PS3 ερωτηση

Μηνύματα
4
Reaction score
0
Γεια σας
εχω το PS3 fat 40 gb και θελω να αλλαξω τονσ σκληρο δισκο
οταν τον αλλαξω θα μπορει το PS3 να παιζει τα παιχνδια του PS2 (αφου ομως κατεβασω το add on για τα παιχνιδια του PS2)
Παρακαλω απαντηστε μου γρηγορα
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: PS3 ερωτηση

Γεια σας
εχω το PS3 fat 40 gb και θελω να αλλαξω τονσ σκληρο δισκο
οταν τον αλλαξω θα μπορει το PS3 να παιζει τα παιχνδια του PS2 (αφου ομως κατεβασω το add on για τα παιχνιδια του PS2)
Παρακαλω απαντηστε μου γρηγορα

Αν το PS3 σου ήταν συμβατό με τα παιχνίδια του PS2 ακόμα και να αλλάξεις σκληρό δεν θα αντιμετωπίσεις πρόβλημα.
Κάνε το back up σου σε έναν εξωτερικό σκληρό (προσοχή πρέπει να είναι fat32 ή να έχει κάποιο partition fat32 αν ο σκληρός είναι ntfs)
Όταν αλλάξεις σκληρό (δες την διαδικασία αναλυτικά εδώ ) να έχεις καρφωμένο το σκληρό στο PS3 όταν το ανοίξεις για να κάνει restore
 


Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: PS3 ερωτηση

πως μπορω να μετατρεψω το εξωτερικο σκληρο δισκο σε FAT32

Βρες το Norton Partition Magic που είναι από τα καλύτερα και πιο εύχρηστα προγράμματα.
Μη κάνεις όλο το δίσκο σου fat32 διότι μετά δεν θα μπορεί να σώσεις εκεί αρχεία μεγαλύτερα από 4GB (πχ ταινίες HD κοκ)
Θα βάλεις το πρόγραμμα να σου χωρίσει ένα τμήμα του δίσκου (πχ 100GB) και να στο μετατρέψει σε Fat32 (ενώ τα υπόλοιπα θα μείνουν σε ntfs)
 



Μηνύματα
4
Reaction score
0
Απάντηση: PS3 ερωτηση

αυτος ο σκληρος που λεω ηταν σε εναν υπολογιστη που χαλασε
για να δουλεψει θελει τιποτα παραπανω??
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: PS3 ερωτηση

αυτος ο σκληρος που λεω ηταν σε εναν υπολογιστη που χαλασε
για να δουλεψει θελει τιποτα παραπανω??

Είναι 2.5άρης?
Στις 5400rpm?


Χμμμ
Πάμε πάλι....
Μιλάς για τον σκληρό που θα βάλεις μέσα στο PS3 ή αυτόν που θα κάνεις back up συνδέοντάς τον εξωτερικά μέσω usb?
 

Μηνύματα
4
Reaction score
0
Απάντηση: PS3 ερωτηση

αυτος που λεω εγω ειναι 2,5αρης και θελω να τον βαλω στο PS3 αλλα αυτος παλια ηταν σε φορητο υπολογιστη
Χρειαζεται τιποτα παραπανω για να δουλεψει στο PS3
??
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: PS3 ερωτηση

αυτος που λεω εγω ειναι 2,5αρης και θελω να τον βαλω στο PS3 αλλα αυτος παλια ηταν σε φορητο υπολογιστη
Χρειαζεται τιποτα παραπανω για να δουλεψει στο PS3
??


Ρίξ' τον επάνω στο PS3 και η κονσόλα θα του κάνει format κατευθείαν (αφού σε ρωτήσει)
Καμία άλλη ανάγκη για δουλειά....
Το thread αυτό, το διάβασες?
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.671
Μηνύματα
2.869.643
Members
37.943
Νεότερο μέλος
argyrisM
Top