svs pb1000 pro vs xtz 12.17 edge

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
είναι σχετικά απλά τα πράγματα. αν θέλεις το καλύτερο αποτέλεσμα άμεσα πας σε πολλά μικρά, αν νομίζεις ότι μπορείς να περιμένεις παίρνεις το μεγάλο (σχετικό είναι το μεγάλο) το βάζεις εκεί που θα μετρήσει καλύτερα στην mlp μέχρι να πάρεις το δεύτερο - τρίτο - τέταρτο.......

το μεγάλο έχει να κάνει σε τι ένταση θέλεις να ακούς.
 

Μηνύματα
831
Reaction score
1.033
Δηλωνω παθών, πουλησα το pb2000 για χαρη του pb4000 και επί της ουσιας σοβαρή διάφορα δεν ειδα/ακουσα, οκ πιο χαμηλα κατεβαινε πιο δυνατα επαιζε αλλα οι ακυρωσεις ακυρωσεις... Καποια στιγμη δανείστηκα ενα μικρουλι κι το πέταξα στο χωρο, επαιξαν μαζι για λιγο, μεγαλη διαφορα....

Εν τελει βρεθηκα με τρία pb4000, εχω μεγαλο χωρο, 60τμ.

Παρε δυο απο οτι αποφασισεις.
 

Μηνύματα
243
Reaction score
40
είναι σχετικά απλά τα πράγματα. αν θέλεις το καλύτερο αποτέλεσμα άμεσα πας σε πολλά μικρά, αν νομίζεις ότι μπορείς να περιμένεις παίρνεις το μεγάλο (σχετικό είναι το μεγάλο) το βάζεις εκεί που θα μετρήσει καλύτερα στην mlp μέχρι να πάρεις το δεύτερο - τρίτο - τέταρτο.......

το μεγάλο έχει να κάνει σε τι ένταση θέλεις να ακούς.
ναι όντως είναι σχετικό, Ας πούμε το μεγαλύτερο που μπορώ να πάρω. :) Βασικά σε διαμέρισμα μένω, η ένταση έχει να κάνει και μαυτό.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.639
Reaction score
77.062
καταστάλαξε στο μπάτζετ τότε και τα άλλα θα τα βρούμε;)
 

Μηνύματα
243
Reaction score
40
Δηλωνω παθών, πουλησα το pb2000 για χαρη του pb4000 και επί της ουσιας σοβαρή διάφορα δεν ειδα/ακουσα, οκ πιο χαμηλα κατεβαινε πιο δυνατα επαιζε αλλα οι ακυρωσεις ακυρωσεις... Καποια στιγμη δανείστηκα ενα μικρουλι κι το πέταξα στο χωρο, επαιξαν μαζι για λιγο, μεγαλη διαφορα....

Εν τελει βρεθηκα με τρία pb4000, εχω μεγαλο χωρο, 60τμ.

Παρε δυο απο οτι αποφασισεις.
αυτό φοβάμαι μήπως συμβεί και στην περίπτωσή μου και τα +450Ε που ζητάει η SVS δεν αντικατοπτρίζουν σε καμία περίπτωση τη διαφορά στην απόδοση.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.639
Reaction score
77.062
ναι όντως είναι σχετικό, Ας πούμε το μεγαλύτερο που μπορώ να πάρω. :)
ξέχνα το αυτό.....
για να το φέρεις το ένα sub (και ΑΝ) όπως σου είπε ο Νάσος....χρειάζεται γνώσεις...μικρόφωνα...τεστς...τύχη...κλπ κλπ

δεν πρόκειται να συμβούν αυτά ....

θα πας για 2 και πάνω
 

Μηνύματα
243
Reaction score
40
καταστάλαξε στο μπάτζετ τότε και τα άλλα θα τα βρούμε;)
Νομίζω ότι κάπου στο χιλιάρικο θα το πάω. Πάντως ευχαριστώ για τις συμβουλές. Βάζω θέμα για τοποθέτηση ατμος μηνύματα τίποτα, βάζω άλλο με ένα πρόβλημα που είχα με τον 3700 πάλι ψόφια πράγματα, βάζω για σαμπ και αμέσως γίνεται χαμός!xaxaxa είστε για δέσιμο!
 

Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
τα χρήματα για το δεύτερο θα αργήσω πάαααρα πολύ να τα μαζέψω.
Τώρα το είπες και μόνος σου............
Αν αργήσεις να το κάνεις κλάφτα Χαράλαμπε (ίσως και ποτέ) πας τότε σε δύο και ξεμπερδεύεις !!!!!!
Γρήγορα κάντο και όσο αργείς θα :headbang:
 

Μηνύματα
243
Reaction score
40
ξέχνα το αυτό.....
για να το φέρεις το ένα sub (και ΑΝ) όπως σου είπε ο Νάσος....χρειάζεται γνώσεις...μικρόφωνα...τεστς...τύχη...κλπ κλπ

δεν πρόκειται να συμβούν αυτά ....

θα πας για 2 και πάνω
καλά αυτό το ξέρω. Σίγουρα θα φώναζα κάποιον calibrator όπως ο Μανώλης.
 

Μηνύματα
831
Reaction score
1.033
Και το jtr με τα δυο 18ιντζα να παρεις, ο χωρος θα του κανει κουμαντο, κατι που συνεχως γραφεται εδω (ότι ο χώρος αποφασίζει).
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.639
Reaction score
77.062
Νομίζω ότι κάπου στο χιλιάρικο θα το πάω. Πάντως ευχαριστώ για τις συμβουλές. Βάζω θέμα για τοποθέτηση ατμος μηνύματα τίποτα, βάζω άλλο με ένα πρόβλημα που είχα με τον 3700 πάλι ψόφια πράγματα, βάζω για σαμπ και αμέσως γίνεται χαμός!xaxaxa είστε για δέσιμο!
να κάνεις up στα νήματα όταν δεν βλέπεις συμμετοχή...είναι κ θέμα timing αρκετές φορές....για να πάρει μπροστά το νήμα ;)
 

Μηνύματα
243
Reaction score
40
Και το jtr με τα δυο 18ιντζα να παρεις, ο χωρος θα του κανει κουμαντο, κατι που συνεχως γραφεται εδω (ότι ο χώρος αποφασίζει).
άσε μη μου λες γιατί θυμάμαι τo accoustic treatment που και αυτό πρέπει να γίνει.
 




Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
προς τα εκεί κλίνω Κώστα.
με ένα μαγικό τρόπο όταν ενθουσιαστείς με το αποτέλεσμα του sub βρίσκεις χρήματα και για το επόμενο....
αν νομίζεις ότι τα μαγικά δε θα πιάσουν σε εσένα τότε 2 τώρα.

1300 για 2 pb1000 ή 1500 για 2 xtz 12.17 edge
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.639
Reaction score
77.062


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.280
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top