The OA

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
The OA (2016)

Χωρίς μεγάλο διάστημα προώθησης, αφού το πρώτο trailer δόθηκε στη δημοσιότητα μόλις στις αρχές της εβδομάδας, το Netflix έκανε διαθέσιμη ολόκληρη την πρώτη σεζόν του The OA το πρωί της Παρασκευής.


Tο The OA διηγείται την ιστορία μίας κοπέλας που εμφανίζεται ξανά μετά από επτά χρόνια απουσίας και πλέον έχει την όραση της. Πριν ήταν τυφλή.

Tip: Μην σταματήσετε το πρώτο επεισόδιο μόλις δείτε τους τίτλους τέλους στο 57ο λεπτό. Το επεισόδιο διαρκεί 71 λεπτά!
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.446
Με διέταξε η Αναστασία να το βρω, αλλά δεν έχει καλές βερζιόν.
Με κατέστρεψες Άλεξ, άνοιξες τους ασκούς!
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Με διέταξε η Αναστασία να το βρω, αλλά δεν έχει καλές βερζιόν.
Μια χαρά βερζιόν έχει, για ξανακοίταξέ το. Εκδόσεις 1080 με μέγεθος 3-4 Gb, δεν τις λές κακές. :wink:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.446
Εσύ να μην τις λες κακές. :p
Αν δεν είναι όλες του ίδιου και με ίδια ανάλυση, δεν μπορώ. :p:p
 




xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.106
Αμα το δει ο xf χωρις να κοψει φλεβες θα το δω και εγω....:thumbsup:
Είναι μεγάλη μαλ@κία αλλά το βλέπω λόγω παραγωγής. Τελείωσα τα 4 πρώτα. Τα υπόλοιπα μετά τις γιορτές.
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Είναι μεγάλη μαλ@κία αλλά το βλέπω λόγω παραγωγής. Τελείωσα τα 4 πρώτα. Τα υπόλοιπα μετά τις γιορτές.
Σοφή επιλογή.Είναι κρίμα να βλαστημά κανείς την ώρα και τη στιγμή χρονιάρες μέρες...:D
...
Tip: Μην σταματήσετε το πρώτο επεισόδιο μόλις δείτε τους τίτλους τέλους στο 57ο λεπτό. Το επεισόδιο διαρκεί 71 λεπτά!
Συμπληρωματικόν Tip:άμα κάνετε την αποκοτιά και φτάσετε έως το τέλος ολόκληρου του κύκλου,είστε καταδικασμένοι να παρακολουθήσετε και τον επόμενο,καθότι δεν προσφέρεται κάποια λύση στον παρόντα.
Οι δε δημιουργοί της σειράς μοιάζουν ζηλωτές των David Fincher & M Night Shyamalan...
...Τι λύση να υπάρξει όταν όλα είναι φρου-φρου κι αρώματα; :lolsign:
Εδώ δεν θα έχεις στο τέλος ούτε κι εκείνα...You are duly warned (και ουχί...warmed)
Δική μου αγαπητή μέθοδος παρακολούθησης για (υποσχόμενες) σειρές ανάλογου φυράματος είναι η ταυτόχρονη επιτέλεση έτερων εργασιών και άνοιγμα σελίδων στην οθόνη του υπολογιστή.
Τί σόϊ...high functioning θα είμεθα ειδάλλως;:roflmao:
 
Last edited:

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.106
Μόλις κατάφερα να δω το πέμπτο επεισόδιο με την τρίτη προσπάθεια (λόγω ύπνου). H Brit Marling (δημιουργός, παραγωγός, πρωταγωνίστρια) εξελίσσεται σε άξια αντίπαλο της Claire Danes στο Homeland. Απεχθής, αντιπαθής, αχώνευτη... Για διαφορετικούς λόγους, το αποτέλεσμα πάντως είναι το ίδιο.

Μέχρι και η σύζυγος που είναι δεκτική στις μπούρδες και τους πειραματισμούς στις τέχνες γενικά, μετά το 5ο μου είπε ότι η σειρά είναι μεγάλη παπαριά. :D

Αποφασίσαμε να τη συνεχίσουμε με τη δική μου μέθοδο παρακολούθησης που μιλάω και κοροϊδεύω τα πάντα. 8-)

Capture.JPG


Συμπληρωματικόν Tip:άμα κάνετε την αποκοτιά και φτάσετε έως το τέλος ολόκληρου του κύκλου,είστε καταδικασμένοι να παρακολουθήσετε και τον επόμενο,καθότι δεν προσφέρεται κάποια λύση στον παρόντα.
Οι δε δημιουργοί της σειράς μοιάζουν ζηλωτές των David Fincher & M Night Shyamalan...
Θα την τελειώσω λόγω πείσματος. Θα επιδείξω bravura. :beach:

Τι λύση να υπάρξει όταν όλα είναι φρου-φρου κι αρώματα; :lolsign:
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
..-...

Μέχρι και η σύζυγος που είναι δεκτική στις μπούρδες και τους πειραματισμούς στις τέχνες γενικά, μετά το 5ο μου είπε ότι η σειρά είναι μεγάλη παπαριά. :D
Συμφωνώ απόλυτα!
 

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
δεν ξερω αν φταιει μο καιρος ομως την πρωτη φορα ειδα τα πρωτα 4 επεισοδια
δεν θα σου αλλαξει τη ζωη αλλα ειναι γ@μ@τη σειρα
 


Μηνύματα
1.702
Reaction score
982
Απορω πως καταφερα να δω το πρωτο μερος αυτης της αθλιοτητας ( ....μεταξυ μας για την κ...λα φατσουλα της) εστω και σε fast forward.
 



billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.451
Reaction score
5.549
όταν θα αρχίσουν τις βλακείες κινήσεις που φέρνουν το θαύμα και κάνουν σαν τα ζαβά, βγάλε βίντεο την αντίδρασή σου please :D
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
2.958
Reaction score
6.682
....μεταξυ μας για την κ...λα φατσουλα της
Η συγκεκριμένη... κ...λα έχει κάνει και το Another Earth, που είναι μία από τις πιο συγκλονιστικές ταινίες που έχω δει τα τελευταία χρόνια.

Ξεκίνησα λοιπόν κι εγώ να βλέπω το ΟΑ με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον, αλλά δυστυχώς γρήγορα αποδείχτηκε πως το συγκεκριμένο project δεν της "βγήκε". Ή εμείς είμαστε πολύ χαζοί για να το καταλάβουμε, τι να πω :p
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.193
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top