Renault capture 1000 cc, lpg, 100 PS

Μηνύματα
206
Reaction score
94
Αγαπητοί φίλοι, συγγενικό μου νέο ζευγάρι κάνει έρευνα αγοράς για καινούργιο αυτοκίνητο και βρήκε το αυτοκίνητο του τίτλου ετοιμοπαράδοτο. Έχει κανείς σας εμπειρία ή πληροφορίες για αυτό; Τους ενδιαφέρει η οικονομία στο καύσιμο συν τοις άλλοις. Γνωρίζει κανείς αν ο εργοστασιακός κινητήρας που καίει lpg προκαλεί ζημιές στον κινητήρα ανάλογες με τους μεταποιημένους κινητήρες ή αν είναι ειδικής κατασκευής και επομένως ασφαλής; Θα είχατε κάποια εναλλακτική πρόταση για αυτοκίνητο αυτών των προδιαγραφών (έστω και χωρίς lpg); Σας ευχαριστώ!
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Γνωρίζει κανείς αν ο εργοστασιακός κινητήρας που καίει lpg προκαλεί ζημιές στον κινητήρα ανάλογες με τους μεταποιημένους κινητήρες ή αν είναι ειδικής κατασκευής και επομένως ασφαλής;
Αν είναι εργοστασιακός, είναι ασφαλής.
 

Μηνύματα
591
Reaction score
557
Αγαπητοί φίλοι, συγγενικό μου νέο ζευγάρι κάνει έρευνα αγοράς για καινούργιο αυτοκίνητο και βρήκε το αυτοκίνητο του τίτλου ετοιμοπαράδοτο. Έχει κανείς σας εμπειρία ή πληροφορίες για αυτό; Τους ενδιαφέρει η οικονομία στο καύσιμο συν τοις άλλοις. Γνωρίζει κανείς αν ο εργοστασιακός κινητήρας που καίει lpg προκαλεί ζημιές στον κινητήρα ανάλογες με τους μεταποιημένους κινητήρες ή αν είναι ειδικής κατασκευής και επομένως ασφαλής; Θα είχατε κάποια εναλλακτική πρόταση για αυτοκίνητο αυτών των προδιαγραφών (έστω και χωρίς lpg); Σας ευχαριστώ!
Με κλειστά μάτια γαμ,,, τα αυτοκίνητα. Έκανα test drive ένα clio με ανάλογο μοτέρ.
 


MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.642
Reaction score
9.202
Αγαπητοί φίλοι, συγγενικό μου νέο ζευγάρι κάνει έρευνα αγοράς για καινούργιο αυτοκίνητο και βρήκε το αυτοκίνητο του τίτλου ετοιμοπαράδοτο. Έχει κανείς σας εμπειρία ή πληροφορίες για αυτό; Τους ενδιαφέρει η οικονομία στο καύσιμο συν τοις άλλοις. Γνωρίζει κανείς αν ο εργοστασιακός κινητήρας που καίει lpg προκαλεί ζημιές στον κινητήρα ανάλογες με τους μεταποιημένους κινητήρες ή αν είναι ειδικής κατασκευής και επομένως ασφαλής; Θα είχατε κάποια εναλλακτική πρόταση για αυτοκίνητο αυτών των προδιαγραφών (έστω και χωρίς lpg); Σας ευχαριστώ!
Το Captur LPG είναι μάλλον η καλύτερη επιλογή για όποιον ψάχνει σε αυτή στην κατηγορία τιμής για ένα μίνι crossover με οικονομικό θερμικό κινητήρα και μεγάλους χώρους. Κατά τη γνώμη μου είναι και το πιο όμορφο.
Αρκεί βέβαια να μην τον πειράζουν οι χαμηλές επιδόσεις και η έλλειψη αυτόματου κιβωτίου.
 

Μηνύματα
206
Reaction score
94
Επανέρχομαι για να σας ενημερώσω ότι το εν λόγω ζευγάρι αγόρασε τελικά το αυτοκίνητο του νήματος και οι πρώτες εντυπώσεις είναι ιδιαιτέρως θετικές, όσον αφορά στην οικονομία, τις επιδόσεις και τον εξοπλισμό. Εγώ έκανα βόλτα ως επιβάτης και ενθουσιάστηκα.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.278
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top