Picasa και windows8

Μηνύματα
1.750
Reaction score
118
Καλησπέρα.
Έχω διαπιστώσει σε 2 pc μου ότι με τα windows 8 υπάρχει πρόβλημα στην εγκατάσταση του picassa. Συγκεκριμένα ενώ το έχω εγκαταστήσει το πρόγραμμα, το πρόβλημα το βγάζει όταν ξεκινά και προχωράει η συλλογή των φώτος απ'όλο τον υπολογιστή. Σε κάποιο σημείο της διαδικασίας σταματά να ανταποκρίνεται το πρόγραμμα η βγάζει μήνυμα ότι κάποιο αρχείο δεν μπορεί να διαβαστεί απο το πρόγραμμα(κάτι τέτοιο λέει νομίζω το μήνυμα).
Γνωρίζετε εαν υπάρχει πρόβλημα ασυμβατότητας του δημοφιλούς προγράμματος με τα windows8; Η είναι πρόβλημα των υπολογιστών μου;
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.389
Reaction score
74.656
Σ' εμένα εγκαταστάθηκε και λειτουργεί τέλεια.

Αν υπήρχε ασυμβατότητα θα ξήλωνα τα 8, τόσο πολύ αγαπώ και χρειάζομαι το Picasa. :442:
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Απάντηση: Picasa και windows8

γράψε το μήνυμα λάθους για να καταλάβουμε που είναι το πρόβλημα
 

Μηνύματα
1.750
Reaction score
118
Απάντηση: Re: Picasa και windows8

Σ' εμένα εγκαταστάθηκε και λειτουργεί τέλεια.

Αν υπήρχε ασυμβατότητα θα ξήλωνα τα 8, τόσο πολύ αγαπώ και χρειάζομαι το Picasa. :442:
Έτοιμος είμαι και εγώ να το κάνω!!!! Δεν ξέρεις το πόσο με βολεύει κι εμένα!
 


Μηνύματα
1.750
Reaction score
118
Απάντηση: Picasa και windows8

Το άνοιξα τώρα και λέει το εξής: Το Picasa αντιμετώπισε πρόβλημα στη φόρτωση αυτού του αρχείου
I:arheia skliroy diskou H\picasa2\ATTIKO PARKO2009\Zoo 6-3009\IMG_6935.JPG.
Θα θέλατε να αποκρύψετε τα αρχεία στον δίσκο;

Και μόλις πατάω απόκρυψη η όχι, ξεκινάει απο την αρχή η αναζήτηση των αρχείων, δίχως να έχει αποθηκεύσει το παραμικρό. Τρώει δηλαδή 1 τέταρτο στην συλλογή αρχείων και τελικά συμβαίνει αυτό που μόλις ανέλυσα.
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Απάντηση: Picasa και windows8

Δείχνει να υπάρχει πρόβλημα με το συγκεκριμένο αρχείο ή την διαδρομή του, δοκίμασε πριν κάνεις πάλι την διαδικασία να μεταφέρεις αλλού το αρχείο.
έχει με άλλα αρχείο το ίδιο πρόβλημα;
 

Μηνύματα
1.750
Reaction score
118
Απάντηση: Picasa και windows8

Δείχνει να υπάρχει πρόβλημα με το συγκεκριμένο αρχείο ή την διαδρομή του, δοκίμασε πριν κάνεις πάλι την διαδικασία να μεταφέρεις αλλού το αρχείο.
έχει με άλλα αρχείο το ίδιο πρόβλημα;
Πρίν λίγο το διέγραψα και δείχνει κάπως καλύτερη λειτουργία. Όμως έκανε κάτι άλλο. Έκανα αλλαγές σε μια φώτο και όταν πάτησα αποθήκευση, μου είπε οτι ο δίσκος είναι γεμάτος!!!! Έχω 3 δίσκους. Ένας 1 τέρα όπου ο μισός και πλέον είναι άδειος, ένας άλλος 1 τέρα έχει 300 γίγα άδειο και ένας 500 γίγα έχει 400 γίγα χώρο κενό!!!!
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Απάντηση: Picasa και windows8

Ποια έκδοση των Windows 8 έχεις;
Ποια έκδοση του picasa έχεις;
Έχεις δικαιώματα διαχειριστή(administrator) στο PC και στους δίσκους;
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.389
Reaction score
74.656
Μήπως να απεγκαταστήσεις το Picasa, να σβήσεις όλα τα κατάλοιπα (folders και preferences), και να το εγκαταστήσεις στη default επιλογή?
 

Μηνύματα
1.750
Reaction score
118
Απάντηση: Re: Picasa και windows8

Ανιχνεύει εδώ και ώρα νέα αρχεία και έτσι δεν το πειράζω. Για να δούμε!!! Πρώτη φορά κρατάει τόσο δίχως να κολλήσει. Όμως το νέο πρόβλημα που ανέφερε πρίν λίγο, το ότι δεν αποθηκεύει φώτος που επεξεργάστηκα, πρέπει να επιλυθεί κι'αυτό. Εκτός κι αν είναι προσωρινό και το κάνει επειδή βρίσκεται σε διαδικασία αναζήτησης αρχείων.
 


Staff online

  • spylab
    Shalom
  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.865.435
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top