Racing Wheel Logitech G25

Μηνύματα
489
Reaction score
0








Μιλάμε για ένα έργο τέχνης!!!!
Από τη μέρα που την είδα και την άγγιξα "αρρώστησα".:crazy_11:

Η ποιότητα κατασκευής είναι απλά ΑΡΙΣΤΗ με δέρμα και αλουμίνιο.
Τα πεντάλ έχουν "πραγματική" διαδρομή με του συμπλέκτη να είναι η μεγαλύτερη και του φρένου η μικρότερη.

Το μόνο που φέρνει προς "παιχνίδι" είναι το σασμάν το οποίο έχει μια μικρή ασάφεια και κοντό λεβιέ αλλά εάν θέλουμε να γράψουμε χρόνο υπάρχουν και τα αυτάκια πίσω από το τιμόνι.:cool_1:

http://www.logitech.com/index.cfm/products/details/US/EN,CRID=2217,CONTENTID=11867

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=2&category=1045&product=888745
 

Μηνύματα
489
Reaction score
0
Κάνω λοιπόν την κρίσιμη ερώτηση:

Εχει παίξει κανείς?

Τα δύο μοτέρ κάνουν όντως διαφορά?
Οταν υπερστρέφει το αμάξι ή πατάμε κερμπ, το τιμόνι ανταποκρίνεται σωστά?

Ο συμπλέκτης έχει επίδραση στην εκκίνηση και στις αλλαγές ή είναι απλά για μόστρα??
 

Μηνύματα
1.479
Reaction score
106
αγορασα την g25 γιατι πολυ απλα δεν υπαρχει κατι καλυτερο.μονο στα 2500 ευρω υπαρχει κατι παρομοιο που και αυτο χρησιμοποιει τιμονιερα της logitech το frex system(βασικα δεν ειναι μονο τιμονιερα εχει bucket εξολοκληρου κορυφαιας ποιοτητας μεταλικο χτενι και πεταλιερες κλπ)

δερματινο τιμονι ραμενο δερμα και στον λεβιε 6αρι χτενι +κουμπωτη οπισθεν μεταλικα φτερακια στο τιμονι.η τιμονιερα εχει μικροτερο ογκο απο οτι η momo racing.επισης ειναι πολυ πιο αθορυβη ειδικα οταν παιζει κανεις το βραδυ.στην μομο τα γραναζια ακουγονται πολυ ενω στην g25 πολυ λιγοτερο.

2 μοτερ με πολυ δυνατη αναδραση αψογη πληρηοφορια απο το gtr2-gt-legends richard burns rally rfactor(καποια στιγμη θα βαλω και το live four speed).κλασικα οπως και στις αλλες τιμονιερες ρυθμιζεις ποσο αναδραση και δονηση θα σου παρεχει το τιμονι επισης και ποσο γρηγορη θα ειναι η επαναφορα του τιμονιου στο κεντρο.

φοβερο χαρακτηριστικο ειναι οτι η τιμονιερα ειναι 900 μοιρες αλλα την επιλεγεις εσυ ποσο θες να ειναι.μπορεις πχ να την κανεις 180 και απο κει και πανω σταματανε τα μοτερ το τιμονι για να νιωθεις οτι τερματιζει.αψογο.επισης αψογη ειναι και η φαση το να καρφωνεις τις σχεσεις δλδ να εισαι κοφτες 2 και να καρφωνεις 3 ειναι σκετη απολαυση ειδικα με τον κορυφαιο ηχο που εχει το gtr2

τωρα ο συμπλεκτης φυσικα και κανει πολυ καλη δουλεια.καταρχας μπορεις να μαθεις να κανεις μυτη τακουνι το οποιο και προσπαθω να κανω αλλα θελει τρομερη εξασκηση.(φιλος μου που εχει το frex μαθαινοντας τοσο καιρο μυτη τακουνι καποια στιγμη πηρε mx-5 και το κανει παιχνιδακι στο αμαξι τωρα)

οσο για το φρενο το πενταλ ειναι πολυ σκληρο δινοντας σωστη αισθηση στο ποδι ωστε να το ζυγιζεις αναλογα και ασκεις την σωστη πιεση που πρεπει στο απαιτουμενο φρεναρισμα.πολυ χρησιμο ειδικα στο rbr που πρεπει να τσιμπας φρενα ειδικα στην ασφαλτο χωρις να μπλοκαρουν οι τροχοι.

η τιμη που την βρηκα ειναι στα 240 ευρω με 3ατοκες δοσεις και παραδοση στο χωρο μου με courier δωρεαν.απλα σε αυτα τα λευτα δεν υπαρχει κατι αλλο και η τιμη για αυτα που προσφερει ειναι λογικα.τωρα να την παρει καποιος για να παιζει need four speed και διαφορες σαχλαμαριτσες ειναι πεταμενα λεφτα.σε σοβαρα games οπως ανεφερα παραπανω σιγα σιγα μπορεις να μαθεις καλα τεχνικες οπως μυτη τακουνι-drifting κλπ.
 

Μηνύματα
489
Reaction score
0
Λάμπρο σε ευχαριστώ πολύ!:bravo:
Ήσουν πολύ αναλυτικός!

Το feedback με ενδιέφερε περισσότερο και το κατά πόσο ανθεκτικό είναι το σασμάν
γιατί δεν μου γέμισε και πολύ το μάτι.
Ειδικά στη φάση που καρφώνεις 3η ή κατεβάζεις 2α στο πέταλο μετά τη μεγάλη ευθεία...:twisted:

Εαν σου είναι εύκολο στειλε μου ένα pm από που την πήρες!
Ευχαριστώ και πάλι!
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Ενα θα πω μονο..........LIVE FOR SPEED RULES...!!!!!!!!!!!
Δεν ειναι παιχνιδι ειναι πραγματικοτητα!!!
Εχω την τιμονιερα την MOMO και μπαινουμε με φιλους και λιωνουμε στο multiplayer.
Οποιος δεν το εχει το παιχνιδι απλα να τρεξει να το παρει!!!!
 



n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.951
Reaction score
12.669
Το LFS πραγματικά είναι ίσως το καλύτερο (από πλευράς φυσικής κλπ) παιχνίδι racing, ενώ στο multiplayer είναι σίγουρα το καλύτερο.

Μπορείτε επίσης να δοκιμάσετε και το GTR2, το RFactor (ίδια "μηχανή" με το GTR2 αλλά μου άρεσε λιγότερο), καθώς και το GT Legends (για πιο "κλασικές" καταστάσεις).

Κάποια στιγμή θα την πάρω τη G25, πού θα μου πάει...
 

HV

Μηνύματα
3.939
Reaction score
0
Στο MEDIAMARKT του ρεντη εχουν αυτη την τιμονιερα με PS3 να παιζει σε 55A2000...Οποιος θελει κανει ενα Test Drive..
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.951
Reaction score
12.669
Τις προάλλες πέρασα από εκεί. Δεν καταδέχτηκα να τη δοκιμάσω με το PS3. "happy_1"
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Το LFS πραγματικά είναι ίσως το καλύτερο (από πλευράς φυσικής κλπ) παιχνίδι racing, ενώ στο multiplayer είναι σίγουρα το καλύτερο.

Μπορείτε επίσης να δοκιμάσετε και το GTR2, το RFactor (ίδια "μηχανή" με το GTR2 αλλά μου άρεσε λιγότερο), καθώς και το GT Legends (για πιο "κλασικές" καταστάσεις).

Κάποια στιγμή θα την πάρω τη G25, πού θα μου πάει...
:cool_4:
Εχω ακουσει τα καλυτερα για το GTR2 και εχει και μεγαλο κοινο.
Δεν το εχω παιξει ακομη αλλα θα το δοκιμασω συντομα. :cool_1:
 

HV

Μηνύματα
3.939
Reaction score
0
Καλο το GTR2....
Αν και μου ελειψαν οι εποχες των καλων NFS , TD....
 


HV

Μηνύματα
3.939
Reaction score
0
το 1ο μαζι με το Porsche Unleased και το Hot Pursuit θεωρω πως ηταν τα καλυτερα.
Το 1ο ομως ειχε αληθινα τοπια, βιντεακια που σου παρουσιαζαν τα αμαξια, γενικα ειχε αλλη πνοη.
Δυστυχως χαθηκε με τον καιρο.
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Ποια τοπια και βιντεακια και ποιο NFS? :crazy_1: :crazy_1: :crazy_1:
Εδω μιλαμε για τιμονια και simulation και την αισθηση να οδηγεις οσο πιο ρεαλαστικα γινεται.
Ναι και το Outrun καλο ειναι.
 

HV

Μηνύματα
3.939
Reaction score
0
Αραγε εχεις παιξει το NFS 1 ??????
Κρινοντας αποτι λες μαλλον οχι.....
Το παιχνιδι ηταν ΜΠΡΟΣΤΑ απο την εποχη του οταν βγηκε και ακομα το θεωρω κορυφη βεβαια οχι απο πλευρας γραφικων τωρα πια αλλα επειδη ηταν και χαλαρα το πιο ολοκληρωμενο Street Car Racing Game.
Πιο αλλο σου ειχε βιντεο με 0-100 , τελικες , επιδοσεις , πατιλικια ΟΛΩΝ των οχηματων ? Φωτογραφιες και πληροφοριες της μηχανης του καθε αμαξιου ? Ακομα και τωρα ΛΙΓΑ παιχνιδια χρησιμοποιουν αληθινες φωτογραφιες για bacground , και εκει μιλαμε για 11-12 χρονια πισω.
Γιαυτο σου λεω αν δεν το επαιξες καλο θα ηταν να το κοιταξεις αν και χλωμο να παιζει στα τωρινα Windows.

ΥΓ : Οτι ειπα για το NFS ηταν απαντηση στον Olympio , εαν αναρωτιεσαι γιατι ειπα οτι ειπα.
 

Μηνύματα
7.461
Reaction score
3
Υπήρξε ποτέ καλό το NFS?
Ναι! Αυτό που λέει ο HV.

To NFS 1 (SE ή όχι) ήταν πραγματικά το καλύτερο της σειράς. Οχι μονο για τις πληροφορίες που είχε για τα οχήματα αλλα για τον ρεαλισμο που σου προσεφερε!
 



HV

Μηνύματα
3.939
Reaction score
0
Ρεαλισμος , Γραφικα , Ηχος , Πληροφοριες για το καθε οχημα...
Μακαρι να συνεχιζαν να φτιαχνουν τα NFS με τον ιδιο τροπο.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.703
Μηνύματα
2.872.829
Members
37.934
Νεότερο μέλος
arhss1964
Top