Subwoofer 18" JBL 4645C

Μηνύματα
485
Reaction score
165
Πωλειται το θηριωδες subwooferJBL 4645C18’’, approved by LUCASFILM for THX installations,το οποιο τοποθετειται σε κινηματογραφικες αιθουσες.

Ειναι 18’’ παθητικο , 1600 watt continuous program power handling (peak 3200watt) , 99db ευαισθησια , 8ohm , και συχνοτικα αποδιδει απο τα 22hz.

Oι διαστασεις του ειναι 1010 Χ 674 Χ 450 και βαρος 63 κιλα.

Αναλυτικα τα χαρακτηριστικα του εδω

http://www.jblpro.com/www/products/cinema-market/subwoofers/4645c#.VmynX0qLSVM

Εδω επισης μπορειτε να δειτε μετρησεις του για να καταλαβαιτε για τι ενταση μιλαμε

http://www.data-bass.com/systems

Χαρακτηριστικα να αναφερω 111db sta 25hz , 116db στα 31.5hz , 119db στα 40hz , 127db στα 63hz και σταθερα ΑΝΩ των 130db απο εκει και πανω !

Το ηχειο αγοραστηκε ΑΣΤΡΩΤΟ απο το φορουμ μας το καλοκαιρι και παραμενει στην ιδια αριστη κατασταση. Ειναι τρομακτικες οι επιδοσεις του στο ευρος 50hz + !!! Ο λογος που το δινω ειναι οτι μενω σε πολυκατοικια (1ος οροφος) και δεχομαι παρατηρησεις οποτε το αναβω απο 3ο , 4ο οροφο , με συνεπεια να μην το χρησιμοποιω ! Επειδη λοιπον ΔΕΝ μπορω να το χαρω , (επισης το εχω στο σαλονι και θελει χωρο dedicated) , το πουλαω για να το απολαυσει καποιος που εχει dedicatedχωρο ,και δεν εχει τα προβληματα με τους γειτονες.

Στα 750ε θα δωθει , και εαν καποιος ενδιαφερεται και για τελικο εγω το οδηγουσα με εναν Crown xti4000 (bridged 3.200 wattrms) , και ισως δωθει και πακετο.

Υπο σκεψη και καποιες ανταλλαγες , με μικροτερο υποφουφερ (earthquake supernova επιπεδου) , η’ με ηλεκτρικη οθονη προβολεα .
Λευτερης - 6984 627 359
Eυχαριστω
 

Μηνύματα
485
Reaction score
165
Μιας και ειχα αιτημα αγορας , το οποιο αργησα πολυ να δω και ο φιλος το αγορασε απο αλλου , επαναφερω την αγγελια η οποια ειχε ξεχαστει
Το ηχειο βρισκεται σε ενα δωματιο απο τοτε , αχρησιμοποιητο , αλλα μια καλη μου γατα εκανε τα δικα της στο μεγαφωνο και σας στελνω φωτογραφιες

Μαζι με το υπογουφερ θα πωληθει και ο επισης αχρησιμοποιητος εδω και χρονια (και γενικα με απειροελαχιστη χρηση και σε αριστη κατασταση ) Crown XTI 4000

Θα δωθουν ως πακετο κατα προτιμιση , με σκοπο να παψουν να ειναι αχρησιμοποιητα λογω ογκου , με σκοπο να αγοραστει ενα Arendal η' ενα Monolith 15" . Oποτε υπαρχει και σκεψη για ανταλλαγη με καποιο 15" απο τα παραπανω (η΄καποιο αντιστοιχο 15")

Η τιμη για το πακετο στα 1.250ε
Εαν καποιος θελει ΜΟΝΟ το γουφερ , ειμαι οκ , διοτι ο φιλος Γιαννης ενδιαφερεται για τον Crown XTI4000 , οποτε θα δωθει σε εκεινον ο ενισχυτης και το γουφερ σε οποιον ενδιαφερθει
 

Attachments



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.610
Μηνύματα
2.867.835
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top