Sonos

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.521
Reaction score
5.706
Μικρά περιθώρια υπάρχουν και για τα νεότερα ηχεία + αξεσουάρ τους, όποιος ψάχνεται ένα PM αρκεί ;)

Μιας και ξαναγεννήθηκε το θέμα, Era 500 ΔΕΝ υφίσταται προς το παρόν τουλάχιστον στα σχέδια.
 

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.867
Reaction score
4.640
Ειναι πολυ κρίμα που η sonos, τουλάχιστον στη περίπτωση της αρκ, δεν υποστηρίζει surround speakers. Θα τα είχα ήδη αγοράσει. Δε μου πάει η καρδία να βαλω τα 300αρια πίσω, για το χώρο που βρίσκονται θα χαντακώθουν 100%.
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.521
Reaction score
5.706
Ειναι πολυ κρίμα που η sonos, τουλάχιστον στη περίπτωση της αρκ, δεν υποστηρίζει surround speakers. Θα τα είχα ήδη αγοράσει. Δε μου πάει η καρδία να βαλω τα 300αρια πίσω, για το χώρο που βρίσκονται θα χαντακώθουν 100%.
Τι εννοείς;
Γιατί υποστηρίζει κανονικά surround speakers η Arc.
Είτε Era 300, Era 100, είτε τα παλιότερα, One/One SL.

Επίσης μπορείς αν θες να βάλεις άλλα εντελώς ηχεία, παίρνοντας έναν Sonos Amp και βάζεις επάνω ότι ηχείο (κανονικό) θελήσεις.
 

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.867
Reaction score
4.640
Τι εννοείς;
Γιατί υποστηρίζει κανονικά surround speakers η Arc.
Είτε Era 300, Era 100, είτε τα παλιότερα, One/One SL.

Επίσης μπορείς αν θες να βάλεις άλλα εντελώς ηχεία, παίρνοντας έναν Sonos Amp και βάζεις επάνω ότι ηχείο (κανονικό) θελήσεις.
Βασίλη το surround το γραφω σε λογική 7.1 , τα ones τα εχω πίσω τα 300αρια θα αγόραζα για την μέση του δωματίου.
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.521
Reaction score
5.706
Ααα, θες και surround back speakers, I see :D
Ναι, αυτό είναι κάτι που προς το παρόν τουλάχιστον δεν προσφέρει η Sonos.
 




Μηνύματα
1.236
Reaction score
2.047
Ηθελα να ρωτησω κατοχους sonos amp αν μπορεις να τον λειτουργησεις απο android κινητο.
Το ζητουμενο ειναι να εχει hdmi arc, που εχει, και να παιζει μεσω κινητου κανα spotify χωρις να χρειαζεται να ειναι ανοιχτη η τηλεοραση.
Θα το δουλευει η συζυγος για να βαζει εκτος απο τα δικα της, και τραγουδακια στη μπεμπα.
Ηχεια Goldenear Triton One.
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.521
Reaction score
5.706
Ηθελα να ρωτησω κατοχους sonos amp αν μπορεις να τον λειτουργησεις απο android κινητο.
Το ζητουμενο ειναι να εχει hdmi arc, που εχει, και να παιζει μεσω κινητου κανα spotify χωρις να χρειαζεται να ειναι ανοιχτη η τηλεοραση.
Θα το δουλευει η συζυγος για να βαζει εκτος απο τα δικα της, και τραγουδακια στη μπεμπα.
Ηχεια Goldenear Triton One.
Μπορείς να το τροφοδοτήσεις με ήχο με 3 τρόπους:
HDMI ARC.
Line In.
Wi-Fi/AirPlay 2.

Με άλλα λόγια, ναι, μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για Spotify/Tidal/κλπ από το κινητό δίχως να ανοίξεις την TV.
Λειτουργεί με τον ίδιο ακριβώς τρόπο και το ίδιο software που δουλεύουν και οι υπόλοιπες Sonos συσκευές (με την εφαρμογή Sonos (S2) εφόσον μιλάμε για το νεότερο Sonos Amp Gen. 2).
 

Μηνύματα
117
Reaction score
16
καλησπέρα παιδιά ...
είμαι κάτοχος δυο ηχείων Sonos one sl .μεχρι στιγμης τα χρησιμοποιω απλα για μουσικη μεσω iPhone ή τα συνδεω με το Apple TV οταν βλεπω ταινια (Netflix Disney κλπ).
τώρα....στο κοντινό μέλλον θέλω να πάρω πικαπ με προενισχυτη,οχι κάτι ακριβό,γιατι βρήκα τη μεγάλη συλλογή που είχα από βινύλια μικρός.δεν θέλω να πάρω αλλά ηχεία όμως.υπαρχει τρόπος να χρησιμοποιήσω τα sonos ?καποιοι μου ειπαν οχι αλλα δεν μπορει....δεν υπαρχει αλλο προιον της Sonos που να συνδεεται με πικαπ και να συνδεει και τα ηχεια?ποιος ειναι ο πιο οικονομικος τροπος?
ήθελα κάποτε να πάρω ηχομπαρα αλλά αποτίμηση είδα δεν έχουν line in...
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.521
Reaction score
5.706
καλησπέρα παιδιά ...
είμαι κάτοχος δυο ηχείων Sonos one sl .μεχρι στιγμης τα χρησιμοποιω απλα για μουσικη μεσω iPhone ή τα συνδεω με το Apple TV οταν βλεπω ταινια (Netflix Disney κλπ).
τώρα....στο κοντινό μέλλον θέλω να πάρω πικαπ με προενισχυτη,οχι κάτι ακριβό,γιατι βρήκα τη μεγάλη συλλογή που είχα από βινύλια μικρός.δεν θέλω να πάρω αλλά ηχεία όμως.υπαρχει τρόπος να χρησιμοποιήσω τα sonos ?καποιοι μου ειπαν οχι αλλα δεν μπορει....δεν υπαρχει αλλο προιον της Sonos που να συνδεεται με πικαπ και να συνδεει και τα ηχεια?ποιος ειναι ο πιο οικονομικος τροπος?
ήθελα κάποτε να πάρω ηχομπαρα αλλά αποτίμηση είδα δεν έχουν line in...
Μπορείς βάζοντας ένα Sonos Port ή το παλιότερο Sonos Connect που το βρίσκεις φθηνότερα μεταχειρισμένο.
 

Μηνύματα
117
Reaction score
16
Μπορείς βάζοντας ένα Sonos Port ή το παλιότερο Sonos Connect που το βρίσκεις φθηνότερα μεταχειρισμένο.
Άρα το port θελει σιγουρα πικαπ με προενισχυτη .αν παρω πικαπ χωρις προενισχυτη θελω το Sonos amp σωστά ;;
 

Μηνύματα
2.677
Reaction score
1.393
Άρα το port θελει σιγουρα πικαπ με προενισχυτη .αν παρω πικαπ χωρις προενισχυτη θελω το Sonos amp σωστά ;;
Η προενισχυση είναι απαραίτητη σε κάθε περίπτωση. Μπορείς επίσης στο five να σύνδεσεις πικαπ στην είσοδο line-in που έχει (3.5mm) καθώς και στο ERA 300 με adaptor.
 

Μηνύματα
117
Reaction score
16
Το five θα μπορέσει να στηθεί μετά με τα one ??ή θα πάνε τα one χαμένα ;ενώ με το port θα μπορέσω να δουλέψω τα one τα οποία κάποια στιγμή θελω να τα ενισχύσω με sub ή με μια ηχομπαρα
 


Μηνύματα
6.688
Reaction score
5.215

Κατευθείαν από τη Sonos, με 100 ημέρες δυνατότητα επιστροφής χρημάτων.


Our 100 day return policy / Your right to withdraw the purchase
We are confident that you will love your new Sonos product, however, if you are unsatisfied for any reason, simply let us know within 100 days. We will refund the full purchase price, and we will even cover the shipping cost back to us.

In order to return your Product under the return policy, please check that:

  1. You have purchased the product directly from Sonos (via phone or via the Website)
 





Staff online

  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.617
Μηνύματα
2.868.190
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top