SSRI






Pin

Θεΐτσα
Μηνύματα
8.036
Reaction score
4.439
Πώς πάμε...
Δεν είμαι σίγουρη πως πάμε καλά.
Μετά από 1,5 χρόνο + συνεχούς θεραπείας με serioram 20mg -1 δισκίο ημερησίως - βλέπω τη διάθεση μου και τον ύπνο μου να έχουν κακή ποιότητα.
Ανηδονία φουλ ΚΑΙ κρίσεις άγχους χωρίς προειδοποίηση ή αιτία.
Μετά από τόσα χρόνια κατάθλιψης αναγνωρίζω τα σημάδια, ακόμα και αυτά που αχνοφαίνονται ...
Ξέρω πως είναι να είναι κάποιος καλά. Ξέρω πως είναι να είμαι καλά. Και δεν είμαι... Δυστυχώς.
Επόμενο βήμα- επίσκεψη στον γιατροοοο!
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.408
Reaction score
50.364
...Understanding the language of depression can help us understand the way those with symptoms of depression think, but it also has practical implications. Researchers are combining automated text analysis with machine learning (computers that can learn from experience without being programmed) to classify a variety of mental health conditions from natural language text samples such as blog posts...

 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.408
Reaction score
50.364
Στο πλαίσιο της ανάλυσης διενεργήθηκε μία συστηματική ανασκόπηση των δεδομένων για την επίπτωση των ψυχικών νοσημάτων στην περίοδο 1Ιανουαρίου 2020 έως και 29 Ιανουαρίου 2021

Έτσι υπολογίστηκαν 53,2 εκατομμύρια επιπλέον περιπτώσεις μείζονος καταθλιπτικής συνδρομής παγκοσμίως, μία αύξηση της τάξης του 27,6%, με συνολική επίπτωση 3152,9 περιπτώσεις ανά 100000 άτομα πληθυσμού. Επίσης καταγράφηκαν 76,2 εκατομμύρια επιπλέον περιπτώσεις αγχωδών διαταραχών, αύξηση τάξεως 25,6%, με συνολική επίπτωση 4802,4 περιπτώσεις ανά 100000







Manic depression is searching my soul
I know what I want
But I just don't know, honey
How to go about getting it
Feeling sweet feeling
Drops from my fingers fingers
Manic depression is captured my soul
Woman so willing the sweet cause in vain
You make love
You break love
It's a all the same
When it's over
Music sweet music
I wish I could caress
Manic depression is a frustrating mess
Yeah!
Really ain't no use in me hanging around
Oh, I gotta see you
Music sweet music
I wish I could caress
Manic depression is a frustrating mess
Yeah
Depress



. . . λιγότερη εσωστρέφεια . . . περισσότερη σωματική άσκηση . . . μιλάμε σε φίλους και ειδικούς . . . λιγότερο αλκοόλ ( ναι είναι βραχυπρόθεσμο φάρμακο , αλλά ότι μας προσφέρει , την άλλη ημέρα το παίρνει πίσω με τόκο ) . . .

. . . χοντρικές συμβουλές , μετά από χρόνια ενασχόληση με την εν λόγω ΄΄ασθένεια΄΄ . . . ( τι άλλο να κάνω αφού και αυτή ασχολείται με εμένα/εμάς ) . . .

. . . όχι πως τα εφαρμόζω επιτυχώς , προσπαθώ όμως . . .
✈
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
α στο καλο...δεν το ηξερα οτι ειναι Τζιμι Χεντρικς !

-> τελευταια, μεσω συνομιλιων με φιλους και γνωστους , διαπιστωνω οτι ειναι ενα ταμπου (κοινωνικο) θεμα...
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.408
Reaction score
50.364
-> τελευταια, μεσω συνομιλιων με φιλους και γνωστους , διαπιστωνω οτι ειναι ενα ταμπου (κοινωνικο) θεμα...
. . . ναι δυστυχώς . . . και εις βάρος όλων τελικά
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
.. και εις λαθος ολων ..γνωστη αλλωστε η παραδοχη οτι ειμαστε ολοι σοσιοπαθεις (ασχετου βαθμου ή επιπεδου ο καθενας) εδω και πολλες δεκαετιες .
SPK
 
Last edited:

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
1634897578272.png

o αλγορυθμος του youtube μου εβγαλε αυτο το ενδιαφερον βιντεο:
 
Last edited:

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.049
Reaction score
20.456
Πώς πάμε...
Δεν είμαι σίγουρη πως πάμε καλά.
Μετά από 1,5 χρόνο + συνεχούς θεραπείας με serioram 20mg -1 δισκίο ημερησίως - βλέπω τη διάθεση μου και τον ύπνο μου να έχουν κακή ποιότητα.
Ανηδονία φουλ ΚΑΙ κρίσεις άγχους χωρίς προειδοποίηση ή αιτία.
Μετά από τόσα χρόνια κατάθλιψης αναγνωρίζω τα σημάδια, ακόμα και αυτά που αχνοφαίνονται ...
Ξέρω πως είναι να είναι κάποιος καλά. Ξέρω πως είναι να είμαι καλά. Και δεν είμαι... Δυστυχώς.
Επόμενο βήμα- επίσκεψη στον γιατροοοο!
Κανένα νέο;
 



Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Το καλύτερο φάρμακο για την κατάθλιψη είναι ο Νταχαρης... μα τι λέω τόσο καιρό , δεν ακούει κανένας. ?
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.049
Reaction score
20.456
Πφφφ… σε κακή φάση με ρωτάς…🙁🙁
Έκανα για πολλοστή φορά το ίδιο λάθος… Σταμάτησα την αγωγή.
Παρακαλώ στείλτε μου μια ομαδική μούντζα .🖐🏽
Συγγνώμη αν γίνομαι αδιάκριτος, αν θέλεις, πες μου τί τρως και τί πίνεις κάθε μέρα σε μια τυπική εβδομάδα της ζωής σου, ποια μέρα, ποια ώρα της ημέρας και πόσο. Αν αυτό δεν πρέπει να γραφεί δημοσίως, στείλε μου pm. (Γράψε αυτό που συμβαίνει και όχι αυτό που θα ήθελα να μάθω).
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.626
Reaction score
83.105
Πφφφ… σε κακή φάση με ρωτάς…🙁🙁
Έκανα για πολλοστή φορά το ίδιο λάθος… Σταμάτησα την αγωγή.
Παρακαλώ στείλτε μου μια ομαδική μούντζα .🖐🏽
Με συνεχή on/off μπορεί στο τέλος το φάρμακο που σε "έπιανε" να μη δουλεύει πια.
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.384
Reaction score
93.952


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.075
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top