Technics SL-1200G, που το πουλάνε, ρε παιδιά;


Μηνύματα
1.443
Reaction score
1.101
Ο - πολύ ευγενικός - κος Σκουρτέλης από την αντιπροσωπεία Intertech (210-9692300), μου είπε ότι η Panasonic Europe, δεν θα διαθέτει τα πικάπ της TECHNICS στην Ελληνική αγορά.

Δεν μου είπε τον λόγο και ούτε υπήρχε νόημα να τον πιέσω να μάθω τον λόγο, επειδή σίγουρα δε θα γνώριζε.

Απλά η Panasonic Europe αποφάσισε αυτό, τελεία και παύλα.

"Άβυσσος η ψυχή των πολυεθνικών".
Προσωπικά δεν θα έδινα 2,500 ευρώ χωρίς να έχω επαφή με αντιπρόσωπο.Σε περίπτωση που χρειαστεί κάτι μπαίνεις σε περιπέτειες.
 


Μηνύματα
1.443
Reaction score
1.101
Μήπως με αυτά τα χρήματα να κοιτάξεις και κάτι άλλο σε πικάπ;
Και να σου μείνουν και ρέστα;
Χωρίς να θέλω να αμφισβητήσω το Technics...μη πέσουν να με φάνε κάποιοι...;)
 


Μηνύματα
965
Reaction score
1.673
Καλημέρα και σ' ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

Το βρήκα πολύ πιο φτηνά σε αυτό το μαγαζί, στο Λονδίνο.

Μίλησα μαζί τους και μου το αφήνουν 3.000 λίρες + 30 λίρες μεταφορικά με UPS:


Περιμένω και μια απάντηση από εδώ από την Ελλάδα, από την Ultra Sound και θα δω τι θα κάνω.

Μ.
 

Μηνύματα
522
Reaction score
408
Το Richersounds δεν στέλνει Ελλάδα.

Και, ο Thomann δεν το έχει καθόλου.
δυστυχώς δεν έχω πια τα λινκς, αλλά υπάρχουν services στην αγγλία που λύνουν αυτό το πρόβλημα. βάζεις δηλαδή τη διεύθυνση τους όταν αγοράζεις (αγγλική διεύθυνση) και μετά στο στέλνουν αυτοί.

ίσως κάποιος άλλος να έχει χρησιμοποιήσει τέτοιο service και να μπορεί να δώσει λεπτομέρειες.
 

Μηνύματα
965
Reaction score
1.673
Μήπως με αυτά τα χρήματα να κοιτάξεις και κάτι άλλο σε πικάπ;
Και να σου μείνουν και ρέστα;
Χωρίς να θέλω να αμφισβητήσω το Technics...μη πέσουν να με φάνε κάποιοι...;)
Ή Linn (για vintage & "κουνίστρα") ή Technics (για vintage & μπετόν), ή και τα δύο μαζί!

ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!
δυστυχώς δεν έχω πια τα λινκς, αλλά υπάρχουν services στην αγγλία που λύνουν αυτό το πρόβλημα. βάζεις δηλαδή τη διεύθυνση τους όταν αγοράζεις (αγγλική διεύθυνση) και μετά στο στέλνουν αυτοί.

ίσως κάποιος άλλος να έχει χρησιμοποιήσει τέτοιο service και να μπορεί να δώσει λεπτομέρειες.
Το βρήκα εδώ, μίλησα μαζί τους, είναι στο Λονδίνο και μου το αφήνουν όσο το έχουν και στο eBay, δηλαδή 3.000 λίρες + 30 λίρες μεταφορικά με UPS.


Περιμένω μια απάντηση και από την Ultra Sound στην Ελλάδα και θα δω τι θα κάνω, γιατί ξενέρωσα λιγάκι με την μητρική εταιρία, που μας "γράφει" κανονικά.
 

Μηνύματα
522
Reaction score
408
Ή Linn (για vintage & "κουνίστρα") ή Technics (για vintage & μπετόν), ή και τα δύο μαζί!

ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!


Το βρήκα εδώ, μίλησα μαζί τους, είναι στο Λονδίνο και μου το αφήνουν όσο το έχουν και στο eBay, δηλαδή 3.000 λίρες + 30 λίρες μεταφορικά με UPS.


Περιμένω μια απάντηση και από την Ultra Sound στην Ελλάδα και θα δω τι θα κάνω, γιατί ξενέρωσα λιγάκι με την μητρική εταιρία, που μας "γράφει" κανονικά.
είναι κ@υλα πάντως το πικαπ αυτό... άντε με το καλό!
 


Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.787
Reaction score
28.224
Technics , Technics , Technics , δεν σας κούρασε πιά αυτό το μονννδέλο ;
40 χρόνια τώρα !
Συνέχεια .....φασολάδα ;
Γιά μένα ....φτάνει πιά , μόλις μαζέψω τα ευρόπουλα ( 1500 - 2500 ) από δω κοντά μας , θα δοκιμάσω και κάτι άλλο ....που σίγουρα δεν είναι σούπα ....και τα υπόλοιπα σε μερικούς δίσκους .
Απολαύστε , υπεύθυνα .
-

-

- :beach:
 

Μηνύματα
793
Reaction score
1.152
Προσωπικά δεν θα άλλαζα το Linn με το οποιουδήποτε τύπου μικαπαδυό.
 

Μηνύματα
965
Reaction score
1.673
Είπαμε, όλα τα πικάπ, πάνω από 2-3 χιλιάρικα, το ίδιο ακούγονται.

Είναι θέμα περιορισμών του μέσου (του βινυλίου).

Ρωτήστε και τον Κώστα EAR, αυτός μπορεί να το αποδείξει με επιστημονικά επιχειρήματα.
 

Μηνύματα
793
Reaction score
1.152
Καταλαβαίνω ότι σου έχει καρφωθεί τώρα οπότε δεν θα ησυχάσεις αν δεν το πάρεις, εύχομαι με το καλό και να το ευχαριστηθείς.
 


Μηνύματα
3.703
Reaction score
3.083
Δεν το δίνω το Linn, λέω να τα 'χω και τα δύο.

Δύο αρχαιολογίες/βινταζιές πλάι-πλάι!
Μια χαρά είσαι,μείνε εκεί,άραξε και τράβα κανένα νησάκι να σε δει ο Θεός
 

Μηνύματα
965
Reaction score
1.673
Μια χαρά είσαι,μείνε εκεί,άραξε και τράβα κανένα νησάκι να σε δει ο Θεός
Που να τρέχω σε νησάκια στην ηλικία μου, θα δω και κάνα "ψηλοκάβαλο" και θα πέσω ξερός!

Πιο safe οι αρχαιολογίες στα 220V!
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Πάρτο ρε, πάρτο, αλλά να κάνεις μετά συγκριτικό, να δεις πχιο παίζει καλύτερα, με ίδιο φόνο και ίδια κεφαλή, ίδια καλώδια, όλα ίδια.

Να δεις άμα ακούς διαφορά τελοσπαντων.
 

Μηνύματα
793
Reaction score
1.152
Ναι θα είχε ενδιαφέρον ένα τέτοιο συγκριτικό, αν και αδυνατώ να δω πως θα είναι αξιοκρατικό αφού πάντα όλοι μας τρέφουμε μια "συμπάθεια" σε κάποια από τα μηχανήματα μας η οποία δυστυχώς υποσυνείδητα λειτουργεί, εκτός κι αν η διαφορά είναι τόσο μεγάλη που δεν χωράει αμφισβήτηση.
 
Last edited:

jpaudio

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.993
Reaction score
1.462
Καλημέρα και σ' ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

Το βρήκα πολύ πιο φτηνά σε αυτό το μαγαζί, στο Λονδίνο.

Μίλησα μαζί τους και μου το αφήνουν 3.000 λίρες + 30 λίρες μεταφορικά με UPS:


Περιμένω και μια απάντηση από εδώ από την Ελλάδα, από την Ultra Sound και θα δω τι θα κάνω.

Μ.
Στον Μπέυ το έχουν 2999 λίρες και δέχονται προσφορά για καλύτερη τιμή, δεν τους το είπες; Κάνε μια χαμηλή προσφορά, που να μπορείς να πληρώσεις, πχ 2500 λίρες και βλέπεις αντίδραση. Ή θα αντιπροσφοσφέρουν ή στην χειρότερη, θα την απορίψουν. Θα καταλάβεις όμως τι διάθεση έχουν... Εγώ έτσι κάνω συνήθως. Α, έχουν ένα μόνο κομμάτι!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.174
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top