RAP music

jag

Μηνύματα
9.161
Reaction score
27.398

 


Μηνύματα
700
Reaction score
1.698
Έφυγε σε τροχαίο ένας από τους ανθρώπους που ήταν παρών στη σκηνή από τις πρώτες μέρες της. Αλλά δεν ήταν μόνο παρών. Ήταν από εκείνους που άφησαν το στίγμα τους στη σκηνή. Ένας ιδιαίτερος καλλιτέχνης ως στιχουργία, φωνή κλπ, σε σχέση με τα τετριμμένα του χώρου.

Οδυσσέας, Razastarr κάπου στα στενά του Βύρωνα... Καλό ταξίδι.

 
Last edited:

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.366




wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.366
(επειδή είμαστε ήδη off-topic στο άλλο thread, απαντώ εδώ)

Θα σου έκανε εντύπωση εάν σου έλεγε ότι είχε γνωριστεί με τα μέλη των N.W.A. ή, έστω, ότι είχε πάει σε συναυλία τους; Εμένα, καμία. :)
Έχω πάει σε συναυλία τους αλλά δεν τους γνώρισα ποτέ προσωπικά.
Ωωωωω! Πως ήταν; Θυμάσαι κάτι;
Όπως την περίμενα τότε. Απλά ήταν μετά το 89 και ο Ice Cube είχε ήδη φύγει από το group.
Εμβόλιο πάντως δεν είχε κάνει κανένας. :biggrin:
Την βιογραφική ταινία για τους NWA την έχεις δει; Εάν ναι, ήταν κοντά στα πραγματικά γεγονότα;
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.112
Την βιογραφική ταινία για τους NWA την έχεις δει; Εάν ναι, ήταν κοντά στα πραγματικά γεγονότα;
Ήταν κοντά αλλά είχε όλα τα προβλήματα που απαιτεί μία ιστορία για να μπει σε καλούπι ταινίας.

Κάτι σημαντικό που ισχύει για όλους τους διάσημους καλλιτέχνες σε όλα τα είδη μουσικής:

Δεν υπάρχει κάποιο μυστήριο ή κάποιος λόγος μυθοποίησης, όπως συχνά θέλουν οι οπαδοί τους. Είχαν ταλέντο, έκαναν αυτό που γούσταραν, υπήρξε το κατάλληλο timing και όλα τ' άλλα ήρθαν.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.366
Ήταν κοντά αλλά είχε όλα τα προβλήματα που απαιτεί μία ιστορία για να μπει σε καλούπι ταινίας.

Κάτι σημαντικό που ισχύει για όλους τους διάσημους καλλιτέχνες σε όλα τα είδη μουσικής:

Δεν υπάρχει κάποιο μυστήριο ή κάποιος λόγος μυθοποίησης, όπως συχνά θέλουν οι οπαδοί τους. Είχαν ταλέντο, έκαναν αυτό που γούσταραν, υπήρξε το κατάλληλο timing και όλα τ' άλλα ήρθαν.
Πολύ σωστή κουβέντα. :thumbsup:
 




Μηνύματα
93
Reaction score
142
με τα διπλο 18αρια μου tapped horn νομιζεις οτι περπαταει το σπιτι. οχι ακριβως rap αλλα rnb και κατι φρεσκο....
 




Μηνύματα
567
Reaction score
1.542
Αν και με το συγκεκριμένο είδος δεν είχα ποτέ καμία σχέση και δεν μπορούσα να βρώ καμία "σύνδεση" μέχρι που έπεσε στα χέρια μου αυτό


κάποια στιγμή στο βαθύ παρελθόν και αναθεώρησα αρκετά πράγματα

εξαιρετικοί μουσικοί υπάρχουν και στο παρακάτω soundtrack

 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.291
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top