ps3-dlna-kaspersky

Μηνύματα
3
Reaction score
0
Καλησπέρα παιδιά!Το πρόβλημα είναι το εξής μετά την εγκατάσταση του kaspersky στο pc δεν μπορεί το ps3 να το δει μεσω dlna.Οταν απενεργοποιώ το antivirus το βλεπει.Τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω στο antivirus ώστε να είναι ενεργοποιημένο και να βλέπει το ps3 το pc μου?

Ευχαριστώ.

sorry αλλά είμαι λίγο ψιλοάσχετος.
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Απάντηση: ps3-dlna-kaspersky

Δεν κατεβάζεις το δωρεάν microsoft security essentials, που και αποτελεσματικό είναι, και ελαφρύ, μήπως κάνεις δουλειά?
 

Μηνύματα
3
Reaction score
0
Απάντηση: ps3-dlna-kaspersky

Δεν κατεβάζεις το δωρεάν microsoft security essentials, που και αποτελεσματικό είναι, και ελαφρύ, μήπως κάνεις δουλειά?
Ευχαριστώ Γιάννη.Mε το Microsoft security essentials δούλεψε αλλά τρέχω και τα δυο antivirus(γιατί έδωσα 50 γιουράκια να τον πάρω και λυπάμαι να τον πετάξω)απλά όταν θέλω να συνδεθώ μέσω dlna απενεργοποιώ τον kaspersky.Δε ξέρω αν είναι σωστό πάντως δεν δείχνει να βάρυνε το pc.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Απάντηση: ps3-dlna-kaspersky

Αν νομίζεις ότι δεν έχει βαρύνει η λειτουργία του, κράτα και τα 2 για ψυχολογικούς λόγους,απενεργοποιώντας το kaspersky κάθε φορά που θα θες να δεις το ps3.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.391
Reaction score
93.971
Απάντηση: ps3-dlna-kaspersky

Μα είναι σωστό να υπάρχουν και τα 2;
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Απάντηση: ps3-dlna-kaspersky

δεν είναι καλό να υπάρχουν δυο antivirus, αν δεν θέλεις να πετάξεις τα χρήματα που έδωσες πρέπει να κάνεις τις ανάλογες ρυθμίσεις .
Δες ποιες πόρτες χρησιμοποιεί ο DLNA server που έχεις εγκαταστήσει και ρύθμισε το Kaspersky να μην τις κόβει...
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.243
Reaction score
8.740
Φίλε μου θα σου πρότεινα να εγκαταστήσεις το ps3 media server στο pc σου, που επιτρέπει και transcoding των αρχείων σου.
Εν ολίγοις σου επιτρέπει να αναπαράγεις πολλαπλάσια αρχεία σε σχέση με το πρωτόκολλο dlna. Βασικά αν έχεις καλό δίκτυο (gigabit) θα μπορέσεις να αναπαράγεις μέχρι και πολύ "βαριές" ματρόσκες και μάλιστα με εξωτερικούς υπότιτλους.
Εκεί που το ps3 αλλάζει πλέον επίπεδο ως media player είναι στις jailbreak εκδόσεις του με τη χρήση του showtime.
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.314
Μηνύματα
2.858.240
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top