Peugeot, Mini ή VW;

Gio

Μηνύματα
293
Reaction score
185
Καλησπέρα στην παρέα.
Ψάχνοντας να αλλάξω το Golf που έχω, με κάποιο λιιιγο ψηλότερο, λόγω μέσης, αυτά πού μού αρέσουν περισσότερο, είναι τα Mini countryman, Peugeot 2008 και vw t cross-t roc. Μάλλον βενζίνη, και οπωσδήποτε αυτόματο. Κοστίζουν, οι εκδόσεις πού με ενδιαφέρουν από 25 έως 28000. Έχει κάποιος φίλος άποψη για αυτά; Υπάρχει κανένα πού μού έχει ξεφύγει; Το μπάτζετ μπορεί να ανέβει λίγο, αλλά όχι οι διαστάσεις.
 

Gio

Μηνύματα
293
Reaction score
185
Ωχ, τώρα είδα ότι υπάρχει ξεχωριστή κατηγορία για αυτοκίνητα.
Υπάρχει τρόπος να μεταφερθεί το θέμα στη σωστή κατηγορία;
Συγνώμη για το μπέρδεμα. ☹
 



Gio

Μηνύματα
293
Reaction score
185
Πωωω ρε φίλε. Πολύ όμορφο το Citroën.
Όμως διάβασα ότι θα παρουσιαστεί στην Ελλάδα τον Ιούλιο, οπότε... καλό φθινόπωρο και βλέπουμε. Δεν μπορώ να περιμένω τόσο. Επίσης μου φαίνεται πως είναι χαμηλό. Θα ήθελα πιο άνετη είσοδο.
Το Audi νομίζα έχει πάνω από 30000.
Θα το δω.
 

Μηνύματα
113
Reaction score
140
Πωωω ρε φίλε. Πολύ όμορφο το Citroën.
Όμως διάβασα ότι θα παρουσιαστεί στην Ελλάδα τον Ιούλιο, οπότε... καλό φθινόπωρο και βλέπουμε. Δεν μπορώ να περιμένω τόσο. Επίσης μου φαίνεται πως είναι χαμηλό. Θα ήθελα πιο άνετη είσοδο.
Το Audi νομίζα έχει πάνω από 30000.
Θα το δω.
όχι το επόμενο 10ημερο θα είναι στις αντιπροσωπείες το κάνει ένα τύπος στο γιου τιουμπ ψιλό ρεβιου απο τα logistics έχει έρθει
δεν είναι χαμηλό ειναι crossover σαν το 2008
πάντως πολύ μπροστά σχεδιαστικά οι Γάλοι πανέμορφα και τα ρενω κι τα πεζω και τα σιτροεν
βέβαια γούστα είναι αυτά
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.097
Reaction score
124.652
Το Audi νομίζα έχει πάνω από 30000.
Θα το δω.
Έβγαλαν νέες τιμές, νομίζω και Q3 παίρνεις στα λεφτά σου, μα βλέπω πιο όμορφο το Q2.
 

Gio

Μηνύματα
293
Reaction score
185
Και για τα δικά μου γούστα, τα Γαλλικά είναι πολύ όμορφα.
Βέβαια εμένα με '' τσιγκλαει'' πολύ το Countryman. Δεν μπορώ όμως να κάνω τεστ ντραιβ τώρα, ούτε να νοικιάσω για κάνα Σαββατοκύριακο, και διστάζω να πάω στα τυφλά.
 

Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.358
Peugeot 2008....!!!
Απίστευτη οδηγική συμπεριφορά αλλά βγάζει θεματακια τουλάχιστον το diesel που οδηγώ κατά καιρούς....
Το μίνι δεν θα το κοίταγα καν... Δες και από skoda αν σου αρέσει κάτι....
 




Gio

Μηνύματα
293
Reaction score
185
Σας ευχαριστώ όλους για την συμμετοχή.
Dretman, υπάρχει κάποιος λόγος που απορρίπτεις το Μίνι, η απλά δε σου αρέσει; Τα Σκόντα δεν τα θέλω λόγω μ@λ@κ1σμενης νοοτροπίας. Από το γκρουπ προτιμώ τα Vw κι ας είναι λίγο ακριβότερα.
Polios👍
Vet όταν είχα ρωτήσει για το puma, δεν ερχόταν σε αυτόματο, και το είχα απορρίψει.
 


Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.358
Σας ευχαριστώ όλους για την συμμετοχή.
Dretman, υπάρχει κάποιος λόγος που απορρίπτεις το Μίνι, η απλά δε σου αρέσει; Τα Σκόντα δεν τα θέλω λόγω μ@λ@κ1σμενης νοοτροπίας. Από το γκρουπ προτιμώ τα Vw κι ας είναι λίγο ακριβότερα.
Polios👍
Vet όταν είχα ρωτήσει για το puma, δεν ερχόταν σε αυτόματο, και το είχα απορρίψει.
Ναι..... Έχεις δίκιο να ρωτάς....
Έπεσε στα χέρια μου για καμιά βδομάδα το μίνι.. Όχι όμως το suv..... Το μικρό.
Δεν μ άρεσε καθόλου στην οδήγηση και έβγαζε πολλούς τριγμούς.... Ένα αυτοκίνητο 20.000 χλμ..... Δεν ξέρω.... Ίσως το suv να είναι πολύ καλύτερο.
 

Gio

Μηνύματα
293
Reaction score
185
Vet, η έκδοση πού προτείνεις, με κάτι ψιλολογια εξτρά, είδα στο configurator ότι πλησιάζει το 30αρι. Δεν ξέρω, πολλά μού φαίνονται για χιλιάρι.
 

Μηνύματα
2.085
Reaction score
5.450
vote for 2008,και κοιταξε αν θελεις σε φυσικο αεριο,σε οτι και αν αποφασισεις ,η καταναλωση πεφτει στο υπογειο,περιπου 3λιτρα στα 100.
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.228
Reaction score
8.106
Vet, η έκδοση πού προτείνεις, με κάτι ψιλολογια εξτρά, είδα στο configurator ότι πλησιάζει το 30αρι. Δεν ξέρω, πολλά μού φαίνονται για χιλιάρι.
Αν είσαι Αθήνα πήγαινε σε μια αντιπροσωπία. Έχουν πολλές προσφορές που δεν φαντάζεσαι. Και στο fordpumaclub στο fb τα παιδιά είναι σούπερ και θα σου λύσουν κάθε απορία.
 


vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.228
Reaction score
8.106
Στην κατηγορία η μάχη είναι puma vs 2008 μέχρι να έρθει το yaris cross που αργεί γιατί έχει προπωληθεί όλη η παραγωγή στην Ιαπωνία και μέση ανατολή.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.056
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top