The Incredible Hulk (2008)

Μηνύματα
28.176
Reaction score
50
Ο απίθανος Χαλκ - The Incredible Hulk (2008)


Ο Έντουαρντ Νόρτον σε ένα ρόλο που δεν τον περιμένει κανείς…

Πρωταγωνιστής, σε μια εκρηκτική περιπέτεια, γεμάτη δράση και αγωνία που ξετυλίγει την ιστορία του πιο εξαγριωμένου πλάσματος στην ιστορία του κινηματογράφου, του Hulk

Ο καθηγητής Γενετικής Μπρους Μπάνερ, ζώντας στη σκιά, αναζητά τη θεραπεία για την ιδιότυπη κατάστασή του, εξαιτίας της οποίας, όποτε βρίσκεται σε συναισθηματική φόρτιση, μεταμορφώνεται σε… ένα τεράστιο, οργισμένο, πράσινο πλάσμα.

Ενώ προσπαθεί να ξεφύγει από εκείνους που τον καταδιώκουν για να του κλέψουν τις δυνάμεις, ο Μπρους πλησιάζει στη θεραπεία που θα τον λυτρώσει και θα μπορέσει να είναι επιτέλους μαζί με τη γυναίκα που αγαπά…

Αλλά, όλα ανατρέπονται μόλις εμφανίζεται στο προσκήνιο ένα νέο, εξίσου τρομακτικό πλάσμα, το οποίο απειλεί τη Νέα Υόρκη…

Ελληνικη πρεμιερα 12/6/2008




Το official trailer 1:





Και το official trailer 2:





 
Last edited by a moderator:



Μηνύματα
28.176
Reaction score
50
Θα το δούμε την Πέμπτη.Σταμάτα να αυτοσποιλεριάζεσαι
Συμφωνα με πολλα sites θα εχουμε και αλλου υπερηρωα cameo εμφανιση στην νεα ταινια του HULK !!!



:126:

ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ ΑΛΛΟ !!!!!!!! ( ΧΜΜΜ κατι μου θυμιζει αυτο !!! ) :126:
 

Μηνύματα
5.115
Reaction score
7
Βασικά από αυτά που διάβαζα έχουμε δεί ήδη Cameo εμφάνιση του Captain αλλα δεν το προσέξαμε...Στο Iron man...
 

Μηνύματα
28.176
Reaction score
50
Ο σκηνοθετης ανακοινωσε οτι η ταινια στην bluray εκδοση της θα περιεχει επιπλεον 70 λεπτα με κομμενες σκηνες !!!!

Δηλαδη εκοψαν την μιση ταινια !!!!!!
 


Μηνύματα
151
Reaction score
0
Ο σκηνοθετης ανακοινωσε οτι η ταινια στην bluray εκδοση της θα περιεχει επιπλεον 70 λεπτα με κομμενες σκηνες !!!!

Δηλαδη εκοψαν την μιση ταινια !!!!!!
Και ποτε βγαινει σε BR?
... για να υπολογισω ποτε θα φανει σε mkv :)
 

Μηνύματα
5.115
Reaction score
7
Μάνο στην σκηνή που τον δείχνει να βγάζει την στολή,στο επόμενο καρέ δείχνει ένα τραπέζι και πάνω σε αυτό μια ασπίδα με μισοβαμμένο το σήμα του Captain America...
 

Μηνύματα
28.176
Reaction score
50
Λιγα λογια για την ταινια !

Δεν μπορω να πω ειχε καλυτερα effects απο την πρωτη ταινια του HULK, αλλα η πρωτη ταινια πιστευω ειχε περισσοτερη δραση. Τωρα ενας θεος ξερει τι εκοψαν απο την ταινια ( και αν διαβασετε προηγουμενο ποστ τα 70 λεπτα που υποστηριζει ο σκηνοθετης οτι εχουν κοπει αλλα θα μπουν στην bluray εκδοση μπορει να μας εκπληξουν ευχαριστα ) Ειδωμεν !!


Ο Norton μοιαζει με ατροφικο παιδακι σε σχεση με τον γιγαντοσωμο HULK. Αυτη την αχωνευτη LIV γιατι την επελεξαν ηθελα να ξερα !!!! Χιλιες φορες καλυτερη ηταν η JENIFER !!! :126:

O ηχος ηταν παρα πολυ καλος και τα woofer εκαναν υπερωριες !!

Το σεναριο τωρα τα απαραιτητες εκπληξεις για να σε κανουν να πεις " wow " βλεπω κατι πρωτογνωρο , ειχε μερικες σκηνες humor βεβαια και ο αντιπαλος του HULK μου φανηκε " λιγος" σαν ηθοποιος.

Η μαχη μεταξυ τους βεβαια ειχε αψογα και πολυ καλα effects με σαφως καλυτερη κινηση στα cgi απο την πρωτη ταινια αλλα και γενικα ο Hulk ηταν πιο καλα σχεδιασμενος.

Βασικα για ενα 2ωρο περνας καλα αλλα αυτο το " κατι " που θα εκανε την ταινια να ξεχωριζει εμενα μου ελλειψε λιγακι !!
 



Μηνύματα
3.189
Reaction score
774
Απροσμενα καλη ταινια ο Χαλκ...
Δεν εφτασε τα επιπεδα spiderman 1 k Ironman αλλα ηταν πολυ καλυτερη απο την εκδοση του Ang Lee...
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Απροσμενα καλη ταινια ο Χαλκ...
Δεν εφτασε τα επιπεδα spiderman 1 k Ironman αλλα ηταν πολυ καλυτερη απο την εκδοση του Ang Lee...
Μακάρι, γιατί το πρώτο δεν μου άρεσε καθόλου...
 

Μηνύματα
3.189
Reaction score
774
Ειναι καλυτερο και πολυ πιο διασκεδαστικο.Οταν δεν εμφανιζεται ο Χαλκ, νομιζεις οτι βλεπεις ταινια Bourne Identity κτλ...
Ο Μπανερ ειναι διαρκως στο κυνηγητο...
 

Μηνύματα
5.115
Reaction score
7
Όπως είπα και στο Ηρακλειώτικο thread η ταινία μου άρεσε πολύ.
Ο Norton κόβει φέτες (μου άρεσε περισσότερο από τον Bana).
Η Liv είναι σχεδόν ισάξια με την Jeniffer (αν και ρίχνω ψήφο εμπιστοσύνης στην Liv)
Tο μόνο παράπονο που είχα από το Ironman (ότι δεν φχαριστιέσαι τον ήρωα) εδώ δεν υπήρχε.Μεγάλες και χορταστικές μερίδες από Hulk να κάνει τα πάντα κομμάτια.
Τα μπαμ μπουμ σε γεμίζουν και η ταινία έχει συνεχή δράση.

Για μένα 9/10...Μια τέτοια το χρόνο και δεν έχω κανένα πρόβλημα να τους τα σκάω να τα βλέπω...
 

Μηνύματα
76
Reaction score
11
Πολύ ξύλο... πολύ ξύλο... πολύ μπάσο... πολύ ξύλο... Τρομερό γέλιο στη μετάφραση της Χούλκειας φράσης "Hulk smash" ...πολύ ξύλο... πολύ μπάσο......το ευχαριστήθηκα το έργο. Α,ρε Ίντυ, μέχρι στιγμής είσαι ο μόνος που μου τα χαλασε φέτος στις ταινίες. Γιατί;...πολύ μπάσο... πολύ ξύλο...
 



Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Ο απίθανος Χαλκ - The Incredible Hulk (2008)

Οι οπαδοι του κομικ ειχαν γκρινιάξει με την άποψη του Ανγκ Λι στο πρώτο Hulk.
Θεώρησαν το αποτέλεσμα ολίγον κουλτουριάρικο ( αν είναι δυαντον)
Και ενώ σε πολύ κοσμο η ταινια αρεσε οι παραγωγοί ήθελαν να δώσουν μια ακομα διαφορετική version έτσι όπως την περίμεναν οι comic fan freak .
Ο Απίστευτος Ηulk έρχεται να πραγματοποίηση τα θελω των πιο απαιτητικών σε action σκηνες καθώς η ταινια από την αρχη μπαίνει δυνατα με συνεχόμενα κυνηγητά και τον πρασινο γίγαντα να τα σπαει όλα.
Από τις καλές action ταινίες του καλοκαιριού πιστευω πως θα ικανοποιήσει τους οπαδούς (και όχι μόνο) των ταινιών του είδους.
Βλέπετε ευχαριστα και η παρουσία του Edward Norton στον πρωταγωνιστικό ρολο δινει επιπλέον πόντους…
Θα υπάρξει και συνέχεια;;;
Πολύ πιθανόν αν κρινω από την εμπορική του πορεία ως τωρα ( 75 εκ.$ από την πρώτη εβδομαδα)

Στο ειδος της 7/10
 


Staff online

  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.867.952
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top