PlayStation 5

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.627
Reaction score
83.106
Εδώ να πώ ότι είχα ps1, PS3,PS4. Το ps1 το έδωσα όταν βγήκε το ps2 και παιχνίδια έπαιζα στον σταθερό με καλύτερες επιδόσεις μακράν. Το PS3 ήταν κορυφή το πήρα ως παιχνιδομηχανή και ως media player καταργώντας το λαπτοπ και δεν θα το έδινα για το PS4, αλλά RLOD....Επειδή πρέπει να πούμε επίσης ότι το PS4 είναι του 2014 ( 6 ετών πλέον) ίσως να παραδόσει και αυτό πνεύμα κάποτε (όχι σύντομα ελπίζω, με την χρήση που του κάνω ως streaming μόνο). Πλέον με την ηλικία να έχει περάσει.... και με μικρό παιδί ανάμεσα στα πόδια μου ( να μην αφήνει να πιάσεις χειριστήριο)αυτό που θα με ενδιέφερε στο PS5 θα ήταν: Streaming capabilities, Dolby Atmos, 8k (όταν έρθει νέα τηλεόραση oled 8k 65άρα, αλλιώς δεν αξίζει το 8κ για μένα) και τελευταίο το gaming. Με αυτά τα δεδομένα και με το σκεπτικό ότι θα ξεκινάει φαντάζομαι από 599€ και επειδή το λεφτόδεντρο τείνει να ξεραθεί.... εκτιμώ ότι πιθανώς να πάω σε ένα Apple TV 4K, με αντίστοιχο πούλημα του ps4. Αυτά γιατί σας κούρασα!

Υ.Γ: Σαφώς κουβέντα κάνουμε, δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτα και σίγουρα τα κριτήρια του κάθε ένα,είναι ανάλογα τη χρήση που θα του κάνει οπότε όλα σωστά. Προφανώς το μηχάνημα θα είναι πολύ μπροστά αλλιώς ο Ιάπωνας θα είχε κάνει χαρακίρι!
Καθόλου δεν μας κούρασες!
Η άποψή μου ήταν γενική και δεν απευθυνόταν σε σένα.

Τα 8Κ πιθανώς να έρθουν μέσω ενός PS5 Pro. Είναι νωρίς για να το ρισκάρουν από τώρα, όταν για την υλοποίησή του θα αυξηθεί αισθητά το κόστος. Οι κονσόλες συμπορεύονται με τις προδιαγραφές του συνοδευτικού εξοπλισμού που υπάρχει στο μέσο σπίτι, με την προοπτική να βγάλουν την 6ετία. Στην αρχή είναι λίγο μπροστά και προς το τέλος της ζωής τους η τρέχουσα τεχνολογία των TVs δείχνει τον δρόμο που θα ακολουθήσει η νέα γενιά.
 

Μηνύματα
904
Reaction score
239
Με καλη τηλεοραση ειναι μονοδρομος. Υποψιν παιζω ενα 4αωρο την ημερα cod 😁
 





Μηνύματα
3.185
Reaction score
771
Θα μετρήσει πολύ το κοστος της πιο δυνατης κονσόλας (αν δεν βγάλουν μόνο μια), το backwards compatibility καθώς και μελλοντικά monthly gaming subscriptions/services.

Αν το ps5 παίζει παιχνίδια digital του ps4, αυτά που έχω αγορασμενα στο account μου δηλαδή, το έχω αγοράσει day one και ας είναι και πιο γρήγορο το xbox.
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.243
Reaction score
8.740
Επιτέλους αποκαλυπτήρια!

Στο 02:12:10 βλέπουμε τη νέα κονσόλα. Όμορφη αν και λευκή. Δεν ξέρω αν μπορεί να τοποθετηθεί κι οριζόντια.
Θα υπάρξουν 2 εκδόσεις. Μια με drive και μια καθαρά digital.
 





Μηνύματα
2.668
Reaction score
1.386


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.444
Last edited:


Μηνύματα
763
Reaction score
1.594
Για μένα, που δεν βλέπω bluray ούτε έχω παιχνίδια του PS4 σε φυσική μορφή, υπάρχει λόγος να μην προτιμήσω το digital;
 

Μηνύματα
3.185
Reaction score
771
Για μένα, που δεν βλέπω bluray ούτε έχω παιχνίδια του PS4 σε φυσική μορφή, υπάρχει λόγος να μην προτιμήσω το digital;
Εξαρτάται απο το αν θες να μενουν παντα τα παιχνιδια στο account σου.
Κοινώς, δεν υπάρχει μεταπώληση οταν αγοράζεις ψηφιακά.
Επιπροσθέτως, δυσκολα θα βρεις χαμηλότερες τιμές στο PS Store σε σχέση με τα retail δισκάκια.
 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.121
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top