The Fall (2013)

MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.642
Reaction score
9.202


Ψυχολογικό θρίλερ με ήρωες έναν κατά συρροή δολοφόνο στο Μπέλφαστ και την αστυνόμο που τον καταδιώκει. Καθένας από τους τρεις κύκλους είναι διαφορετικός: ποιος το έκανε, καταδίωξη και δικαστικό-κοινωνικό δράμα. Καλογυρισμένο και με πειστικές ερμηνείες, δείτε το.
 


Μηνύματα
27.074
Reaction score
25.005
Στο νετφλιξ τελειώνει με τον θάνατο του δολοφόνου στο δάσος ενώ περιμένουν ασθενοφόρο.
Τι άλλο έχει ο τρίτος κύκλος?
 

MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.642
Reaction score
9.202
Στο νετφλιξ τελειώνει με τον θάνατο του δολοφόνου στο δάσος ενώ περιμένουν ασθενοφόρο.
Τι άλλο έχει ο τρίτος κύκλος?
Όπως γράφω στο αρχικό μήνυμα, ο τρίτος κύκλος είναι δικαστικό και κοινωνικό δράμα. Ασχολείται με το τι γίνεται μετά τον τραυματισμό (όχι το θάνατο) του δράστη και το πως έφτασε να κάνει αυτά που έκανε.
 

Μηνύματα
406
Reaction score
514
Όπως γράφω στο αρχικό μήνυμα, ο τρίτος κύκλος είναι δικαστικό και κοινωνικό δράμα. Ασχολείται με το τι γίνεται μετά τον τραυματισμό (όχι το θάνατο) του δράστη και το πως έφτασε να κάνει αυτά που έκανε.
Και φυσικά το τέλος είναι πολύ καλό κατά την άποψη μου βέβαια.
Η πλακα είναι ότι είχα δει και τον τρίτο κύκλο στο Netflix πριν αρκετό καιρό αλλά μετά τον έβγαλε και δεν ξέρω γιατί.
Το έχει δείξει και η ΕΡΤ νομίζω περυσι.
 

Μηνύματα
360
Reaction score
554
Στο νετφλιξ τελειώνει με τον θάνατο του δολοφόνου στο δάσος ενώ περιμένουν ασθενοφόρο.
Τι άλλο έχει ο τρίτος κύκλος?
Όπως γράφω στο αρχικό μήνυμα, ο τρίτος κύκλος είναι δικαστικό και κοινωνικό δράμα. Ασχολείται με το τι γίνεται μετά τον τραυματισμό (όχι το θάνατο) του δράστη και το πως έφτασε να κάνει αυτά που έκανε.
Παιδιά λίγο σεβασμο προς τους τηλεθεατές που δεν έχουνε δει την σειρά.
Βάλτε σπόιλερ όταν γράφεται κάτι που μπορεί να κάνει σποιλ την σειρά.
 

MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.642
Reaction score
9.202
Γενικά έχεις δίκιο. Στη συγκεκριμένη περίπτωση πάντως όλα είναι φανερά, δεν είναι η τυπική αστυνομική σειρά μυστηρίου.
 

Μηνύματα
958
Reaction score
2.426
Εχω ξεκινησει να το δω δυο φορες και κατι γινεται και δεν το βλεπω.
Μιας και το προτεινετε μολις τελειωσω το Dark θα το βαλω προγραμμα.
 

MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.642
Reaction score
9.202
Βοήθεια σου με το Dark: όσοι καταφέρουν να το παρακολουθήσουν μέχρι το τέλος, δικαιούνται να αποκαλούν... γατάκια όσους υπερηφανεύονται ότι κατάλαβαν το Tenet. Το απόλυτο mind-fuck... :biggrin:
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.339
Reaction score
30.714
Στο netflix τις δυο πρωτες σεζον θα τις εχει μεχρι 28 φεβ. (11 επεισοδια και οι δυο)
Ειδα τα δυο πρωτα επεισοδια και μου αρεσαν πολυ !
 


Μηνύματα
958
Reaction score
2.426
Overall πολυ καλο,απλα μερικες φορες ηταν πολυ αργο χωρις να δειχνει κατι ουσιαστικο σε σημειο που ελεγες ποτε θα τελειωσει το επεισοδιο.
Πολυ καλο story για τα δικα μου γουστα 7,5/10
 


Μηνύματα
833
Reaction score
776
Μόνο που δεν είδαμε την τρίτη σαιζόν.
Είδα τις 2 πρώτες σαιζόν στο Netflix, αναμένω να βάλουν και την 3η σαιζόν κάποια στιγμή!!

Μου άρεσε πολύ μπορώ να πώ
 

Μηνύματα
13.609
Reaction score
6.564
Βοήθεια σου με το Dark: όσοι καταφέρουν να το παρακολουθήσουν μέχρι το τέλος, δικαιούνται να αποκαλούν... γατάκια όσους υπερηφανεύονται ότι κατάλαβαν το Tenet. Το απόλυτο mind-fuck... :biggrin:
Eιδα το Dark........ πραγματικά στον τρίτο κύκλο γίνεται της κακομοίρας, έφτασα στο σημείο να κρατάω σημειώσεις. Η γυναικά μου κόντεψε να πάθει νευρικό κλονισμό. Τώρα τελευταία είδα το Behind her eyes, που πρωταγωνιστεί η κόρη του Βono. Συμπαθητικό ψυχολογικό θριλερακι (light), ενώ είναι 6 επεισόδια, χαλαρά το βλέπεις μέσα στη βδομάδα χωρίς να χασμουριέσαι την επομένη στο γραφείο.
 

Μηνύματα
27.074
Reaction score
25.005
Είδα τις 2 πρώτες σαιζόν στο Netflix, αναμένω να βάλουν και την 3η σαιζόν κάποια στιγμή!!

Μου άρεσε πολύ μπορώ να πώ
Δεν πρόκειται .
Το ξήλωσαν από το νετφλιξ.
Και μένα μου άρεσε πολύ.
Ακόμα δε περισσότερο η γκίλιαν . Μου βγάζει τρελλά γούστα. γμτ μου .
 

Μηνύματα
833
Reaction score
776
Η Γκίλιαν είναι γυναικάρα...!!!
Σοβαρά τώρα!! Δέν θα την δείξει την 3η σαιζόν το Netflix;;;
Και πού θατηνεβρούμε;;;

Όσο για το Dark, είχα δεί την 1η σαιζόν πρίν απο αρκετό καιρό.
Ξεκίνησα να δώ την 2η και πόνεσε το μυαλό μου!!!
Το παράτησα με την σκέψη να ξαναδώ την 1η και μήπως θυμηθώ το πώς και το γιατί..δύσκολο το βλέπω
:onthequiet:
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • rose.athens
    Not in the mood Mod

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.053
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top