Stereo 2.1 (Audyssey) ή Pure direct?!?

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Sorry που πετάγομαι αλλά το auro-3d δεν απαιτεί ηχεία οροφής;
Απ' ότι είδα εσύ Φώτη δεν έχεις στο ταβάνι ηχεία. :idk:
Συνεχίστε.. :p
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
Κάτι ακόμη..
Όταν κάνω upmix από Stereo σε Auro-3D το sub παίζει πολύ πιο δυνατά.. Μπορεί και σε διπλάσια στάθμη..
Κάθε φορά που παίζω μουσική δηλαδή και αλλάζω format σηκώνομαι και αλλάζω και την ένταση από το sub.
ολα τα χαμηλα εκει πανε .....
...πανε και χαμηλα που δεν μπορει να παιξει το sub αφου τα περιφερειακα ηχεια παιζουν πανω απο 200hz

εχεις επιλογη smart ....βαλε στο 1 επιλογη 2.1 με το sub εκει που θελεις απο το το level του AV
και στο smart 2 επιλογη πολυκαναλου ηχου με χαμηλοτερη τιμη στο sub απο απο το level του AV
....δλδ 5-6db μειον

Μην ξαναπειραξεις το volume του sub ....
 

Μηνύματα
423
Reaction score
66
ολα τα χαμηλα εκει πανε .....
...πανε και χαμηλα που δεν μπορει να παιξει το sub αφου τα περιφερειακα ηχεια παιζουν πανω απο 200hz

εχεις επιλογη smart ....βαλε στο 1 επιλογη 2.1 με το sub εκει που θελεις απο το το level του AV
και στο smart 2 επιλογη πολυκαναλου ηχου με χαμηλοτερη τιμη στο sub απο απο το level του AV
....δλδ 5-6db μειον

Μην ξαναπειραξεις το volume του sub ....
Είσαι πρώτος...
Αυτό ακριβώς φταίει..
Εβαλα όλα τα ηχεία στα 80hz για δοκιμή και παίζει ακριβώς το ίδιο με το Stereo...

Είμαι για αλλαγή άμεσα...
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
ολα τα χαμηλα εκει πανε .....
...πανε και χαμηλα που δεν μπορει να παιξει το sub αφου τα περιφερειακα ηχεια παιζουν πανω απο 200hz

εχεις επιλογη smart ....βαλε στο 1 επιλογη 2.1 με το sub εκει που θελεις απο το το level του AV
και στο smart 2 επιλογη πολυκαναλου ηχου με χαμηλοτερη τιμη στο sub απο απο το level του AV
....δλδ 5-6db μειον

Μην ξαναπειραξεις το volume του sub ....
Θα το ξανά πειράξει γιατί θα του αλλάξει τη θέση είναι τελείως λάθος εκεί, και αν δεν μπορεί στην μέση πάντως πρέπει να φύγει από κει άμεσα, το είπε κι ο Dimifoot το λέω κι εγώ που γνωρίζω πολύ λιγότερα. :geek:
Α, μου ήρθε και διαφήμιση από intealo στο avsite!!
 


Μηνύματα
423
Reaction score
66
Θα το ξανά πειράξει γιατί θα του αλλάξει τη θέση είναι τελείως λάθος εκεί, και αν δεν μπορεί στην μέση πάντως πρέπει να φύγει από κει άμεσα, το είπε κι ο Dimifoot το λέω κι εγώ που γνωρίζω πολύ λιγότερα. :geek:
Α, μου ήρθε και διαφήμιση από intealo στο avsite!!
Καλά είπες εσύ ότι είμαστε και για αλλαγή χώρου μαζί με τα υπόλοιπα...
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Είσαι πρώτος...
Αυτό ακριβώς φταίει..
Εβαλα όλα τα ηχεία στα 80hz για δοκιμή και παίζει ακριβώς το ίδιο με το Stereo...

Είμαι για αλλαγή άμεσα...
Το 80 δεν είναι σωστό. Βλέπεις ότι τα surround νομίζω και το κεντρικο δεν έχουν να δώσουν κάτι εκεί.
 

Μηνύματα
423
Reaction score
66
Το 80 δεν είναι σωστό. Βλέπεις ότι τα surround νομίζω και το κεντρικο δεν έχουν να δώσουν κάτι εκεί.
Το έβαλα μόνο για να δοκιμάσω αυτό που έλεγε ο Κώστας..
Το έβαλα παλι στη σωστή ρύθμιση..
Όταν ανεβείτε Θεσσαλονίκη κερνάω τσίπουρο... :)
 
Last edited:


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.597
Μηνύματα
2.867.320
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top