SVS PB16 & SB16 Ultra


Μηνύματα
831
Reaction score
1.033
Οταν πηρα το pb4000 δανειστικα ενα κεφ htb2. Καμια σχεση τα δυο σαμπ... Ναι αλλα οταν το κουμπωσα και το πεταξα στο χωρο, καμία σχεση το αποτέλεσμα!

Κουμπωσε το και το earthquake και θα μας θυμηθεις!
 

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.104
Reaction score
2.740
Είχα μεγάλη υπηρεσιακή εμπλοκή με τις εκλογές (αν ήταν για μένα η ερώτηση). Μέχρι και δικαστικός αντιπρόσωπος ...
και δεν μελετησες οσο επρεπε, ειπαμε τα sub απο 4 και πανω σε ζυγους αριθμους
 

Μηνύματα
1.216
Reaction score
2.026
Οταν πηρα το pb4000 δανειστικα ενα κεφ htb2. Καμια σχεση τα δυο σαμπ... Ναι αλλα οταν το κουμπωσα και το πεταξα στο χωρο, καμία σχεση το αποτέλεσμα!

Κουμπωσε το και το earthquake και θα μας θυμηθεις!
Κάποια στιγμμή θα μπει και δεύτερο.
Προς το παρών θα μείνω στο ένα. Ο χώρος έχει πολύ περισσότερα θέματα από το να βάλω και δεύτερο sub.
Επίσης ήδη έγινε μία αναβάθμιση. Φτάνει προς το παρών (αν και γλυκοκοιτάζω έναν emotiva ενισχυτή).
Η ευκολία του app είναι τρομερή.
Η γρίλια μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για προστατευτικό τζακιού (σύμφωνα με τη γυναίκα), άρα βγάλαμε 2 σε ένα.
Σούπερ μπορώ να πω.
Πάντως το άτιμο είναι πανέμορφο. Ούτε μία γωνία.
Από την άλλη φαίνονται οι δαχτυλιές πανεύκολα. Έπρεπε να έβαζαν γαντάκια μέσα.
Τώρα κοιτάζω για άλλο καλώδιο sub έτσι για το καλό.
 



rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Πήγε ο άλλος και πήρε το 16 ΡΒ και πέσατε όλοι "πάρε δεύτερο, τρίτο, τέταρτο, στα 8 έρχεται η ευτυχία", αλλά ποιος θα τα ρυθμίσει κιχ...:p:D

Καλορίζικο φίλε μου, καλές (υπο)ηχητικές απολαύσεις! :drinks:
 



Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Είναι ικανοποιημένος με ένα.-
Νομίζεις :D

Αμα σου φέρουν δεύτερο μέσα στο δωμάτιο, δεν θα τους αφήνεις να το πάρουν πίσω.
Ολοι όσοι το έκαναν, και είναι πολλοί τελευταία, μπορούν να στο επιβεβαιώσουν.

Είναι θέμα ποιότητος και όχι ποσότητος μπάσου ;)
 


Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
Αν και όταν με το καλό φθάσουν Ελλάδα, θα ενημερώσω.
Ελπίζω αύριο να έχει φτάσει σε μιά άλλη πόλη το sub.
Αν φτάσει αύριο,, Κυριακή θα είναι σε εμένα.
καποια πληροφορία για τη μεταφορα;
 


Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Το έχω πάρει θερμά το θέμα και θέλω να τσιμπήσω ένα και εγώ. Έτυχε και πελάτης μου έχει παντρευτεί Ρουμάνα και φεύγουν διακοπές 15 μέρες. Και μπορεί να με εξυπηρετήσει να το παραλάβει και να μου το στείλει.
Το θέμα είναι ότι δε μου κόβουν τιμολόγιο

Τούς στέλνω αυτό

Hello

I found a person that can come and pick it up from your store. (SVS pb16 ultra)

So I think it is ok to make an online order and payment and tell you who will come to take it?

Is it possible to invoice vat free? My vat number is χχχχχχχχχχ

Thank you Nasos

και μου απαντάνε ότι επειδή η Ελλάδα είναι στην Ευρωπαϊκή ένωση δεν μπορεί, γίνεται λέει μόνο στις χώρες που δεν είναι.
Το αντίθετο δλδ.

Hello,


Yes it possible to send your friend to pick it up but unfortunately we cannot help you with VAT free because Greece is part of UE.

VAT free is only for non UE countries.

You have to made an online order so we can deliver the subwoofer here from the warehouse.

Choose at the delivery method pick up from showroom (ridicare din showroom)


Cu stima,

Cristian Tolbaru
 

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.878
Το έχω πάρει θερμά το θέμα και θέλω να τσιμπήσω ένα και εγώ. Έτυχε και πελάτης μου έχει παντρευτεί Ρουμάνα και φεύγουν διακοπές 15 μέρες. Και μπορεί να με εξυπηρετήσει να το παραλάβει και να μου το στείλει.
Το θέμα είναι ότι δε μου κόβουν τιμολόγιο

Τούς στέλνω αυτό

Hello

I found a person that can come and pick it up from your store. (SVS pb16 ultra)

So I think it is ok to make an online order and payment and tell you who will come to take it?

Is it possible to invoice vat free? My vat number is χχχχχχχχχχ

Thank you Nasos

και μου απαντάνε ότι επειδή η Ελλάδα είναι στην Ευρωπαϊκή ένωση δεν μπορεί, γίνεται λέει μόνο στις χώρες που δεν είναι.
Το αντίθετο δλδ.

Hello,


Yes it possible to send your friend to pick it up but unfortunately we cannot help you with VAT free because Greece is part of UE.

VAT free is only for non UE countries.

You have to made an online order so we can deliver the subwoofer here from the warehouse.

Choose at the delivery method pick up from showroom (ridicare din showroom)


Cu stima,

Cristian Tolbaru
τους εστειλα και εγω τα ιδια, και αναλυτικα τι πρεπει να κανουν με το VIES για να μπορουν να πουλανε ευρωπαικη ενωση χωρις φπα.
δεν πολυκαταλαβαινουν και μαλλον δεν τους ενδιαφερει.
θα τα πουλουσαν ηδη μεσω ebay αν μπορουσαν.
αυτο που λενε χωρις φπα για χωρα εκτος ευρωπαικης ενωσης , σημαινει οτι μετα θα πληρωσεις φπα και τελωνειο στα συνορα και εννοειται θα το στειλουν αυτοι και οχι παραλαβη απο το καταστημα.
α και κατι ακομα τελειωσαν ολα γιατι τα πηρα ολα εγω ηδη
 


Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
τους εστειλα και εγω τα ιδια, και αναλυτικα τι πρεπει να κανουν με το VIES για να μπορουν να πουλανε ευρωπαικη ενωση χωρις φπα.
δεν πολυκαταλαβαινουν και μαλλον δεν τους ενδιαφερει.
θα τα πουλουσαν ηδη μεσω ebay αν μπορουσαν.
αυτο που λενε χωρις φπα για χωρα εκτος ευρωπαικης ενωσης , σημαινει οτι μετα θα πληρωσεις φπα και τελωνειο στα συνορα και εννοειται θα το στειλουν αυτοι και οχι παραλαβη απο το καταστημα.
α και κατι ακομα τελειωσαν ολα γιατι τα πηρα ολα εγω ηδη
Τους ξανά έστειλα και screenshot από το vies με το ΑΦΜ τους και ότι μπορούν
 

Μηνύματα
1.216
Reaction score
2.026
Θέλουν και διεύθυνση χρέωσης Ρουμανία.
Εγώ έχω και την έβαλα για να μου το στείλουν.
Επίσης ρώτησα φίλους που ασχολούνται με εκδηλώσεις στη Ρουμανία και μου είπαν πως δε μπορούν να πάρουν χωρίς ΦΠΑ γιατί δεν ασχολούνται συγκεκριμμένα με οπτικοακουστικό υλικό.
Ο τύπος που βρήκα για να μου το φέρει δε μιλάει Αγγλικά. Μιλάω όμως εγώ Ρουμάνικα κι έτσι τη βγάλαμε την άκρη.
Πήρα το ρίσκο και του το έστειλα σπίτι.
Κανονίζονται τα πάντα με το ανάλογο αντίτιμο :p
Επίσης παραλαβή από το κατάστημα μπορεί να κάνει ο οποιοσδήποτε αν τους έχετε δηλώσει όνομα και αριθμό ταυτότητας.
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
ρώτησα φίλους που ασχολούνται με εκδηλώσεις στη Ρουμανία και μου είπαν πως δε μπορούν να πάρουν χωρίς ΦΠΑ γιατί δεν ασχολούνται συγκεκριμμένα με οπτικοακουστικό υλικό.
Ναι μέσα στη Ρουμανία όπως και μέσα στην εκάστοτε χώρα δε μπορείς. Από χώρα σε χώρα της Ευρωπαϊκής Ένωσης μπορείς.
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.193
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top