Panasonic Plasma P65ST50 65"

Μηνύματα
495
Reaction score
173
Καλησπερα σας
Πωλειται η καταπληκτικη σε εικονα 7 ετων - πρωτο χερι - αγορασμενη απο ελλαδα - πλασμα τηλεοραση της Panasonic 65" σειρα ST
Δοκιμασμενη οταν αγοραστηκε χωρις να εχει το θεμα που εβγαζαν τοτε καποια πανελ με τις καθετες ριγες σε μεγαλες επιφανειες ιδιου χρωματος (πχ σε απεικονιση γηπεδου ποδοσφαιρου)
Η τηλεοραση θα πωληθει για να μην επιστρεψω την LG OLED 77" C14 που παρελαβα πριν δυο ημερες και τις εχω διπλα διπλα και παλευω να βρω ΕΝΑΝ λογο να κρατησω την OLED
Δυστυχως η κατα ολα τα φορουμ κορυφαια OLED , εχει δυσκολια οπως θα δειτε κ στις εικονες παρακατω να διαχωρισει τα χρωματα οπως κανει η Panasonic . Ειδικα οταν μιλαμε για εικονα με μαυρα και ανθρακι , ενω στην Panasonic ειναι παιχνιδακι ο διαχωρισμςο , στην OLED ολο το δειχνει ΜΑΥΡΟ .
Χαρακτηριστικη η εικονα που θα παραθεσω απο PS5 με το παιχνιδι Ghost of tsusima , οπου στην Plasma στην πλατη του σαμουραι διακρινεται το σπαθι ξεκαθαρα ΜΕΧΡΙ κατω , καθως και το ρουχο της πλατης του , ενω στην OLED ΟΣΕΣ ρυθμισεις και να εκανα ειναι ενα ενιαιο μαυρο πραγμα! Διακριση εγινε ΜΟΝΟ οταν εβαλα 100% την φωτεινοτητα και το contrast το οποιο ομως μου χαλασε λεπτομερειες αλλες στο λευκο.

Επειδη την Panasonic Plasma ΘΑ την πηγαινα στους γονεις μου , και δεν θα καταλαβουν την αξια της , σκεφτηκα μετα τα test που κανα συνεχως απο χτες, να την κρατησω και να την πουλησω σε ενα μελος που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ θα την απολαυσει
Προκαλω φυσικα να ερθει καποιος για να την δει ΑΚΡΙΒΩΣ διπλα στην OLED για να μην παει και πεταξει 1700ε που εχει η αντιστοιχη 65" OLED

Tιμη πωλησης 950ε
Eπικοινωνια στο 6984627359

PS: αναζητω calibrator

Στις φωτογραφιες πανω ειναι η 77" ΟLED και κατω η Panasonic Plasma 65" ST
H φωτο απο το κινητο δειχνει πιο ξεπλυμμενη γιατι απο οτι ειδα το Iphone δεν κραταει σταθερα την εικονα που φωτογραφιζει στην Plasma (κατι με ta hertz ισως ? δεν ξερω , αλλα απο κοντα η κατασταση θα σας εκπληξει - η' θα απογοητευσει οποιον παει να αγορασει OLED και θα δει οτι τηλεορασεις 7 ετων δεν ξεπερνιουνται)
 

Attachments


Μηνύματα
495
Reaction score
173
Μετα το σημερινο calibration στην OLED το οποιο ηταν επιτυχημενο , επανερχομαστε στην πωληση της Πλασμα με νεα τιμη στα 850ε
Ευχαριστω
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.703
Μηνύματα
2.872.859
Members
37.934
Νεότερο μέλος
arhss1964
Top