roksan radius 5 η funk firm v ?

Μηνύματα
850
Reaction score
10
εχει ακουσει καποιος και τα δυο?
τι διαφορες εχουν?δηλ τα + και τα -
ακουω ροκ κ φολκ κυριως
αν υπαρχει καποιος φιλος που εχει αποψη ας γραψει 2 λογια,ευχαριστω!
 

Μηνύματα
5.020
Reaction score
8
Απάντηση: roksan radius 5 η funk firm v ?

και τα δυο ειναι εξαιρετα πλατω και απο τα καλυτερα της κατηγοριας τους - και τα δυο με μια BENZ MC20η ακομα καλυτερα με μια ACE L θα δουλεψουν υπεροχα - αρκει να ρυθμιστουν καλα.
 

Μηνύματα
850
Reaction score
10
Απάντηση: roksan radius 5 η funk firm v ?

και τα δυο ειναι εξαιρετα πλατω και απο τα καλυτερα της κατηγοριας τους - και τα δυο με μια BENZ MC20η ακομα καλυτερα με μια ACE L θα δουλεψουν υπεροχα - αρκει να ρυθμιστουν καλα.
Σ ευχαριστω πολυ Θαναση,δε τα εχω ακουσει ακομη
το φανκ με προβληματιζει με 2.5 κila μονο βαρος τι ειναι?μαζα?τι σοι μαζα ειναι αυτη?2.5 κιλα ειναι αστειο βαρος ,το εχεις ακουσει?

στο ροκσαν ο βραχιονας του ειναι τιγκιτανγκας[unipivot],αμα ρυθμιστει σωστα,τελειωσα η υπαρχει περιπτωση να μου κανει προβληματα?
 

Μηνύματα
850
Reaction score
10
Απάντηση: roksan radius 5 η funk firm v ?

Εχω τωρα το clearaudio champion με benz ace m ,θελω να παω σε κατι πιο''αναλογικο''με πιανεις?Επισης η benz ace low που ειχα ηταν καλυτερη απο την m,μεγαλη διαφορα.
 

Μηνύματα
4.873
Reaction score
3.963
Απάντηση: roksan radius 5 η funk firm v ?

εχω το roksan 5 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος, βαλτου και καμμια καλη κεφαλη και το μηχανημα φυσαει. Για το Funk μονο εχω διαβασει καλα λογια αλλα δεν το ακουσα. Θεωρω απιθανο να τα ακουσεις και 2 ταυτοχρονως και να τα συγκρινεις αλλα οτι αποφαση και να παρεις δε νομιζω να το μετανιωσεις
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.211
Προσωπικά θα επέλεγα το Funk. Είναι πολύ <<ψαγμένο>> πικάπ.
Ο ήχος του στηρίζεται στη τεχνολογία των υλικών που το απαρτίζουν και πως αυτά συνεργάζονται μεταξύ τους.
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.113
Reaction score
20.612
Απάντηση: roksan radius 5 η funk firm v ?

εχει ακουσει καποιος και τα δυο?
τι διαφορες εχουν?δηλ τα + και τα -
ακουω ροκ κ φολκ κυριως
αν υπαρχει καποιος φιλος που εχει αποψη ας γραψει 2 λογια,ευχαριστω!
Τα +

Απλότητα στην κατασκευή, μουράτη -πολύ in- εμφάνιση.

Τα -

Κακή ποιότητα ήχου λόγω ευαισθησίας στην ακουστική ανάδραση.
Απουσία καλύμματος, (εκτός αν έχουν και δεν το ξέρω).

Βρες και πάρε ένα μεταχειρισμένο Perspective (που έχει μουράτη εμφάνιση, και ανάρτηση).
 

Μηνύματα
529
Reaction score
0
εχει ακουσει καποιος και τα δυο?
τι διαφορες εχουν?δηλ τα + και τα -
ακουω ροκ κ φολκ κυριως
αν υπαρχει καποιος φιλος που εχει αποψη ας γραψει 2 λογια,ευχαριστω!
Τό καλύτερο πού έχεις νά κάνεις , είναι νά πάς νά τά ακούσεις ο ΙΔΙΟΣ καί μάλιστα μέ δικούς σου δίσκους , πού τούς γνωρίζεις καλά.
Εδώ μέσα τό μόνο πού μπορείς νά αποκομίσεις είναι τό μακρύ καί τό κοντό τού κάθε ΞΕΡΟΛΑ....
 

Μηνύματα
529
Reaction score
0
Στό παρεθόν είχα καί Perspective καί τό παλαιότερο 6.1

Η ανάρτηση τους είναι γιά γέλια...Οσο καλα καί νά τή ρύθμιζε κανείς , χοροπηδούσε ανεξέλεγκτα καί στόν ΕΓΚΑΡΣΙΟ άξονα !!!
Κι από ήχο , μετρίως μέτριο.....μέ κεφαλές πού σέ Radius 5 , Rega P3 , Nott Analogue , κυριολεκτικά ΚΕΛΑΗΔΑΓΑΝ.
 

Μηνύματα
850
Reaction score
10
Απάντηση: roksan radius 5 η funk firm v ?

Σας ευχαριστω ολους εκ καρδιας,με βοηθουν και με προβληματιζουν οι απαντησεις σας και τις λαμβανω ολες σοβαρα υποψιν.
Ο βασικος προβληματισμος ειναι οτι το φανκ ειναι μονο 2.5 κιλα και με τα υλικα που λεει οτι εχει ολα καινουργια δεν ειναι δοκιμασμενο στο χρονο,μετα λεει οτι ειναι μαζα,ο,τι και ψαγμενα υλικα να εχει δεν ειναι λιγο κουφο να κανει αποσβεση σε κραδασμους με κατι παραπανω απο 1 κιλο[βραχιονας κεφαλη σφικρηρας κτλ]?Δεν ξερω,απορεια εκφραζω...
Οπως ειπε και ενας καλος φιλος,το παιζει καινοτομια για να δικαιολογησει τα φθηνα υλικα?
Το ροκσαν δειχνει πιο στιβαρο αλλα με προβληματιζει ο βραχιονας,δεν κατεχω απο ρυθμισεις,αν φιξαριστει μια φορα θα χρειαστει παλι τα ιδια?Σε δισκους με σκρατσ ο unipivot βραχιονας θα ειναι πιο ευαισθητος?
Το πλατο της προτζεκτ δεν θα ειναι, νομιζω, καλυτερο απο αυτο που εχω τωρα[η θα ειναι?]
Θελω ν αλλαξω το clearaudio γιατι στ αυτια μου δεν ηχει αναλογικα,ισως αν παω σε αλλο επιπεδο και του βαλω μεγαλυτερο πλατο κτλ να γινει φοβερο,αλλα δε μου αρεσει αυτη η πολιτικη της εταιρειας ,να δωσω αλλα 1850 ευρο για να κανω το 1ο upgradε και μετα αλλα 1000+ για τ επομενο.Και να τα χα δε τους ταδινα,ο ανταγωνισμος στα πλατο ειναι μεγαλος πια και μαλλον δε το εχουν καταλαβει οι γερμανοι!
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.113
Reaction score
20.612
Απάντηση: roksan radius 5 η funk firm v ?

Θελω ν αλλαξω το clearaudio γιατι στ αυτια μου δεν ηχει αναλογικα,...
Πού νομίζεις ότι οφείλεται αυτό;
 

Μηνύματα
5.020
Reaction score
8
Απάντηση: roksan radius 5 η funk firm v ?

το FUNK V στηριζεται οχι στην αρχη του μεγαλου βαρους - μαζας, αλλα στο ειδικο υλικο απο το οποιο ειναι φτιαγμενο για την αποσβεση των κραδασμων - οσο για την πειρα που εχει αυτος που το κατασκευασε ας μην ξεχNαμε οτι πριν καμποσα χρονια ηταν πισω απο τα PINK TRIANGLE
 



Μηνύματα
850
Reaction score
10
Απάντηση: roksan radius 5 η funk firm v ?

το FUNK V στηριζεται οχι στην αρχη του μεγαλου βαρους - μαζας, αλλα στο ειδικο υλικο απο το οποιο ειναι φτιαγμενο για την αποσβεση των κραδασμων - οσο για την πειρα που εχει αυτος που το κατασκευασε ας μην ξεχNαμε οτι πριν καμποσα χρονια ηταν πισω απο τα PINK TRIANGLE
ναι ,το ειδα ποιος ειναι ο κυριος αλλα ενα καινουργιο υλικο δεν σημαινει οτι ειναι παντα και καλο,ετσι δεν ειναι?και η τιμη του κοντα στο 1500 με ρεγκα 300 δεν ειναι και τοσο θελκτικη...
 

Μηνύματα
5.020
Reaction score
8
Απάντηση: roksan radius 5 η funk firm v ?

Kαποτε ηταν κανα 500σαρικο φθηνοτερο - ηταν στην ιδια τιμη με το ROKSAN - τοις μετρητοις βεβαια.
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.113
Reaction score
20.612
Απάντηση: roksan radius 5 η funk firm v ?

χεχε στην αναρτηση θ απαντουσες,τι κερδισα?
Μμμμμ, ντεν κέρντισες εντελώς καρντιά μου, αλλά κζαναπροσπάτησε...
 

Μηνύματα
850
Reaction score
10
Απάντηση: roksan radius 5 η funk firm v ?

Kαποτε ηταν κανα 500σαρικο φθηνοτερο - ηταν στην ιδια τιμη με το ROKSAN - τοις μετρητοις βεβαια.
οπως ολα τα προιντα φιλε Θαναση,ο,τι πουλαει τ ανεβαζουμε........
 

Μηνύματα
850
Reaction score
10
Απάντηση: roksan radius 5 η funk firm v ?

Μμμμμ, ντεν κέρντισες εντελώς καρντιά μου, αλλά κζαναπροσπάτησε...
γκιατι ντε κερντισα?ελα μπρε ,σκαστα τωρα[οκι μουνζα κυριος]
 

Μηνύματα
5.020
Reaction score
8
Απάντηση: roksan radius 5 η funk firm v ?

οπως ολα τα προιντα φιλε Θαναση,ο,τι πουλαει τ ανεβαζουμε........
Kαι μεις δεν το περνουμε, αγοραζουμε το ανταγωνηστικο του που φθηνηνε η περιμενουμε
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.620
Μηνύματα
2.868.270
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top