Roon













Μηνύματα
93
Reaction score
82
Εγώ εχω στα άμεσα σχέδια ένα pcακι με i7 και 8gb ram να μπει σε οσο πιο μικρό κουτάκι δίπλα στη tv και να ναι αποκλειστικά roon server. Προς το παρόν εκτελεί χρεη roon server το κτηνάκι μου, όμως θέλω κάτι να ναι μόνιμα ανοιχτό (άρα και να τραβάει λιγότερο ρεύμα).
 


Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Ένα καινούριο Mac mini, από δαύτα με τους M1 επεξεργαστές θα καιει και ίσα με 3 βατ, εάν βέβαια λειτουργεί σωστά το Roon σε ροζέτα, είναι κάτι το οποιο ανάγει το οποιοδήποτε «μικρό κουτάκι» σε αστείο
 

Μηνύματα
954
Reaction score
518
Ένα καινούριο Mac mini, από δαύτα με τους M1 επεξεργαστές θα καιει και ίσα με 3 βατ, εάν βέβαια λειτουργεί σωστά το Roon σε ροζέτα, είναι κάτι το οποιο ανάγει το οποιοδήποτε «μικρό κουτάκι» σε αστείο
και εάν δουλεύει το bluetooth για να εχεις ποντικι και πληκτρολογιο σαν/ως ανθρωπος
 

Μηνύματα
93
Reaction score
82
Ένα καινούριο Mac mini, από δαύτα με τους M1 επεξεργαστές θα καιει και ίσα με 3 βατ, εάν βέβαια λειτουργεί σωστά το Roon σε ροζέτα, είναι κάτι το οποιο ανάγει το οποιοδήποτε «μικρό κουτάκι» σε αστείο
Το mac mini εχει ομως και 800+ ευρωπουλα στην φτηνη version, το μικρό κουτάκι βγαίνει με τους δίσκους κάτω απο 500
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Για πες κατάφερες τίποτα με tidal ή δεν θα ασχοληθείς?

Είναι αρκετά βολικό, έκανε καλή οργάνωση των αρχείων.

Λίγο με τις κάρτες ήχου και το wasapi asio θέλει ψάξιμο για να έχει τα λιγότερα δυνατά στάδια το sound path κυρίως στα πολυκάναλα.
 

Μηνύματα
954
Reaction score
518
χαζή ερώτηση...το airplay δεν παιζει καλα. οσοι φιλοι εχετε Mac.....με ποιον τροπο παιζεται μουσικη;
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.205
Reaction score
11.481
Δεν δουλεύει το search του Tidal μέσω του Roon.
Φαινεται ότι βρίσκει μόνο ότι εχω στις playlist.
Έχει κάποιος καποια προταση;
Ευχαριστω προκαταβολικα8-)
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.052
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top