TEAC ESOTERIC Power Cable

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Ένα Hi-End καλώδιο ρεύματος παρουσίασε η TEAC, το 7N-PC9100 MEXEL
Χαρακτηριστικά: (από μετάφραση στο babelfish)
- Conductor: Stressfree 7N class Cu MEXCE×2 (core line: 0.32 Main twist of the φ ×50 it adjusts), Stressfree 4.5N class Cu×1 (the core line: 0.32 Main twist of the φ ×50 it adjusts)
the insulator: Polyolefine resin
- seal: Braided polyurethane tunic copper wire (4N) + copper Mylar tape
- structure: 3 core twist structures
- internal sheath: The polyolefine resin (the tungsten powder body + amorphous powder body + carbon it kneads and is packed)
- the external sheath: ULTRAVIOLET RADIATION polyurethane
- power plug: Special phosphorus bronze double buff (mirror surface) processing (wall thickness 24K gold direct plating + palladium plating)
- IEC connector: Special phosphorus bronze (wall thickness 24K gold direct plating + palladium plating)
- cable major diameter: Approximately 15.5mm

Τιμή: 2500 euros 1.5m, 650 euros ανά 0.5m επέκτασης.

 


Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.113
Reaction score
20.614
gkontoletas said:
Ένα Hi-End καλώδιο ρεύματος παρουσίασε η TEAC, το 7N-PC9100 MEXEL
Χαρακτηριστικά: (από μετάφραση στο babelfish)
- Conductor: Stressfree 7N class Cu MEXCE×2 (core line: 0.32 Main twist of the φ ×50 it adjusts), Stressfree 4.5N class Cu×1 (the core line: 0.32 Main twist of the φ ×50 it adjusts)
the insulator: Polyolefine resin
- seal: Braided polyurethane tunic copper wire (4N) + copper Mylar tape
- structure: 3 core twist structures
- internal sheath: The polyolefine resin (the tungsten powder body + amorphous powder body + carbon it kneads and is packed)
- the external sheath: ULTRAVIOLET RADIATION polyurethane
- power plug: Special phosphorus bronze double buff (mirror surface) processing (wall thickness 24K gold direct plating + palladium plating)
- IEC connector: Special phosphorus bronze (wall thickness 24K gold direct plating + palladium plating)
- cable major diameter: Approximately 15.5mm

Τιμή: 2500 euros 1.5m, 650 euros ανά 0.5m επέκτασης.
Καλά σου λέει, βαλτός είσαι; Επιτρέπεται εσύ, σοβαρός άνθρωπος, κομπιουτεράς... :lol: :lol: :lol:
 


Μηνύματα
16.004
Reaction score
14


βάζεις αυτό και περνάς μέσα του ένα καλώδιο ρεύματος, το φθηνότερο του εμπορίου.

μετά στις άκρες βάζεις όσο πιο χοντρό βίσμα ΣΟΥΚΟ βρείς. Μετά το βαπτίζεις πανάκριβο και το κοστολογείς στα 2000 Ευρώ το μέτρο...!!!

Ενας να το αγοράσει έπιασες ΛΟΤΤΟ για τον μήνα σου!!!
 

Μηνύματα
925
Reaction score
0
Τελικά πρέπει να είμαι μεγάλο κορόιδο, που δεν το είχα σκεφτεί.
Είδες οι έξυπνοι οι Γιαπωνέζοι, το σκέφτηκαν πρώτοι.
 

LUXMAN

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.993
Reaction score
69
:shock: Παντως ειναι πανεμορφο ! :shock:

Τα νεα ESOTERIC πρεπει να εχουν το IEC εμπρος :D
 


Μηνύματα
5.087
Reaction score
14
dream_GR said:
βάζεις αυτό και περνάς μέσα του ένα καλώδιο ρεύματος, το φθηνότερο του εμπορίου.

μετά στις άκρες βάζεις όσο πιο χοντρό βίσμα ΣΟΥΚΟ βρείς. Μετά το βαπτίζεις πανάκριβο και το κοστολογείς στα 2000 Ευρώ το μέτρο...!!!

Ενας να το αγοράσει έπιασες ΛΟΤΤΟ για τον μήνα σου!!!
Και σάμπως θα καταλάβει και τίποτα...
Το πολύ πολύ να το βγάλει...άστρωτο. :shock:

Ε....θα περιμένει λίγο...θα το συνηθίσει...θα ...στρώσουν και τα αυτιά του από το...γήρας...
Μέλι θα γίνει το καλώδιο! :p
 


Μηνύματα
925
Reaction score
0
Η Hi End κατηγορία, δυστυχώς έχει ξεφτυλιστεί.
Το έχω γράψει αυτό το μήνυμα 5 φορές και το έχω σβήσει, όχι γιατί θα διαγραφεί ή θα φάω BAN, αλλά επειδή σέβομαι κάποιους που πραγματικά αγαπάνε το χόμπυ μας.
Λυπάμαι πολύ
 

Μηνύματα
4.496
Reaction score
2
Δημήτρη,σε ένα ανοικτό και δημοκρατικό forum,ο καθένας μπορεί να πει ελεύθερα την γνώμη του.
Τώρα εσύ πιστεύεις ότι εμένα ή κάποιους άλλους τακτικούς στην κατηγορία θα μας επιρεάσουν οι απλές γνώμες κάποιων άλλων μελών?
Μεγάλο λάθος.
Εαν δεν δοκιμάσω προσωπικά κάτι,δεν έχω άποψη και φυσικά δεν εκφέρω γνώμη.
Καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς. :)
 

Μηνύματα
1.346
Reaction score
2
Δημητρη εσυ στο cd player σου το esoteric Χ-01 limited εχεις δοκιμασει καποιο καλωδιο???
Σου προτειναν το παραπανω μηπως???

p.s. Αυτο το review θα μας το κανεις ποτε....?? :lol:με ενδιαφερει το συγκεκρινο player!!!!!
 

Μηνύματα
925
Reaction score
0
Γιώργο (MAC), δεν με ενοχλεί η γνώμη κάποιου και ούτε θέλω ένα μη ανοικτό και δημοκρατικό forum.
Απλά βλέπω ειρωνίες, εξυπνάδες και να μην πώ και τίποτα χειρότερο.
Υπάρχουν τόπικς για να κάνουμε πλάκα. Αλλά όλως τυχαίως στην Hi End κατηγορία γίνονται αυτά
Μιχάλη, το παραπάνω δεν σκοπεύω να το ακούσω (φαντάζεσαι γιατί) προς το παρών. Το Acrolink (δεν θυμάμαι ποιό μου άρεσε)
Όσο για review, ρε συ, τί να σου πω εγώ? Δεν το κατέχω το άθλημα.
Αν δεν βρέξεις κ@λο δεν τρως ψάρι, δλδ. να κανινίσουμε να έρθεις για μια ακροασούλα (μαζί με κάποια άλλα παιδάκια) μες τον χειμώνα
 

Μηνύματα
1.346
Reaction score
2
Δημητρη τι ψαχνεις τωρα??? :(

Οσο για την ακροασουλα σε 45 λεπτακια ειμαι εκει..... :lol:
Και για να γνωριστουμε κυριως.... :D
 


Μηνύματα
363
Reaction score
47
Εχοντας ακούσει το "απλό"
μπορώ να πώ οτι οι τύποι ξέρουν τι κάνουν...
Η άποψή μου ειναι όποιος δεν μπορεί να αντέξει το "high-end" ας μή διαβάζει. Μη ξαναλέμε τί σημαινει ο όρος...
 

B

BOB

Guest
Ρε συ Αναμουρλιδη βλεποντας σε να γλειφεις συνεχεια αυτους που κοροιδευουν και ειρωνευονται και ΕΣΕΝΑ αναρωτιεμαι δεν τσαντιζεσαι δεν προσβαλλεσαι δεν σου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι. Τι δημοσιοσχετιστικες απαντησεις δινεις. Επιτελους αν δεν μπορεις να υπερασπιστεις τα μελη της δικιας σου κατηγοριας σεβασου τουλαχιστον τον εαυτο σου και τις χιλιαδες ωρες που εχεις κλεψει απο αλλου και βαζε τον καθε αντιχαιεντα στην θεση του. Μπορει να σου κανει καλο.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΦΙΛΙΚΑ
BOB
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Παρακαλώ να μην απαντήσει ΚΑΝΕΙΣ στο post του BOB.

BOB την αμέσως επόμενη φορά που αντί να ασχοληθείς με κάποιο θέμα του AVSite, ασχοληθείς με την προσωπικότητα κάποιου μέλους ή προβείς σε σχόλια που ενδιαφέρουν μόνον εσένα, ο λογαριασμός σου θα μπλοκαριστεί.
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.395
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top