RME ADI2

Μηνύματα
98
Reaction score
19
Καλημερα σε ολους
Χθες παρελαβα το rme adi2 και θα ηθελα λιγη βοηθεια διοτι το μανουαλ μου ειναι λιγο ακαταλαβιστικο.
1.Χρειαζεται να κατεβασω drivers στο λαπτοπ windows 10 που χρησιμοποιω για να ακουω απο you tube ?
2.Το κουμπι volume δεν λειτουργει [μου βγαζει volume lock στην οθονη].Λειτουργει μονο οταν συνδεσω ακουστικα.Τι γινεται ομως αν θελησω
να οδηγησω καποιον τελικο?Δεν ειναι το συγκεκριμενο ντακ και προενισχητης?
Αυτα. Θα ειμαι υποχρεος αν με βοηθουσατε λιγο οι ποιο διαβασμενοι
 

Μηνύματα
1.136
Reaction score
366
Καλοάκουστο,
1.Καλό θα ήταν να κατεβάσεις drivers για τα windows από τον ιστότοπο της RME.
2.Είναι ρυθμισμένο στην fixed έξοδο για χρήση ντακ.Από το μενού το ρυθμίζεις σε variable για χρήση του volume.Το εγχειρίδιο είναι κατατοπιστικότατο και με εικονίδια αν δεν κάνω λάθος.Στα μενού εισέρχεσαι αν θυμάμαι καλά πατώντας προς τα μέσα τα δύο ρυθμιστικά κουμπιά στα δεξιά.
 


Μηνύματα
1.136
Reaction score
366
Αρχικά μπορεί να είναι λίγο μπελάς για κάποιον μη μυημένο σε σχέση με κάποιο plug n play dac αλλά το συγκεκριμένο θα σε ανταμείψει ηχητικά.Μην απογοητευτείς,τα βασικά θα τα βρείς.Για να χρησιμοποιήσεις βέβαια όλες τις λειτουργίες του,λίγο δύσκολο.Θέλω να πω,πώς μάλλον δε θα σου χρειαστούν.
 

Μηνύματα
98
Reaction score
19
Αρχικά μπορεί να είναι λίγο μπελάς για κάποιον μη μυημένο σε σχέση με κάποιο plug n play dac αλλά το συγκεκριμένο θα σε ανταμείψει ηχητικά.Μην απογοητευτείς,τα βασικά θα τα βρείς.Για να χρησιμοποιήσεις βέβαια όλες τις λειτουργίες του,λίγο δύσκολο.Θέλω να πω,πώς μάλλον δε θα σου χρειαστούν.
Καλημερα Δημητρη
Ηχητικα δεν παιζεται η διαφορα απο το προηγουμενο ντακ ειναι πολυ μεγαλη
Χθες εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων οπως λεει το μανιουαλ αλ λα η εξοδοσ μειωθηκε στο μισο δηλαδηγια να παρω ενταση ανοιγω τον ενισχητη στο 90% ενω πριν στο 40% ηταν Ο.Κ. Μαλλον ενεργοποιηυηκε καποιο φιλτρο δεν ξερω.Σκο πευω αθριο να μιλησω με τον Νακα μηπωσ μπορουν να βοηθησουν.Ευχαριστω παντως για ολα
 

Μηνύματα
1.136
Reaction score
366
Καλημερα Δημητρη
Ηχητικα δεν παιζεται η διαφορα απο το προηγουμενο ντακ ειναι πολυ μεγαλη
Χθες εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων οπως λεει το μανιουαλ αλ λα η εξοδοσ μειωθηκε στο μισο δηλαδηγια να παρω ενταση ανοιγω τον ενισχητη στο 90% ενω πριν στο 40% ηταν Ο.Κ. Μαλλον ενεργοποιηυηκε καποιο φιλτρο δεν ξερω.Σκο πευω αθριο να μιλησω με τον Νακα μηπωσ μπορουν να βοηθησουν.Ευχαριστω παντως για ολα
Και την έξοδο τη ρυθμίζεις από το μενού,θα τη βρεις την άκρη.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.865.306
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top