PMC

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.335
Reaction score
125.249
Βεβαίως για κάποιους κάποιους, συνεχίζουν να υπάρχουν ηχεία με βαρβάτες τονικές αλλοιώσεις που τους "αρέσουν" και τις χαρακτηρίζουν "άποψη" (οι δήθεν σπέσιαλ οικιακές καμπύλες απόκρισης με χαράδρες και βουνά), όπως και καλώδια που απογειώνουν τον ήχο, κλασσικά απαραίτητα σε αυτά τα ηχεία που τον προσγειώνουν.

Αηδίες...
 
Last edited:






P

PMC

Guest
σε ποια χωρα ειναι αυτο Jio ;
Σε κάποιο νησί τον Κυκλάδων.......εδώ Ελλάδα ;)

και παίζει με Trinnov altitude 32......:drinks:

έτσι για να μην νομίζουμε κάποιοι ότι έχουμε κανένα σοβαρό home cinema ......:roflmao::roflmao::roflmao:





Ναι, είναι από πίσω ή είναι τα δύο εσωτερικά towers.
Τα εξωτερικά towers είναι τα mains LR. :)

Το βρήκες Αλεξ.
εχει για κεντρικό ......ένα σετακι σαν αυτά που έχω εγώ για κυριως :oops::o
σε αίθουσα 12 ατόμων.....
 




Μηνύματα
763
Reaction score
961
Λογικά τα BB5 δεν είναι που είναι κάτι παραπάνω από 2μ αν δεν κάνω λάθος .Ωραία πράγματα αν έχεις ρε γαμωτο dedicated χώρο...
 
  • Like
Reactions: PMC




alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.583
Reaction score
27.918
Με το mapping του Trinnov μια χαρά θα έρθει το κεντρικό.

Atmos δεν βλέπω.
 
  • Like
Reactions: PMC

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.335
Reaction score
125.249
Όταν απέχουν 4,5μ οι δύο ντανες ηχείων μεταξύ τους, θεωρώ πρακτικά αδύνατο να έχει κεντρικό είδωλο, παρά μόνο αν η θέση ακροασης είναι εντελώς καρφί στο κέντρο ανάμεσα στα ηχεία, ώστε ο ακροατής να ισαπέχει από αυτά.

Δηλαδή έχει ένα τεράστιο φάντομ κεντρικό ηχείο, υλοποιημένο από 2 Μέιν, χωρίς να έχει φυσικό ηχείο στο κέντρο μιας τόσο μεγάλης οθόνης.

Το θεωρώ λάθος σενάριο.

Σε τόσο μεγάλο χώρο, αυτός θα έπρεπε όντως να έχει ηχοπερατή οθόνη και τα 3 εμπρός ηχεία να είναι πίσω από την οθονη, τουλάχιστον εγώ στη θέση του αυτό θα έκανα.


Εμείς στα σπίτια μας έχουμε πολύ μικρά δωμάτια, εγώ κατά βάση 3 θέσεις έχω όλες κι όλες, ενώ οι τέρμα δύο πίσω είναι μόνο για τα παιδάκια μου, ή για τις γυναίκες που δεν ενδιαφέρονται, και πλησιαζουν στον πίσω τοίχο, είναι στο επίπεδο των πίσω σαράουντ. Μη το ψάχνεις, 3 θέσεων είναι ο δικός μου χώρος.

Εδώ μιλάμε για 12 θέσεων σινεμά..

Χωρίς κεντρικό στη φυσική του θέση; Φάντομ;
Δε συμφωνώ.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.583
Reaction score
27.918
Βλέπω το πάτωμα να γυαλίζει και ανησυχώ. Πες μου ότι δεν είναι μάρμαρο ή γρανίτης;
Αν είναι μοκέτα τι είναι αυτά κάτω;
Κουραμπιέδες τους κέρασε;
 

Μηνύματα
763
Reaction score
961
Ναι,αν έφερε άνθρωπο απτή Γαλλία για να του το σεταρει ο άνθρωπος θα έχει λες πρόβλημα να είναι μάρμαρο η' γρανίτης?
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.347
Reaction score
79.318
Πάρα πολύ κακή επιλογή του “κεντρικού”.
Προφανως έπρεπε να παει πίσω απο την ηχοπερατή οθόνη στις συγκεκριμένες συνθήκες.
Κρίμα τα λεφτά
 



Μέλη online

No members online now.

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.578
Μηνύματα
2.864.817
Members
37.931
Νεότερο μέλος
kowalski
Top