Sonos

Μηνύματα
908
Reaction score
2.560
Χρήσιμες πληροφορίες για τους φίλους που τυχόν ενδιαφέρονται...

Αστειευόμουν, έτσι; :)
 



billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.449
Reaction score
5.549
Είχα μείνει στα 2 subs με την αρκ, είσαι σίγουρος για τα 3;
Νομίζω πως με την Arc και το τελευταίο update το ανέβασαν στα 3.
Αλλά δεν μπορώ να βρω κάπου επιβεβαίωση.
Αν σε ενδιαφέρει μπορώ όμως Δευτέρα να το μάθω ;)
 

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.849
Reaction score
4.594
Νομίζω πως με την Arc και το τελευταίο update το ανέβασαν στα 3.
Αλλά δεν μπορώ να βρω κάπου επιβεβαίωση.
Αν σε ενδιαφέρει μπορώ όμως Δευτέρα να το μάθω ;)
Αν μπορεις να το δεις θα σου ήμουν υπόχρεος !
 

Μηνύματα
6.559
Reaction score
5.131
Μήπως διάβασες Gen 3 Sub κι έμεινε το 3 στο μυαλό.

Δεν υπάρχει αναφορά για υποστήριξη τριών σαμπ.
 


billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.449
Reaction score
5.549
Θεωρητικά 6 του Οκτώβρη.
Πρακτικά και τώρα μπορώ να πω μάλλον εντυπώσεις, δεν έχω υπογράψει κάποιο NDA, θα πρέπει να το τσεκάρω και με τον εκδότη μήπως έχει υπογράψει αυτός όμως :D

Τώρα το έχω βάλει για λίγο στρώσιμο να παίζει :)
 

Μηνύματα
227
Reaction score
274
@billpeppas ,
ποτε λήγει το embargo να μας γραψεις εντυπωσεις ?
χαχα σορρυ εμπλεξα με δουλειες
Μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα ευχαριστημενος με το συστηματακι
Μαλιστα οταν μπαινω σπιτι πολλες φορες βρισκω τον εαυτο μου να ανοιγω μεσω σονοσ αππ να ακουσω μουσικη και οχι το δικαναλο συστημα
ΟΚ καθενα ειναι διαφορετικο το συστημα εχει καλυτερο ηχο σχεδον σε ολα εκτος απο το μπασο που εκει ελεω σαμπ το σονος βαραει καλα. Απλα ειναι και ευκολια μεγαλη να ακους μεσο σονος και μπορω να πω οτι ειναι ικανοποιητικοτατος ηχος μεσω μιας ηχομπαρας.
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.449
Reaction score
5.549
Μιας και ξεθάφτηκε το νήμα και το είδα/θυμήθηκα :D

Αρκετά καλή απόδοση το Sub Mini, βεβαίως η τιμή είναι τσιμπημένη κατ' εμε, θα ήταν πολύ πιο τίμιο στα 349€ (και πιο ορθολογικά κοστολογημένο).

Το review θα είναι στο ερχόμενο τεύχος (Οκτωβρίου-Νοεμβρίου) του περιοδικού.
Μετά την δημοσίευση μπορούμε να μιλήσουμε για τα νούμερα και οτιδήποτε θέλετε σχετικά με αυτό.

@Ndis ούτε εσένα ξέχασα φίλε μου, θα διευκρινιστεί και αυτό τις ερχόμενες ημέρες :)
 

Μηνύματα
1.328
Reaction score
656
Εαν έχω avr που αποκωδικοποιεί όλα τα φορματ και τα immersive (dolby atmos, auro3d), μπορώ να κάνω ένα σύστημα 5.2.4 με τα five και αν ναι μπορούν να ανεβάσουν εντάσεις; ας πούμε refernce; και όλα αυτά ασύρματα; Δηλαδή να μην έχω arc soundbar.
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.449
Reaction score
5.549
Εαν έχω avr που αποκωδικοποιεί όλα τα φορματ και τα immersive (dolby atmos, auro3d), μπορώ να κάνω ένα σύστημα 5.2.4 με τα five και αν ναι μπορούν να ανεβάσουν εντάσεις; ας πούμε refernce; και όλα αυτά ασύρματα; Δηλαδή να μην έχω arc soundbar.
ΔΕΝ παίζουν αυτόνομα τα Five.
Μόνο με την εφαρμογή της Sonos.
Είναι ασύρματα αυτοενισχυόμενα και λειτουργούν αποκλειστικά με την εφαρμογή Sonos και το οικοσύστημα αυτής.
Δεν μπορούν δηλαδή να μπουν σε οποιοδήποτε άλλο σύστημα πέραν με ηχομπάρα Sonos, ή σύνολο που περιέχει κάποιο "central device" της Sonos (ηχομπάρα ή sonos amp).
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Μπορείς να ενσωματώσεις το AV σύστημά σου ή και απλά παθητικά ηχεία στο οικοσύστημα της Sonos μέσω συσκευών σαν το Port & το Amp, αλλά το ανάποδο δεν γίνεται, όπως είπε και ο @billpeppas .
 
Last edited:

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.786
Reaction score
11.021
Μπορείς να φέρεις το AV σύστημά σου ή και απλά παθητικά ηχεία στο οικοσύστημα της Sonos μέσω συσκευών σαν το Port & το Amp, αλλά το ανάποδο δεν γίνεται, όπως είπε και ο @billpeppas .
Δυστυχώς.
 





Μηνύματα
6.559
Reaction score
5.131
Ωωω, το θέλω το Roam!

Και για ένα δεύτερο Move δεν θα έλεγα όχι, να γίνουν ζευγάρι για την αυλή.
 

Μηνύματα
435
Reaction score
280
Έχει κανείς το one παιδιά; Είναι καλό; Το θέλω για ηχείο σε σταθερό υπολογιστή. Μ' αρέσει που έχει ethernet. Δε με ενδιαφέρει η φορητότητα.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.155
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top