Subwoofer με high lvl inputs αλλα όχι output?

Μηνύματα
319
Reaction score
128
Καλημέρα και καλησπέρα σε όλους και όλες στο av site θέλω τα φώτα σας (πάμε στο ψητό)

έχω δει αρκετά subwoofer να έχουν μόνο high lvl input αλλα όχι output (παράδειγμα σε φωτογραφίες ποιο κάτω)

σε αυτήν την περίπτωση τι γίνεται?

Και άμα ενα subwoofer δεν έχει high lvl υπάρχει τρόπος να προσθέσουμε εμείς εξωτερικό high lvl input output? (παράδειγμα στην φωτογραφία ένα της energy)

Γιατί μάλλον το svs pb3000 έρχεται και πρέπει να ξέρω :oops::p
 

Attachments


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.318
Reaction score
93.889
Πού θα συνδεθεί; Αν πάει σε ενισχυτή AV, τότε συνδέεται με rca από την Subwoofer OUT του AV στην ΙΝ του SVS.
 

Μηνύματα
319
Reaction score
128
το subwoofer το δουλεύω με στερεοφωνικό ενισχυτή χωρίς preout οπότε χρησιμοποιώ την high lvl
 

Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
Διαβαζεις και εσυ οτι χωρις σαμπ δε γινεται... και ειπες να βαλεις κατι τι ...:D τωρα αρχιζουν τα ευκολα...
 

Μηνύματα
319
Reaction score
128
πάντα προτιμούσα με sub εκτός με τα infinity 155sm αλλά από εκεί και πέρα με το σωστό calibrating δεν υπάρχει καλύτερη εμπιρία για μένα...λιγουρευόμαστε το svs pb3000 και δεν έχει αυτό που θέλω οπότε βλέπω της επιλογές μου... έχει τα πάντα εκτός από high lvl :p
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.411
Reaction score
74.719
το subwoofer το δουλεύω με στερεοφωνικό ενισχυτή χωρίς preout οπότε χρησιμοποιώ την high lvl
Θα τα συνδέσεις παράλληλα και θα χρησιμοποιήσεις με φειδώ το crossover του sub.
 

Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
Πως ειναι δυνατον να ειναι κατι σωστα καλιμπραρισμενο, με αυτα που ψαχνεις στο plateamplifier?
Το ποιο πιθανο υποθετω να το εχεις καπου ποιο απομακρυσμενα κοντα σε καποιο τοιχο,για να εχεις γκειν και τις ελαχιστες δυνατες ακυρωσεις,το συνδεεις και παραλληλα ,χρησιμοποιεις και το το crossover του και εχεις μια ωραια προποροια στα μειν...ωραια πραματα δηλαδη...:whistling:
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.211
Μόνο με εξωτερικό κροσόβερ μπορεί να συνδεθεί δορυφόρος που θα συνεργαστεί με sub συνδεδεμένο όπως λες.
 

Μηνύματα
1.380
Reaction score
1.655
Καλημέρα και καλησπέρα σε όλους και όλες στο av site θέλω τα φώτα σας (πάμε στο ψητό)

έχω δει αρκετά subwoofer να έχουν μόνο high lvl input αλλα όχι output (παράδειγμα σε φωτογραφίες ποιο κάτω)

σε αυτήν την περίπτωση τι γίνεται?

Και άμα ενα subwoofer δεν έχει high lvl υπάρχει τρόπος να προσθέσουμε εμείς εξωτερικό high lvl input output? (παράδειγμα στην φωτογραφία ένα της energy)

Γιατί μάλλον το svs pb3000 έρχεται και πρέπει να ξέρω :oops::p
Το εχεις το υπογουφερ; Αν οχι γιατι δεν παιρνεις ενα που να εχει τις συνδεσεις που θελεις; Εναλλακτικα μπορεις να πας σε επαγγελματικο κροσοβερ εξωτερικο, χωρις να ξερω τι παιζει απο ποιοτητα.
 

Μηνύματα
319
Reaction score
128
Το εχεις το υπογουφερ; Αν οχι γιατι δεν παιρνεις ενα που να εχει τις συνδεσεις που θελεις; Εναλλακτικα μπορεις να πας σε επαγγελματικο κροσοβερ εξωτερικο, χωρις να ξερω τι παιζει απο ποιοτητα.
Γιατί θέλω κατι σε svs ιδικά τα καινούργια που τα ελέγχεις από το κινητό είναι μεγάλη ευκολία από την άποψη ότι έχεις πολλές επιλογές και εύκολη διαχείριση
 

Μηνύματα
1.380
Reaction score
1.655
Γιατί θέλω κατι σε svs ιδικά τα καινούργια που τα ελέγχεις από το κινητό είναι μεγάλη ευκολία από την άποψη ότι έχεις πολλές επιλογές και εύκολη διαχείριση
Θες κάτι που δεν ταιριάζει με αυτά που έχεις. Μπορείς να το πάρεις αρκεί να αλλάξεις πολλά από αυτά που έχεις :)

Εναλλακτικά, αν θέλεις να το ελέγχεις από μακριά, δες προσφορά Νάκα σε Yamaha NS-SW 901 που έχει τηλεχειρισμό και εισοδο-εξόδους υψηλής στάθμης. Αλλιώς, πάλι εναλλακτικά δες speker management system.

Σε όλες τις περιπτώσεις, ρύθμιση από γνώστη (αν δεν είσαι) με εργαλεία (όχι κατσαβίδι :) ) είναι απαραίτητη.
 


Μηνύματα
1.380
Reaction score
1.655




Μηνύματα
1.380
Reaction score
1.655
Γιατί θέλει 2 τέτοια?
Για δες την πίσω όψη.

Πρόταση μου στον Ανεστη:

- είτε πλήρης αλλαγή
- είτε αφορά Yamaha sub με in/out υψηλής στάθμης για δύο καναλια (έχει από 300 ευρω, με 500 πολύ καλο)

Ρύθμιση από άλλον (ειδικο) ή από τον ίδιο με μικρόφωνο και διάβασμα.
[DOUBLEPOST=1543938523][/DOUBLEPOST]
Και ξαφνικά χρεώθηκε 2400 από 1200 ο Ανέστης...

ήρεμα παιδιά οικονομική κρίση έχουμε
Εμ, μου ήθελες εφαρμογή τηλεχειρισμου :)
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.888
Reaction score
2.079
Για δες την πίσω όψη.
Ε,τί έχει η πίσω όψη?
Δύο inputs έχει.Left/Right.Τα συνδέει στο system b του ενισχυτή και τέλος.
Αν θέλει οπωσδήποτε να έχει και outputs,τότε τα yamaha που λες,νομίζω και κάποια velodyne και σίγουρα και άλλα έχουν και απ'αυτές.
[DOUBLEPOST=1543939631][/DOUBLEPOST]
Και ξαφνικά χρεώθηκε 2400 από 1200 ο Ανέστης...

ήρεμα παιδιά οικονομική κρίση έχουμε
Κάτσε,περίμενε.
Και που να πάει η κουβέντα στα ενεργά!
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.054
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top