PARKTRONIC??

Μηνύματα
178
Reaction score
2
Ξερει καποιος να μου προτεινει κατι οικονομικο αλλα αξιοπιστο για parktronic??.Εχω βαρεθει τα μικρογρατζουνισματα που κανει η συζυγος στο πισω προφυλακτηρα οταν παρκαρει??
Αν ειμαι εντελως εκτος θεματος,τι να πω??διαγραψτε το....(μπου-χου-χου..αν το κανετε...εστω και με pm ας μου πει καποιος αν ξερει κατι).
Ευχαριστω εκ των προτερων...

ps. Σημαντικο κομματι ειναι η τοποθετηση καθως τα χερια μου δεν ''πιανουν''...
 

Μηνύματα
489
Reaction score
0
Re: PARCTRONIC??

Tα aftermarket βοηθήματα για parking είναι απλή και συνηθισμένη υπόθεση.

Τοποθετούνται από πολλά καταστήματα Car Audio και είναι κάτι που δεν προτείνω για DIY
καθώς πρέπει να γίνουν τρύπες στο προφυλακτήρα.

(μη φοβάσαι δεν φαινονται..."happy_1")


Το κόστος τους είναι γύρω στα 200 ευρώ τοποθετημένα και περιλαμβάνουν 4 αισθητήρες,
οθόνη με ενδειξη σε μέτρα και ηχητική προειδοποίηση.
Υπάρχουν και αλλά φθηνότερα που δεν έχουν οθόνη αλλά μόνο buzzer και είναι εξίσου αποτελεσματικά.
 



Μηνύματα
2.796
Reaction score
203
Απάντηση: PARCTRONIC??

Καλημερα και χρονια πολλα.κανε τον κοπο και παρε τηλ στο 2109578150
(ΕΛΑΣΥΝ ΑΕ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΠΑΝΤΟΥ 48-50 ΚΑΛΛΙΘΕΑ) και ρωτα αν εχουνε διαθεσιμο προσ πωληση ενα μικρο σετακι που περιλμβανει μια μικρη καμερα για τον πισω προφυλακτηρα και μια οθονη περιπου 3.5 ιντσεσ που μπαινει στο ταμπλο καπου που σε βολευει,ωστε οταν κανεισ οπισθεν να βλεπεισ ακριβωσ τι ειναι απο πισω απο το αμαξι.στισ αρχεσ νοεμβρη που ειμουνα στην ελασυν μου εκανε μια μικρη επιδηξη ο ιδιοκτητησ τησ εταιρειασ κοσ.Μπακαγιαννησ(μακρινη συγκενεια) και επαθα πλακα.το κοστοσ αν θυμαμαι καλα ειτανε περιπου στα 130ευρωπουλα.
 

Μηνύματα
20.140
Reaction score
14.553
Re: PARCTRONIC??

Ξερει καποιος να μου προτεινει κατι οικονομικο αλλα αξιοπιστο για parctronic??.Εχω βαρεθει τα μικρογρατζουνισματα που κανει η συζυγος στο πισω προφυλακτηρα οταν παρκαρει??
Αν ειμαι εντελως εκτος θεματος,τι να πω??διαγραψτε το....(μπου-χου-χου..αν το κανετε...εστω και με pm ας μου πει καποιος αν ξερει κατι).
Ευχαριστω εκ των προτερων...

ps. Σημαντικο κομματι ειναι η τοποθετηση καθως τα χερια μου δεν ''πιανουν''...

Ωραιος!!!:cool_4:
Πηρα τη δοση μου και σημερα!:crazy_3: :crazy_3: :crazy_3:


ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: Re: PARCTRONIC??

Ωραιος!!!:cool_4:
Πηρα τη δοση μου και σημερα!:crazy_3: :crazy_3: :crazy_3:


ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!
Εσύ γιατί γελάς Χριστινάκι??
Αφού στην Merc έχεις parktronic :crazy_3: :cool_11: :cool_11: :happy_4: :happy_4: :happy_4:
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: Re: PARCTRONIC??

Tα aftermarket βοηθήματα για parking είναι απλή και συνηθισμένη υπόθεση.

Τοποθετούνται από πολλά καταστήματα Car Audio και είναι κάτι που δεν προτείνω για DIY
καθώς πρέπει να γίνουν τρύπες στο προφυλακτήρα.

(μη φοβάσαι δεν φαινονται..."happy_1")

Το κόστος τους είναι γύρω στα 200 ευρώ τοποθετημένα και περιλαμβάνουν 4 αισθητήρες,
οθόνη με ενδειξη σε μέτρα και ηχητική προειδοποίηση.
Υπάρχουν και αλλά φθηνότερα που δεν έχουν οθόνη αλλά μόνο buzzer και είναι εξίσου αποτελεσματικά.

O Kωστήν τα είπε όλα!!
Αν πας, kosedyt, στον Καλογερόπουλο, πιθανότατα τους αισθητήρες παρκαρίσματος να στους τοποθετήσει και κάποιος γνωστός!!!

Είναι πολύ χρήσιμοι πάντως.
Έχω και στα δύο αυτοκίνητα και δουλεύουν άψογα!!
Προχώρα άφοβα :happy_4: :happy_4:
 

Μηνύματα
178
Reaction score
2
Re: PARCTRONIC??

Παιδια,ευχαριστω για τις πληροφοριες.Η αληθεια ειναι οτι απο μια προχειρη ματια στα ψαχτηρια βρηκα τιμες αρκετα χαμηλοτερες απο αυτες που αναφερατε πιο πανω(50-70 ευρω συνολο χωρις τοποθετηση αλλα με οθονη ενδειξης αποστασης).Τωρα βεβαια αν τα υπολοιπα ειναι για την τοποθετηση,τι να πω,μπορει να εχετε και δικιο.
Χριστινα,δεν σε ξερω,αλλα νοιωθω την αναγκη να απολογηθω....δεν ειχε χροια αντιφεμινιστικη το σχολιο για την συζυγο μου,απλα ειναι νεα οδηγος(1,5 χρονο),και δυσκολευεται στο παρκαρισμα.
Γιαννη,νομιζω θα ακολουθησω την συμβουλη σου για ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟ γιατι και απο αλλη αγορα μου ειμαι πολυ ευχαριστημενος.
Σας δινω και ενα λινκ που μου εστειλε φιλος.....αν καποιος ξερει γιαυτα ας μου πει...
http://www.saveltrade.gr/inner.php?cPath=105_191
 


Μηνύματα
2.796
Reaction score
203
Απάντηση: PARCTRONIC??

και ο j woo, μετα απο προταση δικη μου, κοτσαδορο θα βαλει στο micra τησ αδερφησ του,οχι ομωσ επειγη η κακομηρη κοπελα(που δεν την ξερω) ειναι μετρια οδηγοσ ,αλλα επειδη τον περοσοτερο καιρο το παιρνει εκενος!!!!!!!!!!!!!!!!
Μητσαρα βαλε και ενα πουλ-μπαρ εμπροσ απο HAMER H 3 και κατεβα για καφε στη γλυφαδα να δεισ για ποτε θα σου κανουνε χωρο να παρκαρεισ.χε-χε-χε-χε-χε
 

Μηνύματα
369
Reaction score
44
Re: PARCTRONIC??

Παντως αν καποια στιγμη αλλαξεις αμαξι θα σου προτεινα αυτο: www.youtube.com/watch?v=Y7lPAAPvJKc
εγω απο τοτε που το πηρα υσηχασα με τα παρκαρισματα(και τα δικα μου και τησ γυναικας μου).
 

Μηνύματα
5.784
Reaction score
14
Απάντηση: PARCTRONIC??

Η κάμερα οπισθοπορείας βοηθάει μόνο σε ειδικές περιπτώσεις λ.χ. όταν πίσω υπάρχει ανώμαλο έδαφος ή είσαι κοντά σε αποβάθρα κ.λ.π. Οι αισθητήρες παρκαρίσματος είναι πολύ χρήσιμοι. Να ξέρεις όμως ότι από τη στιγμή που θα βρει το εμπόδιο μέχρι και να ακουσεις τον ήχο περνάει ένα μικρό διάστημα, οπότε μην βιάζεσαι στο παρκαρισμα.
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: PARCTRONIC??

Η κάμερα οπισθοπορείας βοηθάει μόνο σε ειδικές περιπτώσεις λ.χ. όταν πίσω υπάρχει ανώμαλο έδαφος ή είσαι κοντά σε αποβάθρα κ.λ.π. Οι αισθητήρες παρκαρίσματος είναι πολύ χρήσιμοι. Να ξέρεις όμως ότι από τη στιγμή που θα βρει το εμπόδιο μέχρι και να ακουσεις τον ήχο περνάει ένα μικρό διάστημα, οπότε μην βιάζεσαι στο παρκαρισμα.


+1400!! :cool_4: :cool_4:

Mπορείς να κάνεις σβέλτο παρκάρισμα αλλά όχι γρήγορο.....
Βέβαια το σβέλτο το δικό μου μπορεί να είναι γρήγορο ή αργό για κάποιους άλλους...
Απλά στις πρώτες δοκιμές θα καταλάβεις τον μέγιστο ρυθμό σου!!:happy_4: :cool_4:
 

Μηνύματα
20.140
Reaction score
14.553
Re: PARCTRONIC??

Χριστινα,δεν σε ξερω,αλλα νοιωθω την αναγκη να απολογηθω....δεν ειχε χροια αντιφεμινιστικη το σχολιο για την συζυγο μου,απλα ειναι νεα οδηγος(1,5 χρονο),και δυσκολευεται στο παρκαρισμα.

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! Και πολυ καλα κανεις kosedyt!
:cool_11:

Εσύ γιατί γελάς Χριστινάκι??
Αφού στην Merc έχεις parktronic
Γιαννη,ας μην τα παιρνουμε ολα σαν δεδομενα.Εξαλλου, γιατι να το χρειαζομαι το συστημα?

Εχω ανακαλυψει μια μεθοδο μουρλια....Με πολυ μικρη ταχυτητα κανεις οπισ8εν....μεχρι ν αγγιξεις το στοχο,ισα που τον φιλας και πατας στοπ!Για κανεναν δεν ειναι επιζημια η μεθοδος......αρκει να εκλειψουν οι αυτοπτες...:crazy_3:




Να ξέρεις όμως ότι από τη στιγμή που θα βρει το εμπόδιο μέχρι και να ακουσεις τον ήχο περνάει ένα μικρό διάστημα, οπότε μην βιάζεσαι στο παρκαρισμα.

Οριστε,το λεει και ο Μαικ!!!:crazy_3:


Απλά στις πρώτες δοκιμές θα καταλάβεις τον μέγιστο ρυθμό σου!!
Και συμφωνει κι ο Γιαννης!!!!!!:happy_8:
 



Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Re: PARCTRONIC??

Γιαννη,ας μην τα παιρνουμε ολα σαν δεδομενα.Εξαλλου, γιατι να το χρειαζομαι το συστημα?
Ωχ...:-D :crazy_1:
Εχω ανακαλυψει μια μεθοδο μουρλια....
Νάτα, νάτα...:-D
Με πολυ μικρη ταχυτητα κανεις οπισ8εν....μεχρι ν αγγιξεις το στοχο,ισα που τον φιλας και πατας στοπ!Για κανεναν δεν ειναι επιζημια η μεθοδος......αρκει να εκλειψουν οι αυτοπτες...:crazy_3:

Just for the record, αν πιάσω οποιονδήποτε να κάνει αυτό με το αυτοκίνητό μου πίσω, θα τον σχωρέσουν 4 (τουλάχιστον)...:mad_3::pc:
 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.687
Μηνύματα
2.869.954
Members
37.945
Νεότερο μέλος
konstantinos2k
Top