Pioneer N-50Α, Marantz Spotify?

Μηνύματα
13.642
Reaction score
6.608
Μολις τωρα (δυστυχως δεν ειχα χρονο πιο νωρις),φωτος απο το δικο μου Pioneer N-50A....οι δυο πρωτες φωτος απο τον υπολογιστη μου (windows 10) και η αλλη απο το κινητο μου (τρεχει android 5.1....παραλλαγη του βασικα,το oxygen της oneplus). To pioneer ειναι αγορασμενο τον Μαρτιο του 2015,αρα απο τα πρωτα μοντελα που κατασκευαστηκαν (πρωτο εξαμηνο το πολυ). Oσο για το firmware.......εδω δεν μπορω να απαντησω με σιγουρια,αλλα το τελευταιο στη σελιδα της εταιρειας ειναι απο τον Αυγουστο του 2017,προφανως αυτο εχω.Ολα δουλευουν μια χαρα παντως.

screen_20181103_183113.jpg screen_20181103_183124.jpg Screenshot_2018-11-03-18-32-15.jpg
 


papavmax

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.081
Reaction score
1.601
Κάποιες συσκευές δουλεύουν κάποιες όχι ένα καλό τριπ είναι να κάνουμε το update χειροκίνητα να μην το αφήσουμε να κάνει αναβάθμιση μόνο του στο μαραντζ υπάρχει αυτή ή δυνατότητα ακόμα kaι airplay.

Δεν μπορεί όμως και το παλιό φιρμγουερ κάπου θα υπάρχει αλλά και πώς το περνάμε στην συσκευή....
 

Μηνύματα
13.642
Reaction score
6.608
Επικοινωνησα με την ΕΤΥΤ.gr οπου ειναι και ο αντιπρ. της Marantz στην ελλαδα με κατευθυναν στο σερβις που το εχει

DKS (Δουκής Κωνσταντίνος Ε.)
Εμπόριο και Επισκευή Ηλεκτρονικών ΕιδώνΚωνσταντινουπόλεως 99, Περιστέρι - Μπουρνάζι, 12132, ΑΤΤΙΚΗΣ
2105717304
Με ενημερωσαν οτι Marantz και Spotify διεκοψαν την συνεργασια.
Την ιδια στιγμη, που το τελευταιο streamer της εταιρειας ΝΑ-6006 (ενα μηνα εχει που βγηκε για αυτο το αναφερω σαν παραδειγμα),λεει ξακαθαρα στις δυνατοτητες του "spotify connect".

https://www.us.marantz.com/us/produ...ls.aspx?CatId=hificomponents&ProductId=NA6006

Δεν ξερω αλλα μου φαινεται το λιγοτερο περιεργο αυτο.
 


Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
8DF060ED-665F-4947-990D-BD2CB76FDF70.jpeg



Και στο δικό μου Marantz SR 7011 λειτουργεί χωρίς πρόβλημα, Premium account βέβαια
 

Μηνύματα
72
Reaction score
33
Λίγο παλιό το thread αλλά κι εγώ με Marantz NA6005 δεν έχω κανένα πρόβλημα, έχω κάνει κατά καιρούς βέβαια διάφορα firmware updates (κατά καιρούς μπορεί να είχα κάποια θέματα με spotify αλλά συνήθως με αναβάθμιση στο κινητό/pc λυνόταν)

Κι εμένα λίγο απίθανο μου φαίνεται αυτό το "η marantz και η spotify σταμάτησαν συνεργασία" κλπ

Βρήκα αυτό: https://www.whathifi.com/news/spotify-kills-integration-some-older-hi-fi-and-av-kit

το οποίο βέβαια είναι κάτι διαφορετικό. Πιθανόν κάποια αναβάθμιση πλατφόρμας Spotify να απαιτεί αναβάθμιση σε firmware συσκευών και ίσως για κάποιες πιο παλιές να μην είναι εφικτό ή επιθυμητό να γίνει
 

papavmax

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.081
Reaction score
1.601
Mιλησα στην εκθεση με την ΕΤΥΤ με ενημερωσαν οτι οντος σε καποιες παλιες συσκευες marantz to spotify σταματησε (ποσο παλιο ειναι το δικο μου marantz αφου αγοραστηκε το 2015) το θεωρω ανοησια για μια συσκευη που ξεπερνουσε το χιλιαρικο να σε αναγκασει η εταιρια να παρεις πιο καιν μοντελο (μου θυμιζει την apple)

To θεμα ειναι ομως οτι δεν σταματησε μονο το spotify αλλα και τα Νapster Rhapsody Pandora και στο Air play σου λεει Not available in your country αρα εμεινε μονο το Vtuner.

Mηπως ομως και εσυ το χρονου με το ΝΑ 6005 εχεις το ιδιο προβλημα....?
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.918
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top