roksan radius 5 η funk firm v ?


Μηνύματα
169
Reaction score
3
Απάντηση: roksan radius 5 η funk firm v ?

ναι ,το ειδα ποιος ειναι ο κυριος αλλα ενα καινουργιο υλικο δεν σημαινει οτι ειναι παντα και καλο,ετσι δεν ειναι?και η τιμη του κοντα στο 1500 με ρεγκα 300 δεν ειναι και τοσο θελκτικη...

1500 ??:107:Τόσο πολύ??
Ε όχι. Μάλλον στα χρήματα αυτά δεν αξίζει πλέον όπως έχουν πει οι περισσότεροι. Αν είχε την προηγούμενη τιμή του μιά χαρά θα ήταν.
Αλλά απ'ότι ξέρω και το Radius 5 θα ακριβίνει.
Στην Αγγλία είναι πιο ακριβό απ'ότι εδώ:119:
 

Μηνύματα
850
Reaction score
10
Απάντηση: roksan radius 5 η funk firm v ?

1500 ??:107:Τόσο πολύ??
Ε όχι. Μάλλον στα χρήματα αυτά δεν αξίζει πλέον όπως έχουν πει οι περισσότεροι. Αν είχε την προηγούμενη τιμή του μιά χαρά θα ήταν.
Αλλά απ'ότι ξέρω και το Radius 5 θα ακριβίνει.
Στην Αγγλία είναι πιο ακριβό απ'ότι εδώ:119:
η προηγουμενη τιμη ηταν για το καταργημενο πλεον φανκ,αυτο ειναι το φανκ 5,ετσι νομιζω
 

Μηνύματα
169
Reaction score
3
Απάντηση: roksan radius 5 η funk firm v ?

Όχι, υπήρχε το απλό Funk και το άλλο είναι το Funk V.
To πρώτο καταργήθηκε.

Αν το πουλάει ο εδώ αντιπρόσωπος τόσο πολυ κοίτα από εδώ http://www.audioaffair.co.uk/index.php?act=viewProd&productId=596


Στα λέω γιατί κι εγώ το ίδιο ψάξιμο με σένα έχω κάνει πρόσφατα.
 

Μηνύματα
850
Reaction score
10
Απάντηση: roksan radius 5 η funk firm v ?

Όχι, υπήρχε το απλό Funk και το άλλο είναι το Funk V.
To πρώτο καταργήθηκε.

Αν το πουλάει ο εδώ αντιπρόσωπος τόσο πολυ κοίτα από εδώ http://www.audioaffair.co.uk/index.php?act=viewProd&productId=596


Στα λέω γιατί κι εγώ το ίδιο ψάξιμο με σένα έχω κάνει πρόσφατα.
1130 eyro w/rega 300 [plus postage costs]u.k.
1470 in greece
 

Μηνύματα
169
Reaction score
3
Απάντηση: roksan radius 5 η funk firm v ?

Ναι, με την σημερινή ισοτιμία (παρόλο που ανέβηκε η λύρα τελευταία) βγαίνει 1130ευρώ.
Λογικά αν τους ζητήσεις δωρεάν μεταφορικά ή κάποια έκπτωση θα σου κάνουν. (πάντως τα μεταφορικά τα χρεώνει λιγότερο από το κανονικό τους κόστος - 40λύρες).
Πριν ένα μήνα περίπου το συγκεκριμενο ήταν 65 λύρες φθινότερο.


Για τα 1470 ευρώ από Ελλάδα πότε ρώτησες ?? Από το Aquarius Hi-fi?
Εμένα με την πτώση της λύρας μου είχε πει για 1200 (μήπως εννοούσε χωρίς τον βραχίονα?:108:)
 

Μηνύματα
5.020
Reaction score
8
Απάντηση: roksan radius 5 η funk firm v ?

η τιμη του απο την αντιπροσωπια ηταν 1170 ευρω χωρις βραχιονα + 250 για τον ρεγγα.
Προσωπικα θα προτιμουσα το RADIUS 5 γυρω στο χιλιαρικο με λιγη προσοχη στην τοποθετηση
 

Μηνύματα
850
Reaction score
10
Απάντηση: roksan radius 5 η funk firm v ?

η τιμη του απο την αντιπροσωπια ηταν 1170 ευρω χωρις βραχιονα + 250 για τον ρεγγα.
Προσωπικα θα προτιμουσα το RADIUS 5 γυρω στο χιλιαρικο με λιγη προσοχη στην τοποθετηση


δηλαδη?αμα απο την αρχη μπει σωστα τι κινδυνος υπαρχει μετα?
ταιριαζουν οι βενζ ασε η μια ζυχ 1000ρ?
 

Μηνύματα
4
Reaction score
0
Απάντηση: roksan radius 5 η funk firm v ?

στο ροκσαν ο βραχιονας του ειναι τιγκιτανγκας[unipivot],αμα ρυθμιστει σωστα,τελειωσα η υπαρχει περιπτωση να μου κανει προβληματα?[/quote]


Εγώ έχω το ροκσάν περίπου ένα χρόνο με κεφαλή κράντο παίζει καταπληκτικά και όσες φορές τσεκάρισα τις ρυθμίσεις δεν είχαν χαλάσει καθόλου.Τώρα για τις κεφαλές που αναφέρεις δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα εφόσον το ταιριάξεις με το κατάλληλο φόνο
 

Μηνύματα
850
Reaction score
10
Απάντηση: roksan radius 5 η funk firm v ?

στο ροκσαν ο βραχιονας του ειναι τιγκιτανγκας[unipivot],αμα ρυθμιστει σωστα,τελειωσα η υπαρχει περιπτωση να μου κανει προβληματα?

Εγώ έχω το ροκσάν περίπου ένα χρόνο με κεφαλή κράντο παίζει καταπληκτικά και όσες φορές τσεκάρισα τις ρυθμίσεις δεν είχαν χαλάσει καθόλου.Τώρα για τις κεφαλές που αναφέρεις δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα εφόσον το ταιριάξεις με το κατάλληλο φόνο[/QUOTE]

σ ευχαριστω πολυ αδερφε για εκει πω μαλλον.......
 

Μηνύματα
5.020
Reaction score
8
Απάντηση: roksan radius 5 η funk firm v ?

με την ACE υπαρχει ενα προβλημα με το βαρος που ταιριαζει οριακα και πρεπει να ρυθμιστει σωστα - ε δεν ξερυθμιζεται και ευκολα - επισης θελει λιγη προσοχη στην τοποθετηση - εκει που δεχεται τους λιγοτερους κραδασμους να το πουμε απλα.
 

Μηνύματα
850
Reaction score
10
Απάντηση: roksan radius 5 η funk firm v ?

με την ACE υπαρχει ενα προβλημα με το βαρος που ταιριαζει οριακα και πρεπει να ρυθμιστει σωστα - ε δεν ξερυθμιζεται και ευκολα - επισης θελει λιγη προσοχη στην τοποθετηση - εκει που δεχεται τους λιγοτερους κραδασμους να το πουμε απλα.
με τη zyx1000r που ειναι κ 4.2 γρ?
 

Μηνύματα
5.020
Reaction score
8
Απάντηση: roksan radius 5 η funk firm v ?

δεν την εχω ακουσει, αλλα λενε οτι ειναι πολυ καλη κεφαλη - προτιμω τις BENZ εκτος απο την καλη τους ηχητικη ποιοτητα, κυριως λογω του οτι παιζουν τους κακομεταχειρησμενους δισκους ικανοποιητικα
 

Μηνύματα
850
Reaction score
10
Απάντηση: roksan radius 5 η funk firm v ?

δεν την εχω ακουσει, αλλα λενε οτι ειναι πολυ καλη κεφαλη - προτιμω τις BENZ εκτος απο την καλη τους ηχητικη ποιοτητα, κυριως λογω του οτι παιζουν τους κακομεταχειρησμενους δισκους ικανοποιητικα
απο μεταχειρισμενους αλλο τιποτα,αλλα δε το ειχα προσεξει οτι τους παιζουν καλυτερα,ισως σε ακριβοτερα μοντελα[ειχα τις ace l and ace m]
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.418
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top