Pioneer sx n 30 ae

Μηνύματα
58
Reaction score
12
Το συγκεκριμένο μηχάνημα πλεον το λειτουργο σαν Network player για tidal και διαβασμα σκληρόυ. Το προβλημα ειναι οτι ο συγκεκριμένος δεν ψηφιακή έξοδο μιας που εχω καλο ντακ.και εχει μονο line out.
Η ερώτηση ειναι η εξής οτι αυτο το μηχανημα λεει οτι πεζει flac/aac κτλπ αλλα δεν γραφει πιο ντακ εχει. Οπότε πως βγαζει line out? Γραφει βέβαια πολλα που δεν τα καταλαβενω. Οποτε ρωτάω πως θα μπορέσω νατον συνδεσω ψηφιακα με το δικο μου ενισχυτή? Γίνεται?
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Οποτε ρωτάω πως θα μπορέσω νατον συνδεσω ψηφιακα με το δικο μου ενισχυτή? Γίνεται?
Αν έχει μόνο αναλογική έξοδο όπως λες και δεν έχει κάποια ψηφιακή, προφανώς δε γίνεται. Μόνο αναλογικά μπορείς.
Η ερώτηση ειναι η εξής οτι αυτο το μηχανημα λεει οτι πεζει flac/aac κτλπ αλλα δεν γραφει πιο ντακ εχει. Οπότε πως βγαζει line out?
Το ότι δεν αναφέρεται στο μανιουαλ ο τύπος του ψηφιοαναλογικου μετατροπέα που έχει η συσκευή, δε σημαίνει πως δεν υπάρχει. Οποιαδήποτε συσκευή, είτε είναι streamer, είτε media player, είτε διαβάζει και οπτικούς δίσκους (cd, DVD, Blu Ray), αν διαθέτει αναλογική έξοδο, έχει εκ των πραγμάτων ενσωματωμένο dac.
 

Μηνύματα
58
Reaction score
12
Αν έχει μόνο αναλογική έξοδο όπως λες και δεν έχει κάποια ψηφιακή, προφανώς δε γίνεται. Μόνο αναλογικά μπορείς.

Το ότι δεν αναφέρεται στο μανιουαλ ο τύπος του ψηφιοαναλογικου μετατροπέα που έχει η συσκευή, δε σημαίνει πως δεν υπάρχει. Οποιαδήποτε συσκευή, είτε είναι streamer, είτε media player, είτε διαβάζει και οπτικούς δίσκους (cd, DVD, Blu Ray), αν διαθέτει αναλογική έξοδο, έχει εκ των πραγμάτων ενσωματωμένο dac.
Ειχα ακουσει κάπου οτι μπορεις να βαλεις ψηφιακή αν το πας σε συνεργείο δεν ξέρω αν είναι αλήθεια.
Το συγκεκριμένο πεζει και mqa.απλα ο ηχος σαν πηγη ειναι λίγο στεγνός.
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Ειχα ακουσει κάπου οτι μπορεις να βαλεις ψηφιακή αν το πας σε συνεργείο δεν ξέρω αν είναι αλήθεια.
Το συγκεκριμένο πεζει και mqa.απλα ο ηχος σαν πηγη ειναι λίγο στεγνός.
Σε συνεργείο γιατί; έκαψε φλάντζα;
 

ika

News
Μηνύματα
13.767
Reaction score
12.833
πούλα τον ενισχυτή αφού δεν τον χρειάζεσαι και πάρε ένα streamer
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.323
Μηνύματα
2.858.546
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top