the lo-boy tube ampifier el34 40w ultra-linear

Μηνύματα
68
Reaction score
0
Μετα απο την κατασκευη ενος μικρου ενισχυτη με λυχνιες ecl82 αποφασισα να φτιαξω και αλλο ενα ποιο δυνατο ενυσχιτη με καλα υλικα και αρκετο παραπανω μερακι σε σχεση με τον πρωτο μου αλλα οχι οσο θα επρεπε.
Τουλαχιστον το αποτελεσμα ηταν ικανοποιητικοτατο.
 

Attachments




Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Καλορίζικος και καλές ακροάσεις!
Το:
...αρκετο παραπανω μερακι σε σχεση με τον πρωτο μου αλλα οχι οσο θα επρεπε
...σημαίνει πως παίζει καλύτερα απ'όσο φανταζόσουν και θεωρείς ότι τελικά μάλλον δεν έδωσες την απαιτούμενη προσοχή κατά την κατασκευή ή κάτι άλλο και δεν το "έπιασα";
 

Μηνύματα
1.935
Reaction score
9
Μετα απο την κατασκευη ενος μικρου ενισχυτη με λυχνιες ecl82 αποφασισα να φτιαξω και αλλο ενα ποιο δυνατο ενυσχιτη με καλα υλικα και αρκετο παραπανω μερακι σε σχεση με τον πρωτο μου αλλα οχι οσο θα επρεπε.
Τουλαχιστον το αποτελεσμα ηταν ικανοποιητικοτατο.
Xρηστο οτι φτιαχνει κανεις ειναι καλο.
Το κακο ειναι αυτο που δεν φτιαχνει, και μετα του μενουν απωθημενα.
Εχεις κανει καλη δουλιτσα.
ΝΑι θα μπορουσε να ειναι καλυτερη, αλλα μην ξεχνας οτι κινεισαι με τα μεσα που διαθετεις και σε καποια οικονομικα πλαισια.
ΚΑτα την γνωμη μου εχεις αξιοποιησει τα μεσα σου και το Budget σου σε αρκετα υψηλο βαθμο.

Ο δευτερος μετ/στης τροφοδοσιας δεν μπορουσε να μπει απ' την εξω μερια του σασσι ?
Μηπως ετσι σου δημιουργει κανενα μικροβομβο.
Εαν οχι αφησε τον εκει που ειναι.
 

Μηνύματα
68
Reaction score
0
Καλορίζικος και καλές ακροάσεις!
Το:


...σημαίνει πως παίζει καλύτερα απ'όσο φανταζόσουν και θεωρείς ότι τελικά μάλλον δεν έδωσες την απαιτούμενη προσοχή κατά την κατασκευή ή κάτι άλλο και δεν το "έπιασα";
Το μερακι ειναι αυτα τα σχεδων χημα καλωδια, κρεμασμενες αντιστασεις και πυκνωτες που βλεπεις αλλα ο επομενος θα ειναι κεντιμα.:cool_1:
 

Μηνύματα
68
Reaction score
0
Xρηστο οτι φτιαχνει κανεις ειναι καλο.
Το κακο ειναι αυτο που δεν φτιαχνει, και μετα του μενουν απωθημενα.
Εχεις κανει καλη δουλιτσα.
ΝΑι θα μπορουσε να ειναι καλυτερη, αλλα μην ξεχνας οτι κινεισαι με τα μεσα που διαθετεις και σε καποια οικονομικα πλαισια.
ΚΑτα την γνωμη μου εχεις αξιοποιησει τα μεσα σου και το Budget σου σε αρκετα υψηλο βαθμο.

Ο δευτερος μετ/στης τροφοδοσιας δεν μπορουσε να μπει απ' την εξω μερια του σασσι ?
Μηπως ετσι σου δημιουργει κανενα μικροβομβο.
Εαν οχι αφησε τον εκει που ειναι.
Ευχαριστω για τα καλα σου λογια κυριε Μιχαλη.
Τον Μ/Σ δεν τον εβαλα επανω μονο και μονο για λογος καλεσθησιας αλλα εχει ενα μικρο και σταθερο βομβο ο οποιος δεν αυξανεται με την ενταση.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.409
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top