sapphire και rgb..


Μηνύματα
930
Reaction score
65
Μια απλη λεντταινια rgb θελω ισα ισα για την πλακα και χαβαλε με τα πιτσιρικια.
[DOUBLEPOST=1553448321][/DOUBLEPOST]κατι πιο οικονομικο με αντιστοιχη συνδεση δεν εχουμε..??
 


Μηνύματα
930
Reaction score
65
δεν νομιζω οτι εχει ανταπτορα..
σιγα σιγα μπαινω στι νοημα..
[DOUBLEPOST=1553450999][/DOUBLEPOST]εαν παρω ας πουμε αυτο πως μπορω να το συνδεσω?
 



Mufasa

Top teaser
Μηνύματα
673
Reaction score
2.149
Αν θέλεις κάτι φθηνό και καλό για να κάνεις τη δουλειά σου δες και τούτο.

Στη συσκευασία περιέχονται δύο (2) λεντοταινίες, οι οποίες στερεώνονται μαγνητικά - πες κι εσύ ένα ηχηρό ΟΧΙ στην ταινία διπλής όψεως. Ακόμα και αν δεν έχει RGB header η motherboard σου, έρχεται με το τροφοδοτικό του που συνδεέεται σε ένα κοινό και ταπεινό molex + τηλεχειριστήριο για να ρυθμίζεις φωτεινότητα, χρώμα και pattern του αποτελέσματος.

Έπρεπε να διαβάσεις για φωτορυθμικά για να μπεις; :D
Άκουσα το κάλεσμα και δεν μπόρεσα να αντισταθώ.

kagkour1.jpg
 

Μηνύματα
930
Reaction score
65
Αν θέλεις κάτι φθηνό και καλό για να κάνεις τη δουλειά σου δες και τούτο.

Στη συσκευασία περιέχονται δύο (2) λεντοταινίες, οι οποίες στερεώνονται μαγνητικά - πες κι εσύ ένα ηχηρό ΟΧΙ στην ταινία διπλής όψεως. Ακόμα και αν δεν έχει RGB header η motherboard σου, έρχεται με το τροφοδοτικό του που συνδεέεται σε ένα κοινό και ταπεινό molex + τηλεχειριστήριο για να ρυθμίζεις φωτεινότητα, χρώμα και pattern του αποτελέσματος.



Άκουσα το κάλεσμα και δεν μπόρεσα να αντισταθώ.



πολυ ωραια..ευχαριστω!


αρα απο την στιγμη που εχει η asus rbg header,συνδεω χωρις τροφοδοτικο την ταινια και την χειριζομαι απο το aura?
στην περιπτωση που εχω το σετακι των 2,βαζω το πρωτο στο header της asus.
το δευτερο..??


ok-εχω 2 rgb header..
 
Last edited:


Μηνύματα
930
Reaction score
65
εχει βρεθει καμια λυση για το Bug που βγαζουν συνεχεια οι ΑΤΙ?
Default Radeon WattMan settings have been restored due to unexpected system failure

και με την 19.3.3 και με την optional 19.4.1 που περασα εχθες παλι τα ιδια.
μετα απο επανεκιινηση,θα παγωσει για 4-5 δευτερολεπτα και μετα θα μαυρισουν ολα χωρις να κλεισει ουτε να κανει ρισταρτ το πισι..!
αυτο θα συμβει 1 φορα στις 10.
γενικα παντως το πισι κυλαει ομαλα σε ολες τις συνθηκες αλλα και σε διαφορα bencmarks που περασε.
τι να κανω?
να πεταξω ολο το software της amd και να περασω ποια εκδοση?
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.714
Reaction score
83.430
Έχεις δοκιμάσει να ανεβάσεις το "Power Limit" στο maximum;
 




Μηνύματα
930
Reaction score
65
Στην photo στο κάτω μέρος υπάρχει το slider "Power Limit". Πήγαινέ το τέρμα.

View attachment 122879

ναι ναι-τωρα το ειδα και εγω στο yt γιατι δεν ειμαι στο σπιτι.
λες να λυθει το θεμα?
εαν δω οτι συνεχιζει,να κανω ενα καθαρισμα με το εργαλειακι που ειναι για απεγκατασταση drivers Και να περασω την τελευταια stable 19.1.1?
εσυ ποια εχει επανω?
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.714
Reaction score
83.430
ναι ναι-τωρα το ειδα και εγω στο yt γιατι δεν ειμαι στο σπιτι.
λες να λυθει το θεμα?
εαν δω οτι συνεχιζει,να κανω ενα καθαρισμα με το εργαλειακι που ειναι για απεγκατασταση drivers Και να περασω την τελευταια stable 19.1.1?
εσυ ποια εχει επανω?
Αυτό το διάστημα έχω NVIDIA οπότε δεν μπορώ να βοηθήσω όπως θα ήθελα. :)

Υ.Γ. Σε αυτό το thread κάποιοι δοκίμασαν να κάνουν clean installation μόνο τους drivers χωρίς το Wattman.
 
Last edited:

Μηνύματα
930
Reaction score
65
Αυτό το διάστημα έχω NVIDIA οπότε δεν μπορώ να βοηθήσω όπως θα ήθελα. :)

Υ.Γ. Σε αυτό το thread κάποιοι δοκίμασαν να κάνουν clean installation μόνο τους drivers χωρίς το Wattman.

αμα τα ηξερα αυτα θα ειχα φυγει εξαρχης για nvidia..
φανταζομαι αυτη ηλυση νομιμη ειναι,απλα επιλεγεις custom Και δεν εγκαθιστας τον watman(?)
 

Μηνύματα
930
Reaction score
65
Στην photo στο κάτω μέρος υπάρχει το slider "Power Limit". Πήγαινέ το τέρμα.

View attachment 122879


κατευθειαν την ακουσε..!!
με την πρωτη επανεκκινηση παγωμα και μαυρη οθονη.
επρεπε να φαει 2-3 ρισετ για να ερθει στα ισα του και βεβαια να παρω παλι το μηνυμα οτι βρεθηκαν προβληματα και τα εφερε ολα στο default..
 


Mufasa

Top teaser
Μηνύματα
673
Reaction score
2.149
Αυτό το πράγμα το έκανε πάντα ή ξεκίνησε πρόσφατα/μετά από κάτι;

Εφόσον ξηλώσεις επιτυχώς τους drivers και βάλεις κάποιους παλαιότερους, με κανένα επιπλέον πρόγραμμα να τρέχει στο background (Afterburner, Trixx) τότε δεν είναι θέμα software αλλά hardware. Αν θυμάσαι ότι σ' το έκανε από κάποιο σημείο και μετά, θα είχε ενδιαφέρον να κοιτάξεις τα installed updates (των windows, στο add/remove programs).

Ειδάλλως θα πρότεινα να πιστοποιήσεις τη γενική σταθερότητα του συστήματος με ένα memtest+blend test στο prime95.

Aπό τροφοδοτικό πώς πάμε;
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.614
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top