Tesla (απο 1/1/23)




daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421
Λέει ότι χρειάζεται ανθρώπους να αγοράζουν τις μετοχές λέει.
έτσι πάει....
άλλοι αγοράζουν μετοχές του Ίλον κ μπαίνουν μέσα....άλλοι αγοράζουν ψυχοφάρμακα και ξεχνάνε να τα πάρουν
σε λα βι
 

Μηνύματα
12.400
Reaction score
14.601
τι είσαι Θεός?
Ε, ναι. Τι λέμε τόση ώρα.

Υ.Γ. : Άκου ένα nerd - ιστικό ανέκδοτο (που σου αρέσει και το χιούμορ) που σκαρφίστηκα μόλις τώρα, ειδικά αφιερωμένο σε εσένα. Είναι απο αυτά των επιστημόνων τα κρυόκολα που δεν τα καταλαβαίνει κανείς παρά μόνο αυτοί.

Θεός : Εν αρχή ήν ο λόγος.

Daharis666 : Εν αρχή ήν το bit.

Θεός : Jumping genes.

Daharis666 : No, no , no το αυγό έκανε την κότα.
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Ε, ναι. Τι λέμε τόση ώρα.

Υ.Γ. : Άκου ένα nerd - ιστικό ανέκδοτο (που σου αρέσει και το χιούμορ) που σκαρφίστηκα μόλις τώρα, ειδικά αφιερωμένο σε εσένα. Είναι απο αυτά των επιστημόνων τα κρυόκολα που δεν τα καταλαβαίνει κανείς παρά μόνο αυτοί.

Θεός : Εν αρχή ήν ο λόγος.

Daharis666 : Εν αρχή ήν το bit.

Θεός : Jumping genes.

Daharis666 : No, no , no το αυγό έκανε την κότα.
Αυτό με τα ανέκδοτα, το 'χεις... :biggrin:
Δεν ξέρω κατά πόσον τα Tesla θα εμπλακούν στον ΄΄συνεχή πόλεμο των τροχαίων ατυχημάτων΄΄ (όπως χαρακτηρίζεται σε γειτονικό νήμα), είμαι όμως βέβαιος ότι έχουν τουλάχιστον εμπλακεί ήδη σ'έναν πόλεμο... συνεπή. :sneaky:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.329
Αυτή είναι η διαδρομή από Πλαγιάρι (πες από Περαία) μέχρι ας πούμε Πάργα.

Δύσκολη διαδρομή, μετά τη Βέροια έχει γερή ανάβαση, μέχρι Μέτσοβο είναι καλές ανηφόρες, τρώνε ενέργεια.

1000005297.png


Με το iD.3 για να φτάσω Γιάννενα, έπρεπε να πηγαίνω με 90 και λίγο 100.

Με νορμάλ ταχύτητες, δηλαδή 110-120, με το iD.3 χρειάζεται μια στάση στη Βέροια, και μια στάση στα Γιάννενα. Σύντομες στάσεις, αλλά 2 στάσεις.

Ξεκίνησα με το Τέσλα, έκανα πρώτα μια διαδρομή προς τα πάνω στο Πλαγιάρι (2% μπαταρίας έφυγε εκεί) και μετά ήμουν καρφωμένος 130 χλμ/Ω σε όλη τη διαδρομή, με μόνη εξαίρεση στα τούνελ που έλεγε 80 και πήγαινα 110.

Ανέβηκα Γρεβενά για φαγητό. Το είχα και στο sentry, έγραψε καμιά 10-αρια βίντεο. Καίει μπαταρία στο σεντρι..

Δηλαδή, προσθέστε μια καλή παράκαμψη σε αυτό που βλέπετε.

1000005295.jpg


Το λοιπόν, καρφωμένα 130 έβγαλε όλη τη διαδρομή το θηρίο, και μάλιστα μαζί με τη βόλτα στα Γρεβενά, χωρίς καμία στάση για φόρτιση, κι έχει ακόμα 25 χιλιόμετρα αυτονομίας!

Ατελείωτο....

ΥΓ. 3 επιβάτες και μπαγαζια.
 
Last edited:


Μηνύματα
12.400
Reaction score
14.601
Πήρες καινουργιο τουτού (Tesla) Ear ; Με γειά.

Α, για αυτό είχες φαγωθεί στις αναλύσεις για την Tesla τόσο καιρό ; "Ντοπαρίζόσουν" (προετοιμαζόσυν) για να πάρεις την απόφαση ; :D

Καλά ταξίδια.
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.329
Πες το ξανά μετά από 30χλμ. I dare you. :biggrin:
Μη βάζεις στοίχημα πάντως, γιατί έχω τον τρόπο να βγάλει κι άλλα χιλιόμετρα!

Την κύστη μου δεν έχω τρόπο να βγάζει πολλά χιλιόμετρα, οπότε αναγκάζομαι να σταματάω στα ΣΕΑ για κατούρημα, χωρίς φόρτιση. 😁😜

1000005327.jpg


Είναι πάντως λίγο ενοχλητικά τα μηνύματα της πόρσε:
Την άφησα την πόρσε μου για κεραμική...😁😜


1000005326.png
 





costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.329
δεν το έχει γυαλίσει ακόμα;
Όχι, μάλιστα έβγαλα το "πριν" για να δω τη διαφορά "μετά" το detailing. 😎

1000005313.jpg



1000005315.jpg

Βέβαια είναι μετά από 2 ταξίδια έτσι, με βροχή..

Ο μάστορας εκεί, το παίνεψε το βάψιμο (Βερολίνο), είναι λέει πολύ ποιοτικό, σε αντίθεση με ένα μαύρο (Κίνας) που είχε δει πριν λίγο καιρό, το οποίο ήταν άθλιο.

Τα εντελώς διάφανα πλαϊνά τζάμια, επίσης δε θα μείνουν έτσι. Μέχρι την Παρασκευή θα έχουν μπει νανοκεραμικές μεμβράνες ολόβε, στα νόμιμα όρια σκουροτητας.

Γυαλί ναι, σκιάδιο όχι (μόνο ως εξτρά).
Το έβαλα εξ'αρχης. Έχω φαλάκρα λέμε. 😁
 
Last edited:


gonis

Luger
Μηνύματα
4.221
Reaction score
11.499
Όχι, μάλιστα έβγαλα το "πριν" για να δω τη διαφορά "μετά" το detailing. 😎
Ο μάστορας εκεί, το παίνεψε το βάψιμο (Βερολίνο), είναι λέει πολύ ποιοτικό, σε αντίθεση με ένα μαύρο (Κίνας) που είχε δει πριν λίγο καιρό, το οποίο ήταν άθλιο.
Μεγας γλυφτης ο μαστορας:p
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.615
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top