Roon

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Σωστά.
Και αντί να είναι πισι, γίνεται ένα κλειστό κουτί που έχει ον-οφ και δε σπάει δε χαλάει δεν ασχολείσαι.

Άμα του βάλεις χοντρό καλώδιο ρεύματος, παχύ ωραίο, λεν ότι βγαζ παχιές μεσαίες.
Α, εγώ ούτε το ον οφ δεν πατάω. Δίνω wake on lan απο τον καναπέ μου. :p
 

ifievadam

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
509
Reaction score
356
Εννοείς το ROCK?
Nai.
Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι με το rock, ένας τυπικός intel nuc του εμπορίου απο πλευράς software μετατρέπεται σε nucleus, τρέχει δηλαδή ακριβώς το ίδιο λογισμικό, αφήνοντας διαθέσιμους τους πόρους που καταναλώνουν τα windows και μόνο που τρέχουν. Το "αρνητικό" είναι ότι το μηχάνημα δεν θα εξυπηρετεί άλλες ανάγκες ( π.χ. πλοήγηση στο διαδίκτυο, θέαση ταινιών κλπ ), θα λειτουργεί μόνο σαν Nucleus. Υποθέτω ότι μπορεί και το rock να λειτουργήσει σε dual boot, αλλά τουλάχιστον με το daphile που επίσης είναι linux έφαγα κάμποσες ώρες μέχρι να το καταφέρω και δεν με ένοιαζε η ασφάλεια των αρχείων μου, αφού ξεκίνησα με άδειο δίσκο.
Αν ειναι ετσι...:(
Μηπως τρεχει μονον απο το στικακι usb;
 



Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Η αναβάθμιση έβγαλε θέματα στα win 10 64 bit. Όταν πατάς settings , ή σε κάποιες λίστες ( όχι σε όλες) ή σε manage profiles η εφαρμογή κρασσάρει και χαιρετάει τον πλάτανο σε χρόνο ντε τε!!
Ενώ την πρώτη μέρα δούλευαν όλα τέλεια. Άβυσσος τα ψηφιακά και μετά λένε για τα πικάπια!! :fuckyou:
 
  • Love
Reactions: PMC


Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Η αναβάθμιση έβγαλε θέματα στα win 10 64 bit. Όταν πατάς settings , ή σε κάποιες λίστες ( όχι σε όλες) ή σε manage profiles η εφαρμογή κρασσάρει και χαιρετάει τον πλάτανο σε χρόνο ντε τε!!
Ενώ την πρώτη μέρα δούλευαν όλα τέλεια. Άβυσσος τα ψηφιακά και μετά λένε για τα πικάπια!! :fuckyou:
Rock! Linux και τα μυσλα στα κάγκελα!
 


Μηνύματα
1.134
Reaction score
366
Έχεις δίκιο,στον υπολογιστή ούτε εγώ βλέπω επιλογές στα settings.Τις βλέπω στο remote ipad όμως.Για δοκίμασε από το remote που χρησιμοποιείς.
 

Μηνύματα
1.134
Reaction score
366
Καλημέρα,λοιπόν η νέα έκδοση σε win10 δε μου εμφανίζει τις επιλογές στα settings ενώ σε mac mini που έχω το άλλο core τις εμφανίζει κανονικά.
 



Μηνύματα
908
Reaction score
2.560
Σε μένα, στο PC (Παραθύρια 10) στα settings εμφανίζει μόνο λίγες επιλογές (νομίζω General είναι). Προς το παρόν η κατηγορία setup, που περιλαμβάνει και την αλλαγή στο φόντο, είναι άφαντη...
Τα λεφτά μας πίσω αλήτες :mad:!
Στα remotes δουλεύει πάντως.
 



Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.139
Reaction score
26.701
Δεν βλεπω επιλογη set up
Έχεις δίκιο,στον υπολογιστή ούτε εγώ βλέπω επιλογές στα settings.Τις βλέπω στο remote ipad όμως.Για δοκίμασε από το remote που χρησιμοποιείς.
Σε μένα, στο PC (Παραθύρια 10) στα settings εμφανίζει μόνο λίγες επιλογές (νομίζω General είναι). Προς το παρόν η κατηγορία setup, που περιλαμβάνει και την αλλαγή στο φόντο, είναι άφαντη...
Τα λεφτά μας πίσω αλήτες :mad:!
Στα remotes δουλεύει πάντως.
Δεν καταλαβαίνω τι πρόβλημα έχετε. Εγώ, σε πισί win7 και λάπτοπ win10, έχω και στα δύο επιλογές στην πάνω μπάρα. Πάνω δεξιά, αμέσως δίπλα δεξιά απ’ το εικονίδιο των ειδοποιήσεων, υπάρχει εικονίδιο «λαμπάκι» (… λυχνία :o :headbang:). Πατώντας το αλλάζει την εμφάνιση.
.............................................................................
Όσο για το Rock ρίξτε μια ματιά εδώ:
 

ifievadam

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
509
Reaction score
356
Έχεις δίκιο,στον υπολογιστή ούτε εγώ βλέπω επιλογές στα settings.Τις βλέπω στο remote ipad όμως.Για δοκίμασε από το remote που χρησιμοποιείς.
Το βρηκα στο ταμπλετ (εφαρμογη) οπου έχει πιο πολλές επιλογές από ότι στο pc
 

Μηνύματα
813
Reaction score
1.788
Είχαν bug σε win 10 αν τα regional settings δεν ήταν US δεν εμφανιζόταν το μενού των settings. Σήμερα το πρωί κάνανε rollout hotfix που φτιάχνει αυτό και κάποια crash που έγιναν reported.
 

ifievadam

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
509
Reaction score
356
Είχαν bug σε win 10 αν τα regional settings δεν ήταν US δεν εμφανιζόταν το μενού των settings. Σήμερα το πρωί κάνανε rollout hotfix που φτιάχνει αυτό και κάποια crash που έγιναν reported.
Εκανα εγκατασταση σε αλλον υπολογιστη με 32μπιτα Win10 και πά ΟΚ
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.333
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top