The BOOMBOXES


Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Ωραίο εργαλείο & JBL!:geek:
Aν έχει κ ρεαλιστικά αρκετή αυτονομία μέσω bluetooth, θα τα αξίζει τα 450€.
 


Μηνύματα
13.610
Reaction score
6.566
Χωρίς ενσωματωμένη πηγή δεν. :hunter:
πηγη ειναι τα κινητα της παρεας....τα 64gb μνημης ειναι πλεον ο μεσος ορος (ακομα και σε προσιτα των 150 ευρω).Ακομα και 10 gb να εχει αφιερωσει καποιος για μουσικο υλικο,αρκουν για πολλες ωρες (μαλλον μερες). Αλλα και με ενα προγραμμα με αρκετα mb,συνδεεσε spotify και στελνεις στο ηχειο οτι σου καπνισει,εσενα και της παρεας.
 
  • Like
Reactions: vet




Μηνύματα
85
Reaction score
120
ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑΝ ΤΗΝ ΝΟΣΤΑΛΓΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΒΓΑΛΑΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΓΙΑ 7 ΜΕΡΕΣ.....

https://www.e-shop.gr/platinet-pmg76b-boombox-speaker-bluetooth-black-p-TEL.061606
Χωρίς κασέτα είναι σαν ομελέτα βετζετέριαν... ;)
[DOUBLEPOST=1555940772][/DOUBLEPOST]
Χωρίς ενσωματωμένη πηγή δεν. :hunter:
Πες, τα, πες τα. Χωρίς πηγή, δεν ξεδιψάς..! ;) Απλά ηχείο "τούμπανο".
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Καλά όλα, αλλά αν θέλετε το απόλυτο.. το πιό κορυφαίο ever.. το πιό ακριβό.. το πιό δυνατό.. το πιό μουράτο, κλπ κλπ κλπ ένα είναι..
Το Nakamichi Dragon Boombox!:geek:
Ηχεία με tweeter ribbon, ξεχωριστούς ενισχυτές class A ανά κανάλι, usb, bluetooth, τηλεχειρισμό,κ άλλα πολλά!!

H αυτού μεγαλειότης..:hi:

4cf1d163a4ebed2f5c3b874a80a463df.jpg
 


Μηνύματα
85
Reaction score
120
Καλά όλα, αλλά αν θέλετε το απόλυτο.. το πιό κορυφαίο ever.. το πιό ακριβό.. το πιό δυνατό.. το πιό μουράτο, κλπ κλπ κλπ ένα είναι..
Το Nakamichi Dragon Boombox!:geek:
Ηχεία με tweeter ribbon, ξεχωριστούς ενισχυτές class A ανά κανάλι, usb, bluetooth, τηλεχειρισμό,κ άλλα πολλά!!

H αυτού μεγαλειότης..:hi:

View attachment 124685
Θέλω να το δω σε εφηβικό πάρτυ, με τα ποτά γύρω γύρω και καγκουριές... ή στο ψήσιμο του Πάσχα με κλαρίνα :p
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Θέλω να το δω σε εφηβικό πάρτυ, με τα ποτά γύρω γύρω και καγκουριές... ή στο ψήσιμο του Πάσχα με κλαρίνα :p
Τότε θα πρέπει να φροντίσεις να σε καλέσει το Πάσχα καρδιτσιώτης νεόπλουτος στα βόρεια προάστεια..!:laugh::roflmao::lolsign:
 


Μηνύματα
85
Reaction score
120
2019 έχουμε .
όλα είναι στο τηλέφωνό μας ,spotify, tidal, youtube κ.λ.π.
Όχι όμως όσα είχαμε γράψει σε κασέτες το 80 και 90 και που δεν υπάρχουν αλλού αφού μπορεί να είναι μιξαρισμένα προγράμματα, live κλπ. Άρα πάλι χρειάζεται πηγή (κασετόφωνο) για να τα μετατρέψουμε σε ψηφιακά αρχεία - πράγμα που θέλει πολύ χρόνο αν είναι πολλές ηχογραφήσεις - οπότε πετάς μέσα την κασέτα και ακούς :p
 

Μηνύματα
85
Reaction score
120
Κύριοι ας σοβαρευτούμε :lol: και ας δούμε τι κάνουμε σήμερα. Να περιμένουμε στην Ευρώπη το νέο boombox Aurex της Toshiba? Ναι, η (όποια) επιστροφή της κασέτας έχει... ψωμάκι. Ελπίζω να τσιμπήσουν οι μεγάλοι κατασκευαστές και να δούμε κάτι.
Καθόλου άσχημα νομίζω:
Πάντως επειδή με "τρώει", παρήγγειλα ένα "εργαλείο". Μπορεί να είναι ένα από τα τελευταία, σύγχρονα - αλλά με κασέτα - ή και όχι αν τελικά η Toshiba μας κάνει τη χάρη και κοιτάξει προς Ευρώπη μεριά... Περισσότερα σχετικά, όταν θα έχω νεώτερα.
 

Μηνύματα
342
Reaction score
1
Θα έρθει Ευρώπη, τους συμφέρει, βγαίνουν πολλές νέες κυκλοφορίες σε κασέτες. Τώρα υπάρχει μόνο Ιαπωνία.
 

Μηνύματα
85
Reaction score
120
Καλή Ανάσταση! Εν αναμονή του νέου boombox (και με κασέτα βαεβαίως βεβαίως), μύρισε... καλοκαιράκι. Άρα θα έχω την ντεμοντέ - μοδάτη μουσική μου όπου θέλω. Καλοκαιράκι = κορίτσια (τότε) ;) Άρα, ας κάνουμε μια αναδρομή στο 1986-87 να ανοίξει το μάτι...
Zink.jpg
 





Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.153
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top