svs pb1000 pro vs xtz 12.17 edge

Μηνύματα
243
Reaction score
40
Καλημέρα στο forum! Έχω ένα 5.0.4 σύστημα(Denon 3700, Polk S60,S30,S15,Quadral A5) και μου λείπει το sub, για το οποίο κατάφερα και μάζεψα κάποια χρήματα(750Ε) και επιτέλους θα κάνω τη κίνηση να το αγοράσω. Το πρόβλημα με το χώρο μου είναι ότι είναι πολύ μεγάλος, γύρω στα 80μ2. Για αυτό το λόγο, φοβάμαι μήπως πάρω κάτι και δεν είναι αρκετό. Σκέφτομαι να πάρω το pb1000pro με την προοπτική, όποτε μπορέσω, να προσθέσω και άλλο ένα αργότερα. Το ίδιο ισχύει και για το xtz 12.17 edge που είναι στα ίδια χρήματα και από ότι νομίζω έχει παραπάνω output από το svs. Επίσης άλλη μία λύση είναι το pb2000 pro περίπου στα ίδια χρήματα από το εξωτερικό, μεταχειρισμένο, αν και η κίνηση αυτή νομίζω εμπεριέχει αρκετό ρίσκο, καθώς μιλάμε για ιδιώτη. Ποια είναι η γνώμη σας? Φωτογραφίες του χώρου δε βάζω, γιατί νομίζω σας έχω πρήξει :) Eyxarist;v
 



Μηνύματα
832
Reaction score
1.033
Πάρε τέσσερα μα σιγά σιγά, εκεί θα φτάσεις στο τέλος!

Έχεις και πολλά τετραγωνικά (κυβικά) να γεμίσεις άλλωστε...
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.855
Reaction score
77.453
Ότι και να πάρεις να κοιτάξεις να έχεις υπολογισμένο στον οικονομικό σου σχεδιασμό και για 2ο
το ένα δεν θα καλύψει τον χώρο σου...είναι σίγουρο και συνήθως σου δημιουργήσει και έξτρα προβλήματα αν δεν τοποθετηθεί σωστά
οπότε με ένα δεύτερο τα πράγματα έρχονται στα ίσα
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.855
Reaction score
77.453
Είσαι της πλάκας πωλητής.
Πες του ανθρώπου μωρέ να πάρει δύο μονόλιθους. :roflmao:
έχουμε μιλήσει...;)
δυστυχώς έχει περιορισμένο μπατζετ...δεν μπορεί να κινηθεί ούτε σε 12....αλλά κ να μπορουσε από την στιγμή που δεν γνωρίζουμε αν έχει «διάθεση» για δεύτερο ....πάλι δεν θα του πρότεινα να πάρει...
 

Μηνύματα
449
Reaction score
379
Σε κάποια αγγελία εδώ στο φόρουμ, πωλούνται 2 XTZ.
Κάνε μία υπέρβαση στο budget σου και έχεις κάνει μια πολύ καλή αρχή.😜
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.855
Reaction score
77.453
παιδιά....το μπατζετ του μπλειντ δεν μπορεί να ανεβεί για τωρα
όποτε να ‘μαστε λίγο ρεαλιστές στη βοήθεια που θα του δωσουμε;)
 

Μηνύματα
243
Reaction score
40
Σε κάποια αγγελία εδώ στο φόρουμ, πωλούνται 2 XTZ.
Κάνε μία υπέρβαση στο budget σου και έχεις κάνει μια πολύ καλή αρχή.😜
ναι το έχω δει, αλλά νομίζω ότι είναι δυστηχώς εκτός μπάτζετ
Ότι και να πάρεις να κοιτάξεις να έχεις υπολογισμένο στον οικονομικό σου σχεδιασμό και για 2ο
το ένα δεν θα καλύψει τον χώρο σου...είναι σίγουρο και συνήθως σου δημιουργήσει και έξτρα προβλήματα αν δεν τοποθετηθεί σωστά
οπότε με ένα δεύτερο τα πράγματα έρχονται στα ίσα
ναι το ξέρω το δεύτερο είναι must για την περίπτωσή μου. Πάντως το svs 2000pro που άκουσα χτες μου άρεσε, αν έχω παρόμοιο αποτέλεσμα με 2 10pro ευχαριστημένος θα είμαι.
Πάρε τέσσερα μα σιγά σιγά, εκεί θα φτάσεις στο τέλος!

Έχεις και πολλά τετραγωνικά (κυβικά) να γεμίσεις άλλωστε...
κάλα με εσένα τι να απαντήσω, ότι σκέφτομαι 2x pb1000pro? Mε 4x pb4000 δε τολμώ ούτε να φανταστώ τι θα γίνεται στο σπίτι σου.
 
Last edited:

Μηνύματα
7.237
Reaction score
4.617
ναι το έχω δει, αλλά νομίζω ότι είναι δυστηχώς εκτός μπάτζετ

ναι το ξέρω το δεύτερο είναι must για την περίπτωσή μου. Πάντως το svs 2000pro που άκουσα χτες μου άρεσε, αν έχω παρόμοιο αποτέλεσμα με 2 10pro ευχαριστημένος θα είμαι.

κάλα με εσένα τι να απαντήσω, ότι σκέφτομαι 2x pb1000pro? Mε 4x pb4000 δε τολμώ ούτε να φανταστώ τι θα γίνεται στο σπίτι σου.
Με 4 θα γουστάρεις μην σου πω θα γλυκαθεις και για 5ο
 

Μηνύματα
243
Reaction score
40
ok να σας ρωτήσω κάτι άλλο. Αν μάζευα χρήματα παραπάνω και έδινα γύρω στα 1000-1200, θα ήταν καλή επιλογή τα pb2000 pro, που τα άκουσα και μου άρεσαν αρκετά? Ή τα pb1000pro είναι μια πιο vfm επιλογή? Γιατί για δεύτερο pb2000pro θα αργήσω αρκετά να πάρω..
 

Μηνύματα
3.089
Reaction score
8.864
Φίλε @Blade77
Η δικιά μου άποψη είναι να πάρεις τα pb2000 pro είναι σίγουρα ένα κλικ καλύτερα από τα 1000,
και τα λεφτά να μην έχεις προς το παρόν να πάρεις το καλύτερο ας είναι και ένα, και στο προσεχές μέλλον αγοράζεις το δεύτερο το τρίτο και το τέταρτο αν σε παίρνει.
''Αγάλι αγάλι γίνετε η αγουρίδα μέλι'' λεν.
 


Μηνύματα
243
Reaction score
40
Φίλε @Blade77
Η δικιά μου άποψη είναι να πάρεις τα pb2000 pro είναι σίγουρα ένα κλικ καλύτερα από τα 1000,
και τα λεφτά να μην έχεις προς το παρόν να πάρεις το καλύτερο ας είναι και ένα, και στο προσεχές μέλλον αγοράζεις το δεύτερο το τρίτο και το τέταρτο αν σε παίρνει.
''Αγάλι αγάλι γίνετε η αγουρίδα μέλι'' λεν.
Καλημέρα Θανάση. Έχω αρχίσει και το σκέφτομαι να συμπληρώσω τα χρήματα και να πάρω το pb2000pro για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, γιατί δεν είμαι σίγουρος αν θα μπορέσει το pb1000pro να καλύψει το χώρο μου. Η πλάκα είναι ότι προχτές που πήγα και το άκουσα στην ultimate, την ίδια μέρα το βρήκα από αγγελία στο εξωτερικό μεταχειρισμένο σε πολύ καλή τιμή. Η βλακεία είναι ότι είναι από αγγελία και όχι από κάποιο site, οπότε δεν το εμπιστεύομαι.
Καλημέρα, ευχαριστώ θα το κοιτάξω.
 

Μηνύματα
3.089
Reaction score
8.864
την ίδια μέρα το βρήκα από αγγελία στο εξωτερικό μεταχειρισμένο σε πολύ καλή τιμή. Η βλακεία είναι ότι είναι από αγγελία και όχι από κάποιο site, οπότε δεν το εμπιστεύομαι.
Σε ποιο site το είδες μήπως στο ebay ?
 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.867.204
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top