The t.amp

Μηνύματα
832
Reaction score
1.033
Σκέφτομαι την εν λόγω μάρκα για την οδήγηση των περιφερειακών ηχείων σε 7.3 σύστημα. Είναι αρκετά οικονομικοί με θετικά σχόλια. Υπάρχει κάποιος που χρησιμοποιεί/χρησιμοποιούσε την συγκεκριμένη μάρκα;

Πιο συγκεκριμένα σκέφτομαι να πάρω αυτόν

Ευχαριστώ
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.978
Reaction score
2.912
Καλημέρα.

Και γιατί όχι Crown που ήδη έχεις και έχεις δοκιμάσει; Είχα βρεθεί και εγώ στο παρελθόν σε αυτό το δίλημμα μέχρι που πήγα σε ενεργά. Η μάρκα πάντως είναι thomman branded και όχι κάποια που κυκλοφορεί και αλλού.
 

Μηνύματα
832
Reaction score
1.033
Καλημέρα.

Και γιατί όχι Crown που ήδη έχεις και έχεις δοκιμάσει; Είχα βρεθεί και εγώ στο παρελθόν σε αυτό το δίλημμα μέχρι που πήγα σε ενεργά. Η μάρκα πάντως είναι thomman branded και όχι κάποια που κυκλοφορεί και αλλού.
Οι crown einai μια καλη λύση, δεδομένου ότι βρίσκεις μεταχειρισμένους εύκολα (ήδη υπάρχει ένας στις αγγελίες) και πωλούνται επίσης εύκολα. Θα προτιμούσα τετρακάναλο και επίσης έχω χωροταξικό πρόβλημα. Το εν λόγω μέγεθος (1U) χωράει.

Βέβαια, δεν είναι αυτό κριτήριο αγοράς, στο σπίτι τα έχω, μπορώ να κάνω τροποποίηση του επίπλου που τα έχω (αν και βαριέμαι λιγάκι). Απλά σκέφτομαι ότι η συγκεκριμένη αγορά είναι οικονομική και βολική, τα σχόλια είναι θετικά, υπάρχει εγγύηση, η τόμαν σοβαρή εταιρία (νομίζω) είναι, οπότε (θέλω να) πιστεύω ότι και τα προϊόντα της δεν στερούνται σοβαρότητας.

Επίσης στα αρνητικά νομίζω είναι ότι δεν θα πωληθεί εύκολα (εάν το θελήσω)...
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.978
Reaction score
2.912
Μια χαρά είναι η εταιρεία, εγώ από εκεί έχω πάρει κάμποσα πράγματα. Το καλό είναι ότι έχουν Έλληνες που σε εξυπηρετούν και μπορείς να συνεννοηθείς καλύτερα. Πάντως από θέμα ομοιογένειας θα πήγαινα ξανά σε Crown.
 

Μηνύματα
27.202
Reaction score
25.174
Πρόσεχε με τους ανεμιστήρες από πίσω , μην κάνουν πολύ σαματά και σε ενοχλεί. Ιδίως αν μπεί σε κλειστό ρακ που θα κάνει αντήχηση.
 

Μηνύματα
1.399
Reaction score
1.094
Απ' όσο γνωρίζω το brand name είναι του μαγαζιού, υποθέτω θα γνωρίζουν αρκετά για να απαντήσουν σε όποια ερώτηση έχει ο υποψήφιος αγοραστής. Βλέπω ότι έχει δύο ανεμιστήρες, πόσο ακουστοί πρέπει να σε απασχολεί όταν είναι σε χρήση και κάθε πότε είναι σε χρήση. Στη χρήση μου με τον 1502 μια φορά ενεργοποιήθηκε ο ανεμιστήρας για περίπου μισό λεπτό και ήταν ακουστός. Όχι ενοχλητικός αλλά τον άκουσα, θετικό που στη Crown έχουν βρει τον τρόπο να δουλεύουν οι ενισχυτές τους χωρίς ανεμιστήρες.
 

Μηνύματα
832
Reaction score
1.033
Προβλημάτων συνέχεια....

Έφτασε λοιπόν ο ελαττωματικός ενισχυτής στη γερμανία, με αποζημίωσαν, παραγγέλνω άλλο μοντέλο, πάλι t.amp, παραλαμβάνω σήμερα, συνδέω, ανάβω και......... έχει το ίδιο πρόβλημα...

Δύο απο τις τέσσερις εξόδους δουλεύουν. Μπροστά τα λεντάκια ανάβουν, άρα δέχεται σήμα, αλλά οι δύο έξοδοι δεν γουστάρουν.... Ούτε καν φυσάν τα τουίτερ...

Τόση γκαντεμιά;

Εν τω μεταξύ, αυτός που παρέλαβα με αυτόν που επέστρεψα. λογικά έχουν το ίδιο hardware, απλά ο παλιός έχει και dsp. Na βγήκε ολόκληρη παρτίδα ελαττωματική απο το εργοστάσιο;

Μάλλον πως απλά, δεν θα πάρω τελικό για τα περιφερειακά, θα συνεχίσει να τα οδηγεί ο ντένον...
 






Μηνύματα
832
Reaction score
1.033
Δεν πήρα τελικό! ξενέρωσα, δεν γουστάρω τελικούς πχια! Ζήτω τα ενεργά!

Ο avr οδηγεί τα τέσσερα σαραουντ.

Τώρα θέλω να πάρω αμάξι οπότε θα κάτσω στα αυγά μου (μπορεί να πάρω κάναν ονκιο με ντιρακ βέβαια....)!
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.195
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top