PS4 news and rumors

indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.020
Reaction score
3.970
PS4 System Software 3.00


PS4 System Software 3.00 Features Detailed, Beta Starts Today

We’ve been busy preparing our next major system software update for PS4, version 3.00 (codename: Kenshin). The update is packed with content, and we wanted to give you quick glance at its key features.

If you were selected for our beta program, you’ll get to see these features first-hand very soon. Keep in mind, some of this content might not make it into the final version — that’s why we’re having a beta, after all. We’ve added new ways to connect with friends and players around the world, expanding the social capabilities of the system even further.

• Online storage capacity increase – PS4 online storage capacity has increased from 1GB to 10GB for all PS Plus members. In 3.00 system software, you’ll see that we added a handy usage meter to monitor your available storage capacity, and a new Auto-Upload menu has been added to Application Saved Data Management.

• YouTube live – PS4 owners will be able to live stream gameplay to YouTube. Live streams will be viewable across YouTube, including on the new YouTube Gaming mobile app and website.

• Events – A new hub for events has been added, giving an overview of activities taking place in the games you play most, as well as official broadcasts. For instance, you may see an update for a Double XP weekend, a special enemy appearing at a scheduled time, or seasonal events like in-game towns being decorated for the winter. You’ll also receive notifications when the event starts, or if the timing changes.

• Favorite Groups – Favorite Groups has been added to the Friends app, letting you quickly access groups of people you like to play games with frequently. This will make the process of getting a game session up and running even easier.

• Communities – PS4 users will have the ability to create communities based around shared interests, like games, genres, and more. Communities include a message board with general discussion, screenshots shared by players, and the ability to join parties / games. If you want to tackle a big multiplayer raid, but don’t have enough friends available, this could be a great way to connect with other players who are looking for the same thing.

• Sharing video clips to Twitter – Users will have the ability to share video clips directly to Twitter. Maximum video length is 10 seconds, though you’ll have the ability to trim longer clips.

• Stickers – Tired of typing out messages? With this update, you’ll be able to send stickers to friends through the messages.

• Now Playing / What’s New – The Now Playing screen will display even more information about what your friends are doing, and you’ll be able to quickly jump into a game, party, request a screen share, or get sent to the PS Store to buy the game your friend is playing – further enhancing the social relationship with your friends online.

• Live from PlayStation – We’ve improved the Live From PlayStation app, making it easier to view popular trending broadcasts in real-time.

• Request to watch gameplay – Want to view a friend’s gameplay session? Now you can send a ‘Request to Watch’ notification to a player, which will start a live broadcast or Share Play invitation to the person playing.

There’s more included in this update, but that’s a quick glance at some of the items we’re excited about the most. We’ll be back with more info about Kenshin soon, including the launch timing.

John Koller – VP of Platforms Marketing, SCEA
 

indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.020
Reaction score
3.970
Αθήνα, 02 Σεπτεμβρίου 2015


Η Sony Computer Entertainment Europe Ltd. (SCEE) ανακοίνωσε σήμερα τις λεπτομέρειες για την επερχόμενη Ενημέρωση Λογισμικού Συστήματος Έκδοση 3.0 (με κωδικό όνομα «Kenshin»), για το PlayStation4 (PS4™), που θα φέρει τους παίκτες πιο κοντά από ποτέ με πολλούς τρόπους.

Η ενημέρωση θα παρουσιάσει μια σειρά νέων λειτουργιών και βελτιώσεων, συμπεριλαμβανομένων νέων τρόπων σύνδεσης και εμπλουτισμού της εμπειρίας του χρήστη, τόσο εντός όσο και εκτός του συστήματος PS4. Οι βασικές λειτουργίες της ενημέρωσης προσφέρουν μεγαλύτερη αλληλεπίδραση στην κοινότητα και νέους τρόπους παιχνιδιού όπως οι «Κοινότητες στο PS4», οι οποίες θα επιτρέπουν σε όλους να δημιουργούν, να ανακαλύπτουν και να εγγράφονται στις σελίδες κοινότητας βάσει προφίλ. Κάθε προφίλ κοινότητας, το οποίο ορίζεται από τον ιδιοκτήτη και επικεντρώνεται σε συγκεκριμένο θέμα ή τίτλο παιχνιδιού, θα περιλαμβάνει:

  • Έναν Τοίχο Κοινότητας (Community Wall) που μπορούν να βλέπουν τα μέλη. Ο χώρος αυτός θα λειτουργεί ως πίνακας ανακοινώσεων και θα χρησιμοποιείται από τους ιδιοκτήτες και τους διαχειριστές επιτρέποντας τη διεξαγωγή γενικών συζητήσεων.
  • Την περιοχή Η Κοινότητα Τώρα Παίζει (Community Now Playing), στην οποία μπορεί κάποιος να ανακαλύψει και να ενταχθεί σε ομάδες.
  • Μια Σελίδα Μελών Κοινότητας (Community Members Page), στην οποία περιλαμβάνεται η λίστα με όλα τα μέλη της κοινότητας.


Με την Ενημέρωση Λογισμικού Συστήματος Έκδοση 3.00 το παιχνίδι στο PS4 γίνεται ακόμη πιο κοινωνικό λόγω της προσθήκης δύο νέων συνεργασιών της λειτουργίας SHARE, με δύο δημοφιλείς υπηρεσίες κοινωνικής δικτύωσης. Πρώτον, οι παίκτες θα μπορούν να κοινοποιούν βίντεο 10 δευτερολέπτων απευθείας στο Twitter μέσω του πλήκτρου «Share» του ασύρματου χειριστηρίου DualShock™4 (DS4), ενώ όλες οι αναρτήσεις βίντεο του Twitter θα εμφανίζονται ταυτόχρονα και αυτόματα σε όλες τις ενημερώσεις, συμπεριλαμβανομένης της ενότητας «Whatʼs New». Δεύτερον, η ενημέρωση αυτή θα εισάγει τη λειτουργία YouTube Live, με τη ζωντανή αναμετάδοση υψηλής ποιότητας βίντεο (Live video streaming), διαθέσιμη σε όλους τους παίκτες, σε όλα τα παιχνίδια.

Μία ακόμη σημαντική προσθήκη της Ενημέρωσης Λογισμικού Συστήματος Έκδοση 3.00 είναι και η εισαγωγή της λειτουργίας «Events» που καθιστά ευκολότερη από ποτέ τη συμμετοχή και παρακολούθηση διοργανώσεων παιχνιδιών από άλλους παίκτες. Αυτή η λειτουργία επιτρέπει στους παίκτες να ανακαλύπτουν, να εγγράφονται, να συμμετέχουν και να παρακολουθούν διοργανώσεις παιχνιδιών , ενώ η πρόσβαση στις διοργανώσεις γίνεται εύκολα από τις επιλογές «My Events» και «Featured Events». Οι παίκτες θα μπορούν να λαμβάνουν ειδοποιήσεις για τις ώρες έναρξης τόσο στο PS4 όσο και στο PlayStationApp, ενώ στη συνέχεια θα μπορούν να κοινοποιούν απευθείας τις διοργανώσεις σε Facebook ή Twitter πατώντας το πλήκτρο «SHARE» στο χειριστήριο τους DS4.

Η εμπειρία αναμετάδοσης βίντεο ενισχύεται ακόμη περισσότερο με την προσθήκη της δυνατότητας Request to Watch Gameplay. Η ενημέρωση αυτή δίνει στους παίκτες την δυνατότητα να ζητήσουν άδεια παρακολούθησης ενός φίλου που παίζει όταν εμφανίζεται η ένδειξη «Now Playing». Μετά από την αίτηση παρακολούθησης, ο φίλος μπορεί να απαντήσει και να συνδεθεί μαζί σας ή να ξεκινήσει μια συνεδρία Share Play.

Στην εφαρμογή Friends του PS4 θα προστεθεί το φίλτρο Favourite Groups. Οι παίκτες θα μπορούν να χαρακτηρίσουν μια νέα ή υπάρχουσα ομάδα ως αγαπημένη, ώστε να μπορούν εύκολα να βλέπουν αν είναι συνδεδεμένη και να ξεκινήσουν άμεσα μια συνεδρία παιχνιδιού. Οι παίκτες θα μπορούν να δημιουργήσουν και να μπουν σε πολλές διαφορετικές ομάδες, να αλλάξουν το όνομα μιας ομάδας ή τη συνοδευτική εικόνα αλλά και να ανταλλάξουν μηνύματα έχοντας στη διάθεση τους μια μεγάλη ποικιλία από εικονίδια εκφράσεων, τα γνωστά σε όλους, Stickers.

Πλέον, ο διαθέσιμος αποθηκευτικός χώρος στο “cloud” για τους συνδρομητές PlayStation Plus αυξάνεται από το 1GB στα 10GB.

Η Ενημέρωση Λογισμικού Συστήματος Έκδοση 3.00 φέρνει βελτιώσεις και στην ενότητα Live from PlayStation όπου θα αναρτάται το πιο δημοφιλές περιεχόμενο της κοινότητας, σε περίοπτη θέση ώστε να το βλέπουν όλοι. Οι παίκτες θα μπορούν να βλέπουν τις πιο διάσημες αναμεταδόσεις βίντεο και εικόνων παιχνιδιού (screenshots) που κοινοποιούνται από το PS4. Η δημοτικότητα θα βασίζεται στον αριθμό προβολών από τους άλλους παίκτες.

Στις άλλες βασικές λειτουργίες συμπεριλαμβάνεται μια ανανέωση στον τομέα Whatʼs New που επιτρέπει την ενασχόληση σε πραγματικό χρόνο, αλλά και δυνατότητα ζωντανού σχολιασμού στις δραστηριότητες άλλων παικτών.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.627
Reaction score
83.106
Όσοι ενδιαφέρονται να αγοράσουν κονσόλα PS4 θα πρέπει να είναι ενήμεροι για το νέο hardware revision που ξεκίνησε να διατίθεται στην αγορά από τον Ιούλιο. Αν και η Sony ανακοίνωσε επίσημα την ανανέωση της κονσόλας, στα καταστήματα συνεχίζει να πωλείται η προηγούμενη έκδοση μέχρι να εξαντληθούν τα αποθέματα.

Οι εσωτερικές διαφορές είναι οι εξής:

  • The CUH-1200 weighs 10% less than the old model (from 2.8 KG to 2.5 KG)
  • It consumes 8% less power (from 250 W to 230 W)
  • It’s 6db quieter than the old model
  • It has half the memory chips, which is the biggest contributor to the lower power usage
Εξωτερικά, υπάρχουν νέα πλήκτρα power και eject που είναι πλέον μηχανικά από digital. Επίσης, το κάλυμμα του σκληρού δίσκου είναι μα, όπως η υπόλοιπη κονσόλα.

Πώς θα ξεχωρίσουμε το νέο μοντέλο στο κατάστημα;

Η παλιά κονσόλα είχε κωδικό CUH-11XX. Τα XX διέφεραν ως προς τα πακέτα και την Ήπειρο διάθεσης.
Η νέα έχει κωδικό CUH-12XX. Στην Ευρώπη ο ακριβής κωδικός είναι CUH-1216

Ps4CUH_1200_02.jpg
Ps4CUH_1200-3.jpg
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.627
Reaction score
83.106
@indikos001

Τις τελευταίες 2-3 βδομάδες ψάχνω σε όλα τα καταστήματα τα κουτιά των PS4 για να δω μήπως βρω το νέο revision. Καμία τύχη, ούτε στο skroutz.

Σήμερα, περνώντας από το Public της Νέας Ερυθραίς βλέπω δύο κουτιά bundle με το παιχνίδι Until Dawn (που είναι του γούστου μου). Κοιτάω το revision και βλέπω CUH-1216Α. Λέω στην κοπέλα "το θέλω" και μου λέει "περιμένετε να δω μήπως έχει μείνει από παλιά η κονσόλα σκέτη που είναι λίγο πιο φτηνή". Της απαντάω "Όχι! Δεν περιμένω, θέλω αυτό!". Πού να της εξηγώ για revisions και built dates... :D

IMG_0972.JPG
 

indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.020
Reaction score
3.970
Ωραιος!με γεια..
Καταλαβαινεις πως δεν εφταιγε η κοπελα!
Σιγουρα οι υπαλληλοι εχουν παρει εντολη να ξεφορτωθουν τις προηγουμενες συσκευες...

edit.
επρεπε να τη δειξεις στο κινητο σου το παραπανω βιντεο με τα τεστ θερμοτητας
και να την πεις να ο λογος!
 



xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.627
Reaction score
83.106
Πόσο πήγε;
Γιώργο, η τιμή του bundle ήταν 409 ευρώ. Το καλό είναι ότι το παιχνίδι που έχει μέσα ήταν μέσα στις 3 επιλογές μου σε περίπτωση που αγόραζα σκέτη κονσόλα.

Έδωσα και έξτρα 39 ευρώ και πήρα την τριετή εγγύηση του Public. Ένα χρόνο που δίνει η Sony + άλλα δύο από το Public. Αν πάθει οτιδήποτε, έρχονται σπίτι και ή το φτιάχνουν επιτόπου ή το παίρνουν και σου δίνουν ένα άλλο μέχρι να φτιαχτεί. Αν δεν φτιάχνεται σου δίνουν καινούργιο.

Το ξέρω ότι θεωρητικά η εγγύηση στην ΕΕ είναι δύο χρόνια κι όχι ένα που δίνουν κάποιες εταιρείες, αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να πηγαίνω στα μαγαζιά και να χαλάω τη διάθεσή μου μέχρι να βρω άκρη. Μεγάλωσα και θέλω ηρεμία. :)
 


Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Ο μόνος λόγος που με έχει κρατήσει εδώ και 2-3 χρόνια από το να πάρω μια κονσόλα είναι τα παιδιά....αλλά έχουν πάει και οι τιμές τους στα ύψη. Και εντάξει ...για την κονσόλα τα δίνεις...αλλά και τα παιχνίδια μετά είναι άστα να πάνε από τιμές....

Θα έρθει η ώρα της.....
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.627
Reaction score
83.106
Ο μόνος λόγος που με έχει κρατήσει εδώ και 2-3 χρόνια από το να πάρω μια κονσόλα είναι τα παιδιά....αλλά έχουν πάει και οι τιμές τους στα ύψη. Και εντάξει ...για την κονσόλα τα δίνεις...αλλά και τα παιχνίδια μετά είναι άστα να πάνε από τιμές....

Θα έρθει η ώρα της.....
Εγώ έχω το PS3 ακόμα το οποίο έχω αντικαταστήσει 3 φορές λόγω νέων revisions. Μόλις έβγαινε καινούργια, έτρεχα να την πάρω μη χάσω καμιά οξεία... :D Το ωραίο είναι ότι τα τελευταία 4 χρόνια το μόνο παιχνίδι που είχα αγοράσει ήταν το Uncharted 3.

Δεν μπορώ πλέον να ασχοληθώ με παιχνίδια που έχουν καμπύλη εκμάθησης και πρέπει να παίξεις για συνεχόμενες ώρες για να τελειώσεις ένα επίπεδο. Το online/multiplayer gaming μου είναι παντελώς αδιάφορο. Θέλω να περνάω χαλαρά λίγη ώρα με συνεχή διαλείμματα. Το κυνήγι "επιδόσεων" είναι για τους κάτω των 30. Εξάλλου προέρχομαι από τη σχολή του adventure.

Είδες που μέχρι τώρα δεν έχω βάλει παιδιά στη μέση. Για μένα είναι η κονσόλα. Ο γιος μου είναι τριών ετών και δεν έχει ακόμα ανακαλύψει τις κονσόλες. Έχει για ιερό δισκοπότηρο το τάμπλετ.

Όσο για τις τιμές, το Public κάνει μέχρι 48 άτοκες δόσεις στην κονσόλα. Τα παιχνίδια συμφέρει να τα αγοράσεις από παιχνιδομάγαζα του σκρουτζ που είναι αρκετά πιο φτηνά. Οι νέοι τίτλοι έχουν λιανική τιμή κοντά στα 70 ευρώ αλλά στα μαγαζιά αυτά είναι μέχρι και 30% πιο κάτω. Ένα τυχαίο παράδειγμα, το Metal Gear Solid V έχει στο Public 67.90 ευρώ, ενώ στο Games Club 52.85 ευρώ.
 

indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.020
Reaction score
3.970
Ο μόνος λόγος που με έχει κρατήσει εδώ και 2-3 χρόνια από το να πάρω μια κονσόλα είναι τα παιδιά....αλλά έχουν πάει και οι τιμές τους στα ύψη. Και εντάξει ...για την κονσόλα τα δίνεις...αλλά και τα παιχνίδια μετά είναι άστα να πάνε από τιμές....

Θα έρθει η ώρα της.....
Οσο αναφορα τις τιμες των παιχνιδιων θα σε πω το εξης...
Ας παρουμε το παραπανω παράδειγμα του Αλεξ για το Metal gear
Αν αγορασεις το παιχνιδι πχ στα 50 ευρο
και σε 1,2 μηνες το τερματίσεις η το βαρεθείς και 25 ευρο να το πουλήσεις θα σου εχει κοστισει μονο 25 ευρο.
Επισης μπορεις και να το αγορασεις μεταχειρισμενο που θα είναι σιγουρα πιο οικονομικο.
Άλλη μια λυση είναι να το νοικιάσεις από το seven ένα σκ και να σου βγει 6 ευρο μιας και πολλα παιχνίδια
το game play time δεν ξεπερνα τις 6-8 ωρες(δεν γνωριζω για το συγκεκριμενο)
Τελος μπορεις να το παραγγειλεις από εξω περιμενοντας 10 με 15 μερες .
Το game.co εχει πολύ καλες τιμες(ακομα και με τα μεταφορικα μεσα) αλλα το πρόβλημα είναι τα Capital controls...

Για το ps4 παντος βρίσκεις πλεον αρκετους τιτλους από 20 ευρο.Μονο οι νεες κυκλοφοριες κοστιζουν ακριβα.

Κατι ακομα που πρεπει να υπολογιστεί στο ετησιο κοστος είναι η συνδρομη στο psn που είναι 50 ευρο.
(μονο για το ps4,στο πσ3 είναι προαιρετικο)
Δυστυχως το πληρωνω για να παιξω μονο online το gtav μιας και δεν κανω χρηση ουτε καν τα "δωρεαν"
παιχνίδια που δινει κάθε μηνα...
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Εγώ έχω το PS3 ακόμα το οποίο έχω αντικαταστήσει 3 φορές λόγω νέων revisions. Μόλις έβγαινε καινούργια, έτρεχα να την πάρω μη χάσω καμιά οξεία... :D Το ωραίο είναι ότι τα τελευταία 4 χρόνια το μόνο παιχνίδι που είχα αγοράσει ήταν το Uncharted 3.

Δεν μπορώ πλέον να ασχοληθώ με παιχνίδια που έχουν καμπύλη εκμάθησης και πρέπει να παίξεις για συνεχόμενες ώρες για να τελειώσεις ένα επίπεδο. Το online/multiplayer gaming μου είναι παντελώς αδιάφορο. Θέλω να περνάω χαλαρά λίγη ώρα με συνεχή διαλείμματα. Το κυνήγι "επιδόσεων" είναι για τους κάτω των 30. Εξάλλου προέρχομαι από τη σχολή του adventure.

Είδες που μέχρι τώρα δεν έχω βάλει παιδιά στη μέση. Για μένα είναι η κονσόλα. Ο γιος μου είναι τριών ετών και δεν έχει ακόμα ανακαλύψει τις κονσόλες. Έχει για ιερό δισκοπότηρο το τάμπλετ.

Όσο για τις τιμές, το Public κάνει μέχρι 48 άτοκες δόσεις στην κονσόλα. Τα παιχνίδια συμφέρει να τα αγοράσεις από παιχνιδομάγαζα του σκρουτζ που είναι αρκετά πιο φτηνά. Οι νέοι τίτλοι έχουν λιανική τιμή κοντά στα 70 ευρώ αλλά στα μαγαζιά αυτά είναι μέχρι και 30% πιο κάτω. Ένα τυχαίο παράδειγμα, το Metal Gear Solid V έχει στο Public 67.90 ευρώ, ενώ στο Games Club 52.85 ευρώ.
Ο γίοκας σου είναι μικρός ακόμα....εγώ που έχω 2 βλαστάρια σε μεγαλύτερες ηλικίες (8 η μεγάλη και 5 ο μικρός) σε πληροφορώ ότι θέλει μεγάλη προσπάθεια για να μην τρώνε τις ώρες του Θεού σε διάφορα παίγνια....Σπίτι ο υπολογιστής ανάβει για παιχνίδια μόνο ΣΚ και όχι όλη την ημέρα βέβαια....Απλά νομίζω ότι μια παιχνοδομηχανή είναι πιο "εύκολη" για τα πιτσιρίκια στις μικρές ηλικίες. Και για να λέμε και όλη αλήθεια.....κανείς μας δεν είναι τέλειος γονιός και δεν τηρεί τα πρεβλοπέμενα 100%....οπότε με έναν πειρασμό λιγότερα αποφεύγεις τις κακοτοπιές ευκολότερα.

Ούτε εγώ έχω τον χρόνο για πολλά πολλά....ένα FPS όμως που και που το ζητάει ο οργανισμός μου για το ξεκα.....!!
Και σχετικά με την τιμή...τα χρήματα τα θεωρώ πολλά από την στιγμή που δεν θα παίζω πάνω από 4-5 ώρες τον μήνα....(και αν...)
Αλλιώς.... έχουμε πάρει και πιο ακριβά μπλιμπλίκια.... :gamer::gamer:
[DOUBLEPOST=1442774084][/DOUBLEPOST]
Οσο αναφορα τις τιμες των παιχνιδιων θα σε πω το εξης...
Ας παρουμε το παραπανω παράδειγμα του Αλεξ για το Metal gear
Αν αγορασεις το παιχνιδι πχ στα 50 ευρο
και σε 1,2 μηνες το τερματίσεις η το βαρεθείς και 25 ευρο να το πουλήσεις θα σου εχει κοστισει μονο 25 ευρο.
Επισης μπορεις και να το αγορασεις μεταχειρισμενο που θα είναι σιγουρα πιο οικονομικο.
Άλλη μια λυση είναι να το νοικιάσεις από το seven ένα σκ και να σου βγει 6 ευρο μιας και πολλα παιχνίδια
το game play time δεν ξεπερνα τις 6-8 ωρες(δεν γνωριζω για το συγκεκριμενο)
Τελος μπορεις να το παραγγειλεις από εξω περιμενοντας 10 με 15 μερες .
Το game.co εχει πολύ καλες τιμες(ακομα και με τα μεταφορικα μεσα) αλλα το πρόβλημα είναι τα Capital controls...

Για το ps4 παντος βρίσκεις πλεον αρκετους τιτλους από 20 ευρο.Μονο οι νεες κυκλοφοριες κοστιζουν ακριβα.

Κατι ακομα που πρεπει να υπολογιστεί στο ετησιο κοστος είναι η συνδρομη στο psn που είναι 50 ευρο.
(μονο για το ps4,στο πσ3 είναι προαιρετικο)
Δυστυχως το πληρωνω για να παιξω μονο online το gtav μιας και δεν κανω χρηση ουτε καν τα "δωρεαν"
παιχνίδια που δινει κάθε μηνα...
Ποιο online φίκε μου.... εδώ δεν έχουμε χρόνο για τα campaigns...το online θέλει κέφι και μεράκι...να γίνεις καλός και να τους κοπανάς!!!

Σε όλα τα άλλα που γράφεις έχεις δίκιο....αλλά πλέον δεν έχω καμιά διάθεση να αγοράζω και να πουλάω μεταχειρισμένα από αγγελίες κλπ... και για να νοικιάσεις σημαίνει ότι θα στρωθείς και θα παίξεις.. εγώ πλέον στρώνομαι μόνο για να φάω....:D:D

Τέλος πάντων....επειδή στην ζωή καλύτερα να ανοίγεις το στόμα σου για να μασάς και όχι να κάνεις βαρύγδουπες δηλώσεις....κρατάω μια πισινή γιατί μπορεί να σκάσω με καμιά κονσόλα σε κανα μήνα και να με συχτιρίζεται....!!!
 
Last edited:


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.627
Reaction score
83.106
Όσον αφορά τις υψηλές τιμές των παιχνιδιών, υπάρχει η λύση των μεταχειρισμένων. Και δεν μιλάω για αγγελίες, συναντήσεις, ταλαιπωρίες κλπ. Στο Public υπάρχει τμήμα μεταχειρισμένων σε αρκετά χαμηλότερες τιμές και τρίμηνη εγγύηση ώστε να μην υπάρχει ο φόβος για κατεστραμμένα disks.

Επίσης, μπορούμε να πουλήσουμε τα δικά μας μεταχειρισμένα παιχνίδια με τις τιμές που μας δίνει το calculator.

Σήμερα βρήκα το The Evil Within στα 22 ευρώ και το τσίμπησα.

Αν δεν μας ενδιαφέρει να ψωνίσουμε την πρώτη μέρα κυκλοφοριας, τα used είναι καλή εναλλακτική.
 

indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.020
Reaction score
3.970
Το ιδιο κανει και το seven.
Εχει ξεχωριστο τμημα μεσα στο κατάστημα που μπορεις να αγορασεις μετ/νους τιτλους (όχι μονο για ps4).
Επισης μπορουν να αγορασουν και δικα σου παιχνίδια αν τους τα πας εκει.

Άλλο ένα ηλ.κατάστημα με αρκετα μετ/να είναι αυτό...http://www.theconsoleclub.gr/Παιχνίδια/ps4/μεταχειρισμένα.html
που εχει τη δυνατοτητα να σου στειλει sms μολις εχει το παιχνιδι που σε ενδιαφερει σε μεταχειρισμενο!
 
Last edited:

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.627
Reaction score
83.106
Για το Seven το ήξερα. Απο το άλλο κατάστημα περνάω απο μπροστά πολύ συχνά και ποτέ δεν το είχα προσέξει...
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.627
Reaction score
83.106
PS4 System Software Update 3.00 Out 9/30, Take a Visual Tour

The 3.00 system software update on PS4, codename: Kenshin, will be available to download starting tomorrow, September 30th. We want to extend our sincere thanks to everyone that participated in the beta. I want you to all know that we’ve listened. Your feedback made this system software update even better.



There are a lot of changes in this update, from entirely new features to UI enhancements. While we detailed its key features earlier this month, we wanted to give a visual tour of our favorite new additions. This update is focused on creating new ways to connect with friends and players around the world, expanding the social capabilities of the system even further.

Sharing video clips to Twitter: Now it’s easy to share video clips to Twitter directly from your PS4. You’ll see a new icon on the Upload Video Clip menu, nestled between Facebook and YouTube. Maximum video length is 10 seconds, though you’ll have the ability to trim longer clips. Don’t forget — you can double tap the Share button to start recording a video, and press it again to stop.



PlayStation Plus: We’ve made a dedicated section for PlayStation Plus, which you can access by clicking the big Plus icon on the top left corner of your PS4 home screen. Once there you can easily manage your membership, see the monthly free games to download, deals for PS Plus members, and all of the games you’ve redeemed through PS Plus on PS4.

YouTube live: You’ll see a new icon for YouTube on the Broadcast Gameplay Screen, accessible after hitting the Share button. Now you can live stream directly from your PS4 to YouTube. Livestreams will be viewable across YouTube.



PNG Screenshots: If you’d like your game screenshots to be in a higher quality format, you can now select PNG instead of JPEG. To access, press Share > Share Settings > Screenshot Settings > Image Format.

Events: A new hub for Events has been added to PS4, accessible from the home screen. This will give you an overview of activities taking place in the games you play most, as well as official broadcasts. For instance, here’s an in-game racing event taking place in Project Cars, which you can register for directly from the Events hub.



Improvements to Messages and Favorite Groups: We’ve improved Messages by making it easier to access groups of people you chat and play games with frequently. Once you’re added to or create a group, you’ll see the online status for friends, what games they are playing, and the option to message or chat in party all in one spot. When you add or create a new favorite group, they’ll appear in your Friends app under Favorite Groups for quick access. For example, you can see we have favorite groups for Call of Duty, Rocket League, and Destiny.



Communities: PS4 users will have the ability to create communities based around shared interests, like games, genres, and more. Communities include a message board with general discussion, screenshots shared by players, and the ability to join parties / games.

Stickers: From the PS4 system’s Messages app, you’ll see a new option for Stickers. The 3.00 update will contain stickers themed around Uncharted 4: A Thief’s End, Knack, LittleBigPlanet 3, Resogun, and more. Instead of typing out a message, just send a sticker — like Drake looking at a watch, asking you to wait a minute.”


 
Last edited:

indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.020
Reaction score
3.970
Σημερα εγινε update και στο app για το κινητο...
- [Events] has been added. All events associated with PlayStation® are now brought together, enabling you to discover and participate in these events in a centralized area.
- You can now use PlayStation®App to easily log in as a guest to the PS4™ system.
- You can now send a request to watch another user's gameplay.
- You can now comment on activities.
- YouTube™ broadcasts are now displayed in [Live from PlayStation].
https://www.playstation.com/en-us/explore/ps4/app/
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.163
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top