Sony KE75XH8096BAEP vs LG 70NANO756PA

Μηνύματα
2.408
Reaction score
3.621
@BLUES
Επειδή ανέφερες πολλές φορές το service, ο φίλος είναι Νορβηγία, το λέω γιατί μπορεί να το έχεις ξεχάσει.
 

BLUES

TV
Μηνύματα
1.639
Reaction score
966
@BLUES
Επειδή ανέφερες πολλές φορές το service, ο φίλος είναι Νορβηγία, το λέω γιατί μπορεί να το έχεις ξεχάσει.
Δεν ξεχνω ,αλλα τα ηλεκτρονικα της Σαμσουγκ στην ευρωπη ειναι ιδια....................
Ετσι και αλλιως προτεινα επεκταση εγγυησης στα 5 χρονια
 

Μηνύματα
74
Reaction score
57
Καλημέρα,

Την samsung θα την βγάλω εκτός, όπως είχα πει εξ αρχής λόγω μη αξιοπιστίας. Δεν έχω καμία όρεξη να μπλέκω με προβλήματα και service.

Εν τω μεταξύ είναι εύκολο να ξεφύγεις σε ίντσες έτσι όπως πέφτουν οι τιμές και να πάρεις κάτι που δεν χρειάζεσαι πραγματικά.
Η ουσία είναι ότι την τηλεόραση δεν την θέλω για να μου κάνει την δουλειά του βιντεοπροβολέα.

Την χρειαζόμαστε για καθημερινή χρήση, σειρές και καμιά ταινία.
Οι πολλές ίντσες θα κουράσουν για την δουλειά που την χρειαζόμαστε.

Οπότε μάλλον θα πέσω σε ίντσες, γύρω στις 60 +/- και θα κοιτάξω να μειώσω λίγο την απόσταση θέασης ώστε να χτυπήσω τη χρυσή τομή. Δηλαδή καθημερινές σειρές και κλασική θέαση τηλεόρασης + ταινίες με αξιοπρεπές μέγεθος εικόνας για τα γούστα μου.

Οπότε ξεκινάω από την αρχή, κοιτάζοντας πλέον την κατηγορία των 60" +/- με VA πάνελ και τιμή κάτω από χιλιάρικο χωρίς όμως να πέσω πολύ σε ποιότητα και αξιοπιστία.
 

Μηνύματα
74
Reaction score
57
Οπότε έχουμε αυτές πλέον. Τώρα μένει να δω ποιες από αυτές έχουν VA panel και την καλύτερη εικόνα overall.

Screenshot_20211217-114425~2.png

Screenshot_20211217-114518~2.png

Screenshot_20211217-114557~2.png
 



Μηνύματα
74
Reaction score
57
Σύμφωνα με αυτά που έχω διαβάσει δεν αξίζουν οι ΝΑΝΟ 75. Καλύτερα να βάλεις λίγο παραπάνω και να πας σε 90.
Καλησπέρα,

Οι ΝANO90 είναι δυστυχώς εκτός budget .

Αυτή τη στιγμή που μιλάμε, ολα έχουν καταλήξει στις εξής δύο:
LG 70" NANO75 (700€)
Sony 55" KE55XH9005 (1000€)

Δυστυχώς δεν υπάρχει άλλη sony σε αυτή τη σειρά xh90.
Οπότε πρέπει να χτυπήσω άμεσα μία από τις δύο.
 

Knight

Mr. Wolf
Μηνύματα
1.001
Reaction score
2.903
Δεν ξέρω ποια να πάρω, έχω μπερδευτεί πλέον..
Φιλε μου διαβασα το νημα και εαν καταλαβα σωστα,τις τηλεορασεις που σε ενδιαφερουν και παραθετεις δεν τις ειδες να παιζουν καπου,ουτε ακουσες καποια ηχομπαρα για να δεις εαν σου ταιριαζει το ακουσμα της
Οι αξιολογησεις του διαδικτυου και οι γνωμες των παιδιων εδω,ειναι εξαιρετικα βοηθητικες,αλλα πριν κανεις οποιαδηποτε αγορα,δες και ακουσε
Ξεχνα τα VA,IPS,τα 60 και τα 120 Hz,τις αναλυσεις
Πηγαινε σε καποιο καταστημα και μετα αποφασισε
Φροντισε επισης να σε βολεψουν οι συνδεσεις (εισοδοι - εξοδοι) της συσκευης

Καλη αγορα και καλες γιορτες

:)
 

Μηνύματα
74
Reaction score
57
Ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις σας και την βοήθειά σας.
Η παραγγελία έγινε!
Το θέμα μπορεί να κλείσει 🙂
Καλή συνέχεια σε όλους !
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.606
Μηνύματα
2.867.579
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top