Samsung Q-LED VS neo Q-LED. Τι προτείνετε?

Μηνύματα
701
Reaction score
2.278
Καλησπέρα παιδιά. Βλέποντας τις προσφορές του Black Friday, μπήκα και εγώ στον πειρασμό να αναβαθμιστώ. Είμαι ανάμεσα στις: 1/ Samsung Neo QLED QE55QN85BA 55" στα 999 ευρώ

2/ Samsung QLED QE55Q80BA 55" στα 779 ευρώ.



Γενικά γνωρίζω ότι ότι οι Neo QLED έχουν καλύτερη εικόνα, όμως η διαφορά είναι τόσο μεγάλη ώστε να να διακαιολογεί το 20% στη διαφορά τιμής?
Στα υπόλοιπα χαρακτηριστικά απ' ότι είδα είναι περίπου ίδιες οι τηλεοράσεις.
Τι προτείνετε?








 

Μηνύματα
701
Reaction score
2.278
Μήπως κάποιος γνωρίζει τι τύπο πάνελ έχει η Samsung QE55Q80BA που κυκλοφορεί στην Ελλάδα? VA ή IPS?
Διαβάζω διάφορα σε reviews και έχω μπερδευτεί. Μήπως κάποιος που την έχει αγοράσει μπορεί να ενημερώσει?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Μηνύματα
254
Reaction score
219
Μήπως κάποιος γνωρίζει τι τύπο πάνελ έχει η Samsung QE55Q80BA που κυκλοφορεί στην Ελλάδα? VA ή IPS?
Διαβάζω διάφορα σε reviews και έχω μπερδευτεί. Μήπως κάποιος που την έχει αγοράσει μπορεί να ενημερώσει?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Μήπως κάποιος γνωρίζει τι τύπο πάνελ έχει η Samsung QE55Q80BA που κυκλοφορεί στην Ελλάδα? VA ή IPS?
Διαβάζω διάφορα σε reviews και έχω μπερδευτεί. Μήπως κάποιος που την έχει αγοράσει μπορεί να ενημερώσει?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
IPs ....απο παρουσίαση στον γκουγκλη
 



Μηνύματα
701
Reaction score
2.278
Από σήμερα καλοβλεπω και την
Sony xr55x90j. Αν και περσινο μοντέλο φαίνεται πολύ καλή. Ειδικά η ποιότητα της εικόνας της. Τι λέτε?
 

Μηνύματα
701
Reaction score
2.278
IPs ....απο παρουσίαση στον γκουγκλη
Και εγώ έτσι ήξερα, αλλά στο ίντερνετ αναφέρεται ότι τα μοντέλα που κυκλοφορούν Αμερική έχουν IPS ενώ τα ευρωπαϊκά (ευρωπαϊκή κατασκευή) VA. Αυτό με έχει μπερδέψει.
 

Μηνύματα
254
Reaction score
219
Από σήμερα καλοβλεπω και την
Sony xr55x90j. Αν και περσινο μοντέλο φαίνεται πολύ καλή. Ειδικά η ποιότητα της εικόνας της. Τι λέτε?
ποςο την βρίσκεις ? στο ideal βλέπω 799
 





ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.865.482
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top