Soundtracks ταινιών που αγαπήσαμε

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Osanna - Preludio Tema Varianzoni Canzona (Milano Calibro 9) (1972) Fonit Records


Πολυ καλη ταινία, περίφημο σάουντρακ, εκπληκτικη και παραγνωριςμενη μπαντα οι Osanna απο την Νάπολη, με μελη τεράστιους μουσικους της Ιταλικής 70's σκηνης, Σ'αυτο το album συνεργάζονται με τον τεράστιο Luis Bacalov. Τρομερό.
 


Knight

Mr. Wolf
Μηνύματα
1.001
Reaction score
2.903




Το πρωτο Soundtrack που μολις ακουσα ετρεξα να βρω


Παραθετω μερικα σχολια που βρηκα στο Youtube:


-You know what really touches my heart? No one disliked this
-I'm going to play this very loud from the roof of my house when the world is ending
-Just close my eyes...and i'm in 2029 after war against machines
-We must stop the rising of the machines !!! İs there any group i can join ?
-This is the most apocalyptic music I ever heard
-He's coming...
-One simple word.... G O D L I K E
-The music that "haunted" my childhood.
-This music is so epic it actually makes me wanna be killed by a machine
-Try walking down the Street when listening to this and not feel lika a badass.. Impossible
-In future we will think back, when the time comes...


Το ακουω τακτικα και καθε φορα με κανει να ανατριχιαζω

"... - there's a storm coming... - I know..."


Τα-Ταν-Τα-Ταν-Τα-Ταν!!!



 


cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Jay Chattaway - Maniac OST (1981) Varese Sarabande Records


Είμαι στ'απάνω μου με νόμιμα χάπια, εχω τον σκύλο στα πόδια μου, σε κουνιστή πολυθρόνα που μου κάνει μασάζ, εχω φάει 10 κιλά ψάρια, ακουω το Maniac" και ναι με σιγουριά μπορώ να πω, μερικές φορές η ζωή ειναι ωραία.:lolsign:
 

Pin

Θεΐτσα
Μηνύματα
8.036
Reaction score
4.439
Jay Chattaway - Maniac OST (1981) Varese Sarabande Records


Είμαι στ'απάνω μου με νόμιμα χάπια, εχω τον σκύλο στα πόδια μου, σε κουνιστή πολυθρόνα που μου κάνει μασάζ, εχω φάει 10 κιλά ψάρια, ακουω το Maniac" και ναι με σιγουριά μπορώ να πω, μερικές φορές η ζωή ειναι ωραία.:lolsign:
Εσύ είσαι δικός μου άνθρωπος!:drinks:
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Perturbator - The Uncanny Valley (2016) Blood Music Records


Οκ, σάουντρακ ταινίας δεν ειναι, αλλα κάλλιστα θα μπορούσε να ηταν. Που αγαπήσαμε, επισης δεν γινεται, πως θα μπορουςε Άλλωστε μιας και βγήκε πριν λίγους μήνες, αλλα ειναι πολυ πιθανόν να γίνει, έως σίγουρο θα έλεγα. Ενα retro-synth-nerd-electro-horror-kitsch masterpiece που χρονια περιμέναμε απο τους Perturbator, η κατα κόσμον James Kent, γιατί περί ενός ατόμου πρόκειται, κι επιτέλους ήρθε. Αν κοιτάτε με ενα μάτι τα 70's 80's horror, kitsch, synth, electro και με το αλλο κοιτάτε μπροστα εδω είσαστε. Ειναι πολυ πιθανόν να κάνει ατομα με τελείως διαφορετικά μουςικα backgrounds να κατςουΝ μαζι να το ακούσουν ξανα και ξανα και να συμφωνήσουν ολοι οτι πρόκειται για ενα minor classic, για διαφορετικούς λόγους ο καθένας. Ήδη στα albums της χρονιάς για μένα, λατρεύω το kitsch, το ρετρό αλλα και το σύγχρονο ταυτόχρονα. Βάλτε λιγο χρυσόσκονη κι ολα ειναι πιθανά, absolutely fantastic.
 
Last edited:















Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.590
Μηνύματα
2.866.729
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top