Skoda fabia mkii και ηχοσυστημα

biz

Μηνύματα
3
Reaction score
0
Καλησπέρα. Έχω ενα Skoda fabia mkii όπως λέω κ στον τίτλο κ θέλω να αντικαταστήσω τα υπάρχοντα εργοστασιακά ηχεία σε πρώτη φάση. Σε δεύτερη θέλω να βάλω ενισχυτή κ ένα ενεργό sub. Τώρα όμως με απασχολεί η πρώτη φάση, απλά λέω κ την δεύτερη για να υπάρχει σαν εικόνα κ για να μην μπαίνω στην διαδικασία όταν βάλω ενισχυτή να χρειαστεί να ξαναλλάξω κ ηχεία. Η πηγή είναι pioneer deh-s3000bt

Χωρίς να ξέρω αν χωράνε κ λαμβάνοντας υπόψιν ότι δεν θα ήθελα να βάλω κάτι που θα χρειαστεί κ κάποια έξτρα κατασκευή για να χωρέσουν έχω καταλήξει σε αυτά
Kicker CSS674
Hertz CPK 165 PRO

Θα ήθελα κάποιες γνώμες κ ιδέες ή κ κάποια άλλη πρόταση. Οι περιορισμοί μου είναι ότι θα ήθελα να κατεβαίνουν κ λίγο χαμηλά γτ δεν ξέρω πότε θα μπορέσω να προχωρήσω στο επόμενο στάδιο κ θα ήθελα να έχουν κ κάποια watt (πάνω από 70) για να μην τα κάψω 🥴

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει νόημα να μονώσω τώρα τις πόρτες ή να το κάνω στην επόμενη φάση

Ευχαριστώ
 

Car_Audio_Test

Επαγγελματίας
Editor
Μηνύματα
2.284
Reaction score
853
Καλησπέρα,
εφόσον επέλεξες ένα εκ των δυο σετ αγόρασε όποιο σου αρέσει. Το hertz το γνωρίζω είναι καλό και αντέχει. Το συγκεκριμένο kicker δεν το γνωρίζω.
Η αλλαγή μεγαφώνων χρήζει βάσεις για το fabia. Πριν τοποθετηθούν τα εν λόγω καλό είναι να τοποθετηθεί μόνωση! Κανένα 6,5 ιντσών δεν κατεβαίνει τόσο χαμηλά σε συχνότητες εκτός κι αν είναι περιορισμένη η ισχύς! Αυτό με τα 70w ισχύει ανάλογα με την περιοχή συχνοτήτων που δηλώνει ο κατασκευαστής. Sub να προτιμήσεις παθητικό δηλαδή κουτί στον χώρο αποσκευών.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.715
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top