The Queen's Gambit

Μηνύματα
369
Reaction score
916
Υπαρχει κατι πολυ απλο. Να παιζεις οσο γινεται περισσοτερο. Φιλικες κι (κυριως) επισημες παρτιδες. Μεσα απ το παιχνιδι αποκτα αξια το διαβασμα και η προπονηση, οχι το αντιθετο. Το αντιθετο οδηγει σ αυτο που λεμε "μπενακης και βγενακης"
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Υπάρχουν προτεινόμενα αναγνώσματα;
 


Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Με τετοιες μεγαλες επιβλητικες ματαρες και τριλιζα να επαιζαν παλι ενδιαφερον θα ειχε η σειρα : )
Oτι καλυτερο εχω δει σε σειρα τον τελευταιο καιρο.Και το soundtrack τα σπαει : )
 


Ndis

Titika
Μηνύματα
1.849
Reaction score
4.594
Ποτέ δεν πίστευα οτι θα έβλεπa σειρά με κεντρικό θέμα το σκάκι καθηλωμένος μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο !
Την πιτσιρίκα την ήξερα απο το split που πραγματικά ήταν μόνο ενα κλικ κάτω απο τον μακαβόι τον οποίο θεωρώ τον πιο ολοκληρωμένο ηθοποιό της γενιάς του. Ναι, η κοπέλα ειναι συγκλονιστικά όμορφη, όμως τόσο η σκηνοθεσία όσο και η φωτογραφία ειναι κορυφαίες , το σενάριο χωρίς να είναι κάτι το μαγικό κάνει την δουλειά του, γεγονός που πάλι πιστώνεται στην πιτσιρίκα που με την ερμηνεία της απογειώνει την σειρά σε αλλο επίπεδο

1000 μπράβο, εξαιρετική σειρά, αξίζει να την δει κάποιος.
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.864
Reaction score
20.350
Πολύ ωραία σειρά! Ήξερα πέντε πράγματα από σκάκι κι αυτό με τράβηξε στο να την παρακολουθήσω. Μου άρεσε αρκετά, διότι μου έδωσε ξεκάθαρα την εντύπωση ότι ακόμα και να μην ήξερα κάτι από σκάκι, πάλι θα την παρακολουθούσα με ενδιαφέρον.

Συνεχίζω με "Gangs of London".
 




Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.049
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top