Technics SL-1200G, που το πουλάνε, ρε παιδιά;


Μηνύματα
965
Reaction score
1.673
Θα σου μείνουν και τα αναδρομικά.
:drinks:
Δε μένει τίποτα, θα βάλω και απ' τη καβάτζα: Παρήγγειλα το Klimax!
Πάρε κάνα ζευγάρι σαμπ μωρέ, πικάπ έχεις.

Φάτα πριν στα φάνε.
Τα λεφτά λέω.
Δίκιο έχεις, θα πα' να πάρω δυο σαμπάκια, να ξαπλάρω καναπέ και ν' ακουμπάω τα πόδια μου όταν βλέπω Αυτιά και πρωινάδικα και να μου τα ζεσταίνουν τον χειμώνα.

Σωστό σε βρίσκω!
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.120
Reaction score
124.702
Έχει ωραία σαμπ η atc.
Πολύ ωραία, ωραιότατα.

Εξαιρετικά υποπόδια. Θα βολευτεις.
Επίσης παίζουν τις πρώτες οκτάβες.
Θα σ'αρεσουν.
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Δίκιο έχεις, θα πα' να πάρω δυο σαμπάκια, να ξαπλάρω καναπέ και ν' ακουμπάω τα πόδια μου όταν βλέπω Αυτιά και πρωινάδικα και να μου τα ζεσταίνουν τον χειμώνα.

Μην πάρεις τίποτα.
Οι πληροφορίες μου , λένε πως θα τα φέρει η Intertech τα πικάπια και όχι μόνο.
Λίγο υπομονή.
 

Μηνύματα
1.391
Reaction score
1.083
Μην πάρεις τίποτα.
Οι πληροφορίες μου , λένε πως θα τα φέρει η Intertech τα πικάπια και όχι μόνο.
Λίγο υπομονή.
Είμαι περίεργος αν η κοστολόγηση τους θα πλησιάζει τους Γερμανούς ή τους Άγγλους.
 


Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.791
Reaction score
28.234


-
Technics SL-1200G , που το πουλάνε , ρε παιδιά ;
-
-
 
Last edited:

Μηνύματα
965
Reaction score
1.673

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Xaxaxaxaaaaaa, Κωτσόβολος!!
Μη γελάς και ετοιμάσου να δεις και B&W στον Κώτσο.

Eντάξει το C είναι , όχι το G.
Παρεπιπτόντως σε πολύ καλή τιμή με την ORTOFON 2M RED.
Ωραίες πληροφορίες σου έδωσαν απ την Ιntertech....
 

Μηνύματα
1.391
Reaction score
1.083
Xaxaxaxaaaaaa, Κωτσόβολος!!

Σίγουρα!

Του χρόνου θα διαθέτει και τα Esoteric μαζί με τα Accuphase!

Σας αφήνω τώρα, πάω να βάλω μια παραγγελία στο kotsovolos.gr το SL1200G, μαζί με μια ηλεκτρική οδοντόβουρτσα σε 12 άτοκες!

Αυτά είναι!
Ακούγεται περίεργο αλλά ο Κωτσόβολος είχε μεγάλο HiFi χώρο στο κατάστημα της Κηφισίας στα μέσα 2000 που το είχα επισκεφθεί με υπάλληλο αποκλειστικά για το τμήμα. Είχε και πολύ στοκ για ακρόαση και όχι τύπου Media Markt μόνο με εισαγωγικά μοντέλα. Στα ηχεία που με ενδιέφεραν μου είχε δώσει χαμηλότερη τιμή από τα "καθαρόαιμα" HiFi καταστήματα και ο χώρος ήταν και μεγάλος και τα ηχεία σωστά τοποθετημένα αντίθετα π.χ. με τον Νάκα που επισκέφθηκα πριν δυο μήνες και ήταν πλήρης απογοήτευση, βασικά απαράδεκτος χώρος για επιχείρηση με αρκετές αντιπροσωπείες.

Καλό θα ήταν περισσότερα καταστήματα να έκαναν άτοκες δόσεις, θα προσέλκυαν περισσότερο κόσμο στα ακριβά (by default) HiFi προϊόντα. Δε με χάλαγε καθόλου να δω Accuphase & Esoteric σε 36 άτοκες, πραγματικές όμως, όχι δυο χιλιάρικα ακριβότερα από τον ανταγωνισμό και να προσφέρει δόσεις. Το θέμα είναι να βρίσκεις δόσεις στη χαμηλότερη τιμή της αγοράς. Για την ιστορία, τον δεύτερο μου ενισχυτή (σετ προ - τελικού) τον είχα πάρει με 12 γραμμάτια. Το μαγαζί πούλησε, εγώ αγόρασα κάτι που δε μπορούσα με μετρητά και καλύτερα που δε συμπεριλάβαμε τράπεζα στην μεταξύ μας συναλλαγή.
 

jpaudio

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.994
Reaction score
1.462
Xaxaxaxaaaaaa, Κωτσόβολος!!

Σίγουρα!

Του χρόνου θα διαθέτει και τα Esoteric μαζί με τα Accuphase!

Σας αφήνω τώρα, πάω να βάλω μια παραγγελία στο kotsovolos.gr το SL1200G, μαζί με μια ηλεκτρική οδοντόβουρτσα σε 12 άτοκες!

Αυτά είναι!
Καλημέρα. Μήπως το ξεχειλώσαμε λίγο το θέμα; Αν γουστάρεις να το πάρεις ΤΩΡΑ και έχεις αποφασίσει να αποχωριστείς τα περίπου 3.3Κ ευρώ σου, ζήτα από τον Άγγλο στον μπέυ καλύτερη τιμή, παζάρεψέ τον και πάρτο! Το έχει διαθέσιμο, το πουλάει στον μπέυ, δεν μπορεί να πει ψέματα και αν του κάνεις αρνητική κριτική θα είναι υπόλογος. Και πίστεψέ με, δεν θα του αρέσει καθόλου.
Αν θέλουμε να το συζητάμε φιλισοφικά επ' αόριστον τότε πάσο, μπορούμε να λέμε ότι θέλουμε...
Γιάννης
 
Last edited:

Μηνύματα
1.391
Reaction score
1.083
...Αν θέλουμε να το συζητάμε φιλισοφικά επ' αόριστον τότε πάσο, μπορούμε να λέμε ότι θέλουμε...
Γιάννης
Ο καθένας έχει τις συνήθειες - ιδιοτροπίες του, ειδικά όσο μεγαλώνουμε. Είκοσι χρόνια πριν κι εγώ όταν είχα το ποσό το ήθελα τώρα. Τώρα πια έχω χαλαρώσει τόσο πολύ που αν είχα τα χρήματα θα το παράγγελνα από τη χαμηλότερη τιμή που θα βρισκα. Δε με νοιάζει είτε Αύγουστο είτε Δεκέμβρη να 'ρχοταν.
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Xaxaxaxaaaaaa, Κωτσόβολος!!

Σίγουρα!

Του χρόνου θα διαθέτει και τα Esoteric μαζί με τα Accuphase!

Σας αφήνω τώρα, πάω να βάλω μια παραγγελία στο kotsovolos.gr το SL1200G, μαζί με μια ηλεκτρική οδοντόβουρτσα σε 12 άτοκες!

Αυτά είναι!
Κωτσόβολο δεν ξέρω αν είναι αλλά media markt πολύ πιθανόν .
Όταν είχα ζητήσει πριν πολλά χρόνια το κορυφαίο μοντέλο της ονκυο από την αντιπροσωπεία με είχαν κατευθύνει εκεί .
Οπότε δεν είναι καθόλου απίθανο ...
 

Μηνύματα
965
Reaction score
1.673
Καλημέρα. Μήπως το ξεχειλώσαμε λίγο το θέμα; Αν γουστάρεις να το πάρεις ΤΩΡΑ και έχεις αποφασίσει να αποχωριστείς τα περίπου 3.3Κ ευρώ σου, ζήτα από τον Άγγλο στον μπέυ καλύτερη τιμή, παζάρεψέ τον και πάρτο! Το έχει διαθέσιμο, το πουλάει στον μπέυ, δεν μπορεί να πει ψέματα και αν του κάνεις αρνητική κριτική θα είναι υπόλογος. Και πίστεψέ με, δεν θα του αρέσει καθόλου.
Αν θέλουμε να το συζητάμε φιλισοφικά επ' αόριστον τότε πάσο, μπορούμε να λέμε ότι θέλουμε...
Γιάννης
Επειδή είμαι ένας μοναχικός-αργόσχολος-συνταξιούχος, που δεν έχει τα 3.3Κ και απλά θέλει να βρίσκεται στο "προσκήνιο" και να προκαλεί εντυπώσεις και το ενδιαφέρον του κόσμου, θα 'θελα πολύ να το συζητάω και φιλοσοφικά και ακαδημαϊκά και επ' αόριστον.

Όποιος "ζορίζεται", παρακαλώ να ΜΗΝ κοιτάει το "θρεντ" μου, υπάρχουν εκατοντάδες άλλα "θρεντς" στα οποία μπορεί να συμμετάσχει.

No hard feelings και 'φχαριστώ!

Υ.Γ. Μ' αρέσουν πολύ τα κεφαλαία που δηλώνουν διαταγή/προσταγή, όπως παραπάνω το "ΤΩΡΑ".
Δεν ξέρω γιατί όποτε βλέπω τέτοια, θυμάμαι την ταινία "Λούφα και Παραλλαγή" του Περάκη (1984).
 
Last edited:





Μηνύματα
965
Reaction score
1.673
Πολύ ενδιαφέρουσα πρόταση...και 5 αστεράκια στο what hifi και άμεση σύγκριση με το rega p3. Award winner 2019!!


και δόσεις άτοκες ...όσες θες...SUPER..:beach:

View attachment 173056
SL-1200G είπαμε!

Αυτό είναι άλλο!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.598
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top