Pioneer VSX 534

Μηνύματα
4
Reaction score
1
Καλησπέρα σας! Πολυ νεος στην ομάδα. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω αυτον το ενισχυτή σαν αναβάθμιση απο το Home cinema που έχω τώρα. Γενικά μου μπήκε στο μυαλό το dolby atmos και σκέφτομαι να αλλάξω τον οικιακό ήχο στο σπίτι. Ουσιαστικά θέλω να ενσωματώσω το υπάρχον σύστημα με τον ενισχυτή. Θα ήθελα τα "φώτα" σας για το αν γίνεται και αν γνωρίζετε καθόλου τον συγκεκριμένο ενισχυτή. Δυστυχώς το μπάτζετ είναι χαμηλό για κάτι πιο ακριβό. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.799
Reaction score
77.317
Καλησπέρα σας! Πολυ νεος στην ομάδα. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω αυτον το ενισχυτή σαν αναβάθμιση απο το Home cinema που έχω τώρα. Γενικά μου μπήκε στο μυαλό το dolby atmos και σκέφτομαι να αλλάξω τον οικιακό ήχο στο σπίτι. Ουσιαστικά θέλω να ενσωματώσω το υπάρχον σύστημα με τον ενισχυτή. Θα ήθελα τα "φώτα" σας για το αν γίνεται και αν γνωρίζετε καθόλου τον συγκεκριμένο ενισχυτή. Δυστυχώς το μπάτζετ είναι χαμηλό για κάτι πιο ακριβό. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
καλησπέρα Παναγιώτη

έχεις άδεια να ταβανώσεις ηχεία από τη διπλανή στη φωτό ? :whistling: :biggrin:
 

Μηνύματα
4
Reaction score
1
καλησπέρα Παναγιώτη

έχεις άδεια να ταβανώσεις ηχεία από τη διπλανή στη φωτό ? :whistling: :biggrin:
Χαχαχα με ότι αφορά ήχο και εικόνα έχω το ελεύθερο... (απάντηση όταν την ρώτησα... "κάνε οτι θες μην με ανακατατευεις" Αλλα το μπάτζετ δεν βοηθούσε..(προτεραιότητα στα παιδιά)...αλλα δεν μου απάντησες...
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.267
Reaction score
93.667
Καλησπέρα Παναγιώτη.

Ο συγκεκριμένος Pioneer το πολύ που μπορεί να σου δώσει είναι ένα πολύ "βασικό" 3.1.2 Atmos.

Αν υποθέσουμε ότι ο χώρος σου το επιτρέπει, προσωπικά δεν μπορώ να θεωρήσω αναπαραγωγή Atmos κάτι λιγότερο από ένα σύστημα 5.1.2, δηλαδή 3 ηχεία μπροστά, 2 περιφερειακά, 2 Atmos (οροφής) και 1 subwoofer. Με αυτό το σκεπτικό θα απέρριπτα τον Pioneer και θα αναγκαζόμουν να ανεβάσω το budget ώστε να πάρω έναν 7.1 τελευταίας γενιάς AVR.

Άλλη επιλογή μου θα ήταν να κοιτάζω στις αγγελίες για να βρω έναν μεταχειρισμένο 7.1 Atmos AV στα διαθέσιμα χρήματα.
 

Μηνύματα
4
Reaction score
1
Καλησπέρα Παναγιώτη.

Ο συγκεκριμένος Pioneer το πολύ που μπορεί να σου δώσει είναι ένα πολύ "βασικό" 3.1.2 Atmos.

Αν υποθέσουμε ότι ο χώρος σου το επιτρέπει, προσωπικά δεν μπορώ να θεωρήσω αναπαραγωγή Atmos κάτι λιγότερο από ένα σύστημα 5.1.2, δηλαδή 3 ηχεία μπροστά, 2 περιφερειακά, 2 Atmos (οροφής) και 1 subwoofer. Με αυτό το σκεπτικό θα απέρριπτα τον Pioneer και θα αναγκαζόμουν να ανεβάσω το budget ώστε να πάρω έναν 7.1 τελευταίας γενιάς AVR.

Άλλη επιλογή μου θα ήταν να κοιτάζω στις αγγελίες για να βρω έναν μεταχειρισμένο 7.1 Atmos AV στα διαθέσιμα χρήματα.
Μαλιστα.. Θα το ψάξω λοιπόν παραπάνω να σαι καλά! Μπορείτε να προτείνετε κάτι?
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.799
Reaction score
77.317
Μαλιστα.. Θα το ψάξω λοιπόν παραπάνω να σαι καλά! Μπορείτε να προτείνετε κάτι?
ο πιο πλούσιος εξοπλισμός σε χαμηλή κατηγορία βρίσκεται σε ενισχυτές της marantz σειρά 60XX (6011,6012,6013 κλπ)
 

Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
O ποιο βασικός av receiver που προσφέρει 7.1 ή 5.1.2 (atmos), καθώς και Audyssey MultEQ XT, είναι ο Denon AVR-X1600H.
 

Μηνύματα
4
Reaction score
1
O ποιο βασικός av receiver που προσφέρει 7.1 ή 5.1.2 (atmos), καθώς και Audyssey MultEQ XT, είναι ο Denon AVR-X1600H.
Με μια πρόχειρη αναζήτηση ειδα και τον onkyo tx sr494 αλλα και ο Denon φαίνεται super για την τιμή που έχει.. Δυστυχώς δεν με παίρνει για 1000 + ευρώ όπως είναι της maratz... Για μεταχειρισμένο δεν το σκέφτομαι αφού μου αρέσει οταν αγοράζω κάτι να είμαι ο πρώτος που το χρησιμοποιεί... Ειδικά σε ηλεκτρονικά.. Και μαζί εφόσον έχω ήδη 5.1 θα πάω για 2 atmos ηχεια και πάλι είδα απο την onkyo και την pioneer.
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.560
Μηνύματα
2.864.438
Members
37.930
Νεότερο μέλος
l.koustimpis@visualacoust
Top