Quad 99 mk2

Μηνύματα
170
Reaction score
2
Πωλειται cd Quad 99 mk2 μαυρο το οποιο δουλευει και σαν dac δεχεται ψηφιακα σηματα 24-96 και εχει dac upsampling 24-192 Τελος οδηγει απευθειας τελικο.το transport einai philips cdm 12.Τιμη 700euro.τηλ,6974724609.
 







Μηνύματα
170
Reaction score
2
Απάντηση: Quad 99 mk2

Στεργιο καλησπερα ο λογος που θελω να δωσω το quad δεν ειναι ηχητικος ειναι οτι θελω cd με εξοδο πανω απο τα 2.4 volt του quad π,χ 3 με 3.5 volt.αλλα για πες μου τη γνωμη σου για το quad.
 

Μηνύματα
2.459
Reaction score
1.724
Απάντηση: Quad 99 mk2

Στεργιο καλησπερα ο λογος που θελω να δωσω το quad δεν ειναι ηχητικος ειναι οτι θελω cd με εξοδο πανω απο τα 2.4 volt του quad π,χ 3 με 3.5 volt.αλλα για πες μου τη γνωμη σου για το quad.
Συγνώμη για την κατάχρηση της αγγελίας.

Είχα το quad cdpI. Το πήρα ακριβώς για να κάνω "μινιμαλιστικό" το σύστημα, με cd-τελικό-ηχεία.

Πριν είχα το meridian 588.

Με εξαίρεση τη χαμηλή περιοχή το quad ήταν σαφώς καλύτερο σαν cdplayer. Πολύ μουσικό και αναλυτικό μαζί. Ρυθμικότατο έπαιζε τη μουσική διαφορετικά από τα άλλα players.
Respect στην quad, είναι εταιριάρα.

Ο λόγος που το έδωσα ήταν καθαρά λόγω...βλακείας... Μάλλον το μηχάνημα που μετάνοιωσα περισσότερο από οποιοδήποτε άλλο που το έδωσα.

Αυτό με τη χαμηλή έξοδο είναι πρόβλημα, πρέπει να βρεις τελικό που να διεγείρεται με τα βολτ που βγάζει το quad.

Ηint: Οι Ηλέκτρες του Τσακιρίδη με το quad ήταν ένα ονειρικό ταίριασμα (χωρίς προ) και έπαιξαν τα mg12 που είχαν τότε τα παιδιά στο στούντιο ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ.

Το 24-96 του quad είναι για μένα υπεράρκετο σήμερα και για αρκετό χρονικό διάστημα ακόμα.

Αυτό το player μπορεί να αποτελέσει τη βάση ενός πολύ μουσικού ηχητικού συστήματος.

Ιν μαη χαμπλ οπίνιον.
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.605
Reaction score
30.921
Απάντηση: Quad 99 mk2

Είχα το quad cdpI. Το πήρα ακριβώς για να κάνω "μινιμαλιστικό" το σύστημα, με cd-τελικό-ηχεία.
Μάνα μου αυτό που μου 'δωκες είναι το 99 CD-P V2.0. Έτσι γράφει μέσα. Ακόμη δουλεύει ως CD και ως dac, δεχόμενο σήμα 24/96 από ένα squeezebox. Παλιότερα οδηγούσε κατευθείαν τον τελικό (boyoho) του Τσαρουχά, αλλά πήρα προ που δίνει έξοδο 10V και ησύχασα. Δεν δοκίμασα να το βάλω απευθείας στον τωρινό W4S ST-1000, ο οποίος υποτίθεται πως έχει φροντισμένο στάδιο εισόδου ώστε να ταιριάζει και με πιο χαμηλοέξοδους προ.

Θαρρώ πως με τελικό της quad μέσω quadlink δεν το έχει αυτό το θέμα, δίνει υψηλότερη έξοδο.
 

Μηνύματα
2.459
Reaction score
1.724
Απάντηση: Quad 99 mk2

Μάνα μου αυτό που μου 'δωκες είναι το 99 CD-P V2.0. Έτσι γράφει μέσα. Ακόμη δουλεύει ως CD και ως dac, δεχόμενο σήμα 24/96 από ένα squeezebox. Παλιότερα οδηγούσε κατευθείαν τον τελικό (boyoho) του Τσαρουχά, αλλά πήρα προ που δίνει έξοδο 10V και ησύχασα. Δεν δοκίμασα να το βάλω απευθείας στον τωρινό W4S ST-1000, ο οποίος υποτίθεται πως έχει φροντισμένο στάδιο εισόδου ώστε να ταιριάζει και με πιο χαμηλοέξοδους προ.

Θαρρώ πως με τελικό της quad μέσω quadlink δεν το έχει αυτό το θέμα, δίνει υψηλότερη έξοδο.
ναι βρε, εννοούσα την MK I έκδοση!

Τα μπογιόχα και τα κλασντέδια γενικά δεν παίζουν με το quad σκέτο, αλλά δε χάνεις και τίποτα να δοκιμάσεις ρε φιλαράκι.
 



Μηνύματα
170
Reaction score
2
Απάντηση: Quad 99 mk2

Το
[h=2]Quad 99 mk2 εφηγε ευχαριστω καλες ακροασεις στο φιλο γιωργο[/h]
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.668
Μηνύματα
2.869.586
Members
37.943
Νεότερο μέλος
argyrisM
Top