PS3 den vlepei JPEG photos

Μηνύματα
96
Reaction score
0
Topothetisa ena kingston 512MB USB flashaki sto ps3 me photos kai alla arxeia mesa..ta photos einai sto root tou usb opws kai talla arxeia...den iparxoun fakeloi diladi me arxeia...enw to anagnwrizei kanonika otan paw stin katigoria photos sto menu tou ps3 gia na tis dw mou grafei oti den iparxoun photos mesa...exei kapoio provlima to ps3?ipopsi einai anavathmismeno stin teleutaia ekdosi 1.80.epipleon topothetisa kai enan WD 120ari passport exsoteriko skliro kai auton den mporei na ton anagnorrisei katholou...ti provlima iparxei??helppppp please!!
 

Μηνύματα
321
Reaction score
0
Εφόσον το PS3 αναγνωρίζει το φλασάκι, πήγαινε πάνω στο φλασάκι από το μενού Photo μην πατήσεις (Χ) αλλά (Τρίγωνο). Στο δεξί μέρος της οθόνης θα φανούν τα Display All & Information. Πήγαινε πάνω στο Display All και πάτα (Χ)
 

Μηνύματα
826
Reaction score
0
Πρέπει να έχεις τις φωτό στο folder PICTURES γιά να το δει. Το ίδιο και σε σκληρούς και σε οτιδληποτε του βάζεις. Επίσης τα MP3 σε folder MUSIC και αντίστοιχα τα VIDEO
 

Μηνύματα
143
Reaction score
0
Pe paidia to idio sumvaini kai se mena alla me MP3 arxeia grammena se CD. To koufo einai oti den anagnorizei kapoia folders eno alla ta anagnorizei. P.x. borei na exo grapsi ena CD me 4 folders ola me mp3 arxeia alla to ps3 na angnorizei mono ta tria i ta dio. Ti sto kalo ftaii?
 

Μηνύματα
321
Reaction score
0
epipleon topothetisa kai enan WD 120ari passport exsoteriko skliro kai auton den mporei na ton anagnorrisei katholou...ti provlima iparxei??helppppp please!!
Αν ο δίσκος είναι NTFS δεν θα τον δει, πρέπει να είναι FAT32. Αν κάνεις search στο φόρουμ με PS3,NTFS θα βρεις αρκετή πληροφορία.

Σχετικά με το usb stick δοκίμασε αυτό που σου προτείνω, σε εμένα δουλεύει κανονικά.
 


Μηνύματα
321
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Re: PS3 den vlepei JPEG photos

Ειπωθηκε οτι αν περασεις linux πλεον αναγνωριζει ntfs σκληρο http://www.avsite.gr/vb/showthread.php?t=35292 post 13 και κατω.
Ενδιαφέρον, μόλις είδα το λινκ. Άμα θέλεις πάντως απλά να βλέπεις τα περιεχόμενα ενός εξωτερικού δίσκου στο PS3, θεωρώ πιό δίκαιο να τον γυρίσεις σε fat32 παρά να βάλεις Linux (δεν είμαι φαν του Linux κιόλας....)
Σίγουρα κάτι θετικό πάντως:cool_4:
 

Μηνύματα
2.318
Reaction score
0
Εαν θες να δεις αρχεία άνω των 4 giga , τότε το fat32 απλά είναι άθλιο, οπότε NPER έχεις άδικο ...
 

Μηνύματα
321
Reaction score
0
Eνδεχομένως να έχεις δίκιο, δεν μου έχει προκύψει και δεν έχω άποψη για αρχεία 4γίγα...:cool_4: Ο τίτλος πάντως του θρεντ λέει για JPEG Photos....
 

Μηνύματα
321
Reaction score
0
Εαν θες να δεις αρχεία άνω των 4 giga , τότε το fat32 απλά είναι άθλιο, οπότε NPER έχεις άδικο ...
Επίσης, δε νομίζω ότι τίθεται θέμα ποιός έχει δίκιο και ποιός άδικο.... Αν μου πεις ότι για να αξιοποιήσω πλήρως τις δυνατότητες του ps3 πρέπει να βάλω linux....ευχαριστώ δεν θα πάρω :happy_4:.
Είμαι μια χαρά όπως είμαι τώρα, παίζοντας τα όποια παιχνίδια κυκλοφορούν (συζητάμε άμα θες για τίτλους), βλέποντας blu-ray & dvd και από εχθές παίζοντας τα Mp3 Και βλέποντας Jpeg που είναι αποθηκευμένα στο desktop μου. ΟΚ? :cool_4:

Πληροφοριακά, τον εξωτερικό μου δίσκο ούτε καν μπήκα στον κόπο να τον μετατρέψω από ntfs και περιορίζομαι σε αυτά που χωράει το στικάκι μου (2 γίγα)


Νικόλας
 

Μηνύματα
2.318
Reaction score
0
Νικόλα , σε περίπτωση όμως που θα θέλεις να δεις κάποιο 720p ή 1080p σε οποιοδήποτε φορμα ή κοντέινερ πέραν απο αυτό του δίσκου DVD ή BR , το linux αποτελεί μονόδρομος.
 

Μηνύματα
321
Reaction score
0
Πραγματικά δεν διαφωνώ, και όντως εάν κάποιος /α έχει βάλει μέρος της χρήσης του PS3 την αναπαραγωγή hd clips πρέπει να βάλει το Linux.
Υπάρχουν βέβαια διάφοροι μετατροπείς, όπως αυτός:
http://www.redkawa.com/videoconverters/ps3video9/ που θεωρητικά μετατρέπει ένα avi/mpeg/divx κλιπάκι σε συμβατό με το PS3 αλλά βέβαια τίθενται διάφορα θέματα εδώ, όπως πόσο χρόνο από τη ζωή σου διατίθεσαι να σπαταλήσεις προκειμένου να δεις ένα Hd clip (μιλάω για τη συγκεκριμένη διαδικασία) ....
Φιλικά,

Νικόλας

ΥΓ
Αναφέρομαι πάντα σε νόμιμα αποκτηθέν hd υλικό....
 

Attachments

  • 64,8 KB Προβολές: 26

Μηνύματα
321
Reaction score
0
Άσχετο ρε παιδιά, πάω να βάλω ένα Link αλλά μου λέει Html code is Off... Yπάρχει άλλος τρόπος?
 

Μηνύματα
1.102
Reaction score
0
Νικόλα , σε περίπτωση όμως που θα θέλεις να δεις κάποιο 720p ή 1080p σε οποιοδήποτε φορμα ή κοντέινερ πέραν απο αυτό του δίσκου DVD ή BR , το linux αποτελεί μονόδρομος.
Δεν συμφωνώ.
Αν ο υπολογιστής σου κ το ps3 είναι σε τοπικό δίκτυο, τότε με το nero mediahome κάνεις μια χαρά την δουλειά σου, χωρίς καμία μετατροπή, κανένα πρόβλημα στο μέγεθος των αρχείων κτλ.
Το βάζεις κ απλά παίζει. :crazy_3:
 

Μηνύματα
321
Reaction score
0
Δεν συμφωνώ.
Αν ο υπολογιστής σου κ το ps3 είναι σε τοπικό δίκτυο, τότε με το nero mediahome κάνεις μια χαρά την δουλειά σου, χωρίς καμία μετατροπή, κανένα πρόβλημα στο μέγεθος των αρχείων κτλ.
Το βάζεις κ απλά παίζει. :crazy_3:
Aυτό είναι πολύ ενδιαφέρον γιατί με τον Media Player 11 λίγο που το είδα εχθές έπαιζε μόνο mpeg-2, όχι div-x, παρόλο που στο πισι τα βλέπω μια χαρά. Μιχάλη, δες ένα άλλο θρεντ που έχω ανοίξει... Αν το Nero Mediahome δουλεύει καλύτερα από το WMP είμαστε μια χαρά.
 

Μηνύματα
1.102
Reaction score
0
Aυτό είναι πολύ ενδιαφέρον γιατί με τον Media Player 11 λίγο που το είδα εχθές έπαιζε μόνο mpeg-2, όχι div-x, παρόλο που στο πισι τα βλέπω μια χαρά. Μιχάλη, δες ένα άλλο θρεντ που έχω ανοίξει... Αν το Nero Mediahome δουλεύει καλύτερα από το WMP είμαστε μια χαρά.
Αν...????

Σίγουρο 1000% φίλε μου. :happy_6:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.761
Reaction score
83.615
Αν ο υπολογιστής σου κ το ps3 είναι σε τοπικό δίκτυο, τότε με το nero mediahome κάνεις μια χαρά την δουλειά σου, χωρίς καμία μετατροπή, κανένα πρόβλημα στο μέγεθος των αρχείων κτλ.
Το βάζεις κ απλά παίζει. :crazy_3:
Πράγματι παίζει μια χαρά αλλά... δε δουλεύει το pause, το fforward, το rewind... μόνο το play και το stop. Επίσης ούτε υπότιτλοι παίζουν.
Δεν ξέρω βέβαια αν έχει υπάρξει καμιά εξέλιξη στο θέμα γιατί έχω 2-3 βδομάδες να ξαναπροσπαθήσω.
 

Μηνύματα
321
Reaction score
0
Αν...????

Σίγουρο 1000% φίλε μου. :happy_6:
Λοιπόν, όντως....
Με το τεστ λειτουργικότητας των 5 λεπτών δουλέψαν όλα μια χαρά. Το indexing μου φαίνεται είναι λίγο πιό αργό από τον wmp αλλά ποιός νοιάζεται. Δεν ξέρω πως θα δουλέψει όταν θα προσθαφαιρούνται αρχεία, αλλά πάντως σίγουρα το mediahome παίζει πολύ πιό πολλά πράγματα από το WMP. Nice!
 

Μηνύματα
1.102
Reaction score
0
Πράγματι παίζει μια χαρά αλλά... δε δουλεύει το pause, το fforward, το rewind... μόνο το play και το stop. Επίσης ούτε υπότιτλοι παίζουν.
Δεν ξέρω βέβαια αν έχει υπάρξει καμιά εξέλιξη στο θέμα γιατί έχω 2-3 βδομάδες να ξαναπροσπαθήσω.
Πράγματι αυτά δεν παίζουν στα αρχεία divx ενώ στα αρχεία ts ή mpeg2/4 παίζουν...:crazy_1:
Όσον αφορά το θέμα υποτίτλων, το nero mediahome δεν είναι player οπότε βλέπει μόνο αρχεία βίντεο,μουσικής,φωτογραφιών, όχι υπότιτλους. Βασικά τώρα που έγινε η αρχή αρχίζουν κ εμφανίζονται κ άλλα προγράμματα που κάνουν τέτοια πράγματα...:cool_4:
 

Μηνύματα
180
Reaction score
0
Πάντως Guys νομίζω πως πρέπει να έχεις και ένα πολύ καλό PC για να μπορέσεις να δείς αρχεία. Εγώ προσπάθησα με το δικό μου.... (Καλό αλλά 4 - 5 ετών) και μου βγάζει στα περισσότερα αρχεία Access to Media Server Denied.... Έχω φάει την ΖΩΗ μου με ρυθμίσεις και firewalls και ports και όλα αλλά ΤΖΙΦΟΣ!!!!! Και όλα αυτά με ΓΝΗΣΙΟ NERO 7 RELOADED και WINDOWS XP.... Αν έχει κανείς καμιά ιδέα ας μας το πεί. Πάντως νομίζω ότι μπορέι να είναι θέμα HArdware, επεξεργαστή κλπ κλπ κλπ.....
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.631
Μηνύματα
2.868.525
Members
37.942
Νεότερο μέλος
mdim051
Top