The Thing (Η απειλή 1982)

Μηνύματα
4.272
Reaction score
5
Απάντηση: The Thing (Η απειλή 1982)

Ο Χριστός κι η μάνα του !!


Πες μου ότι μου κάνεις πλάκα !!!!! Να υποθέσω ότι αυτό είναι οι ματρόσκες που έχω δει να συζητάτε ; Το HDDVD τι είναι ;
Βασικα το container ειναι m2ts(δομη του Blu ray).Θα μπορουσε ομως να ειναι και σε container mkv (ματροσκα) .

Φιλε μου δεν εχεις ακουσει για τον πολεμο HDDVD vs Blu Ray??? :111:
 

Μηνύματα
3.732
Reaction score
89
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: The Thing (Η απειλή 1982)

Μα το εργο εχει υποθεση,δεν μπορω
ΥΓ (πινω μπυρα χωρις σπληνες)
OXIIII μπυρα ρε βαγγελη οχιιι μπυρα με τετοιες ταινιες δημιουργει ζυμωσεις εγω θα στα λεω ?? Με το ωμο παει ουισκι που διασπα τις τοξινεςςς τα λεει κ ο μουρλογιατρος στο εχτρα3 !!!!! :143::143:
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: The Thing (Η απειλή 1982)

Βασικα το container ειναι m2ts(δομη του Blu ray).Θα μπορουσε ομως να ειναι και σε container mkv (ματροσκα) .

Φιλε μου δεν εχεις ακουσει για τον πολεμο HDDVD vs Blu Ray??? :111:
Φίλε μου το Blu Ray το ανακάλυψα πριν κάνα μήνα δεν ήξερα καν τι ήταν, αν δεν χαλούσε η τηλεόραση να πάρω καινούρια HD δεν θα το ήξερα και φυσικά τρώγωντας ήρθε η όρεξη χαχα τα έχω ξαναγράψει...δεν ήξερα καν ότι υπήρχε πόλεμος ανάμεσα στα διάφορα φορμά !!! μέχρι την τελική επικράτηση κάποιου...κάθε μέρα ανακαλύπτω καινούρια πράγματα !


Για να χαριτολογήσω και λίγο container για μένα είναι ένα μεγάλο κιβώτιο που βάζεις πράγματα μέσα χαχα...
 

Μηνύματα
4.272
Reaction score
5
Απάντηση: The Thing (Η απειλή 1982)

Για να χαριτολογήσω και λίγο container για μένα είναι ένα μεγάλο κιβώτιο που βάζεις πράγματα μέσα χαχα...
Ακριβως αυτο ειναι φιλε μου."Δοχεια" που βαζουμε μεσα εικονα και ηχο.Ποτε "αθικτα" οπως τα βρισκουμε στα δισκακια ποτε ελαφρως η και πολυ βαρεως συμπιεσμενα.

Το "αθικτα" δυστυχως ορισμενοι δεν το καταλαβαινουν.:117:

Η δικη μου συλλογη ειναι "αυλη" το μεγαλυτερο μερος τουλαχιστον αλλα εκμεταλευομαι οτι καλυτερο υπαρχει και ολα βεβαιως με Ελληνικους υποτιτλους.:126:
 


Μηνύματα
1.974
Reaction score
4
Απάντηση: The Thing (Η απειλή 1982)

+1

Η μία καλύτερη από την άλλη.Και ο Λαβκραφτ αξεπέραστος αλλά δεν έχει κάποια σχέση με το The Thing.Για το mouth of madness έχω μιά μικρή ενστασούλα γιατί σεναριακά κάπου μπερδεύει την ψυχοπάθεια με το υπερφυσικό, αλλά η ερμηνεία του Πρόχνοου σε κάνει να το ξεχνάς αυτό.Αν βγούν ποτέ σε BD να δούμε τι μεταφορά θα έχουν γιατί δεν έχω και μεγάλη εμπιστοσύνη...ας πούμε στο dracula του Κόπολα που είδα πριν λίγο σε blu ray μόνο ο ήχος άξιζε...η εικόνα είναι ελλεϊνή !
Καλημέρα ,

Ε όχι δεν έχει σχέση με τον Λοβκραφτ :) γενικός είμαι φανατικός συλλέκτης βιβλίων και ταινιών από τον Λοβκραφτ και τον Ποε θα ήθελα να σας κάνω copy paste μεταφρασμένο ένα κειμενάκι που λέει πληροφορίες για τις ταινίες και αν το ψάξεις θα δεις ότι είναι ιστορία του Λοβκραφτ :) (έτσι για το ιστορικό )

Το αβέβαιο καθεστώς πνευματικών δικαιωμάτων του έργου παίρνοντας θάρρος Lovecraft για τους παραγωγούς, και ο ρυθμός των κακώς γίνεται, χαμηλού προϋπολογισμού προσπάθειες, συχνά κυκλοφόρησε απευθείας σε DVD, αυξήθηκε. Dagon (2001) γράφτηκε και κατευθύνθηκε από τον Stuart Gordon, αλλά χρωστάει περισσότερα στο "The Shadow Over Innsmouth" από την ιστορία του τίτλου. Το πράγμα σχετικά με την κατ 'οίκον, μοντέλο Pickman και Το όνειρο-Quest του Αγνώστου Kadath χτύπησε τα ράφια το 2003. Δύο εκδόσεις χαρακτηριστικό του «ψυχρού αέρα", μία διατηρώντας τον αρχικό τίτλο, δροσερός αέρας (2006), και ένα άλλο με τίτλο Chill (2007) προσχώρησε στο τώρα-γεμάτο πεδίο με Πέρα από το Τείχος του Ύπνου (2006), Ο τάφος (2007), Η Whisperer και στο σκοτάδι (2007) και Cthulhu (2007) (παραδόξως στηρίζεται περισσότερο στην «Η σκιά πάνω Innsmouth"). Μια εκσυγχρονισμένη εκδοχή του The Dunwich Horror (2009) έγινε για την τηλεόραση.

Διαβάστε περισσότερα στο Suite101: Οι Ταινίες και H.P. Lovecraft: Hollywood δεν έχει Όμοια με την Horror Master

http://www.suite101.com/content/the-movies-and-hp-lovecraft-a129081

:137:
 

Μηνύματα
1.974
Reaction score
4
Απάντηση: The Thing (Η απειλή 1982)

Τα σέβη μου ! :107: βέβαια ο Carpenter είναι ικανός να μας δώσει αριστουργήματα όπως το The Thing και το The Fog ή υπερτεράστιες σαχλαμάρες όπως το Prince of darkness και Ghosts of Mars...
Sorry και πάλι άλλα και το The Fog είναι ιστορία του Lovecraft :p και το Prince of Darkness τώρα για το Ghosts of mars δεν ξέρω άλλα για την κλάση της η ταινία είχε πολύ γέλιο :) :137::137:

http://books.google.gr/books?id=3jT...AA#v=onepage&q=the fog h.p. lovecraft&f=false
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: The Thing (Η απειλή 1982)

Φίλε Alastor το The thing έγραψα ότι δεν έχει σχέση με τον H.P. όχι τα υπόλοιπα.Επίσης σκηνοθετικά πάντα αλλά και σαν παραγωγές και σεναριακά είναι πραγματικά σαχλαμάρες τα Ghosts of Mars και Prince Of Darkness και σε κάνουν να αναρωτιέσαι αν όντως είναι ο Carpenter στην καρέκλα του σκηνοθέτη ! :126:
 

Μηνύματα
28.176
Reaction score
50
Απάντηση: The Thing (Η απειλή 1982)

Η Universal ανακοίνωσε μέσα από την επίσημη σελίδα της στο Twitter, ότι το remake της κλασικής ταινίας τρόμου “The Thing” θα βρίσκεται στις κινηματογραφικές αίθουσες στις 14 Οκτώβρη 2011.
 

Μηνύματα
5.197
Reaction score
18
Απάντηση: The Thing (Η απειλή 1982)

Η Universal ανακοίνωσε μέσα από την επίσημη σελίδα της στο Twitter, ότι το remake της κλασικής ταινίας τρόμου “The Thing” θα βρίσκεται στις κινηματογραφικές αίθουσες στις 14 Οκτώβρη 2011.
Κάτω τα ρημέη, ζήτω τα ορίτζινα!!! :136:
(εκσερούνται Ο Ιέρακς της Μάλτεως και ο Σημαδιασμένος και κάτι άλλατις... :138: )
 

Μηνύματα
28.176
Reaction score
50
Απάντηση: The Thing (Η απειλή 1982)

Κάτω τα ρημέη, ζήτω τα ορίτζινα!!! :136:
(εκσερούνται Ο Ιέρακς της Μάλτεως και ο Σημαδιασμένος και κάτι άλλατις... :138: )
Βασικα θα ειναι prequel οποτε κατσε να το δουμε και μετα θα αποφανθουμε αν ειναι καλυτερο η χειροτερο !!!!:126:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.399
Reaction score
74.683
Re: Απάντηση: The Thing (Η απειλή 1982)

Βασικα θα ειναι prequel οποτε κατσε να το δουμε και μετα θα αποφανθουμε αν ειναι καλυτερο η χειροτερο !!!!:126:


Και γιατί εξαιρείται το Scarface παρακαλώ???


ΕΕΕ?
 

Μηνύματα
1.974
Reaction score
4
Απάντηση: The Thing (Η απειλή 1982)

Φίλε Alastor το The thing έγραψα ότι δεν έχει σχέση με τον H.P. όχι τα υπόλοιπα.Επίσης σκηνοθετικά πάντα αλλά και σαν παραγωγές και σεναριακά είναι πραγματικά σαχλαμάρες τα Ghosts of Mars και Prince Of Darkness και σε κάνουν να αναρωτιέσαι αν όντως είναι ο Carpenter στην καρέκλα του σκηνοθέτη ! :126:
Ναι αυτό σου έλεγα ότι και το The Thing είναι του H.P. συνεκφωνώ μαζί σου για τα Ghosts of mars + Prince of darkness είναι κάπως μάπες :)

Πάντως το From Beyond αν δεν το έχεις δει είναι τρελό έργο το προτείνω φίλε ανεπιφύλακτα :144:
 

Μηνύματα
9
Reaction score
0
Απάντηση: The Thing (Η απειλή 1982)

Μιά ταινία ορόσημο στο Horror Cinema φτιαγμένη από τον μάστορα του τρόμου John Carpenter.Πρέπει να ήταν γύρω στο 1984 όταν την είδα πρώτη φορά σε κινηματογραφική αίθουσα και από τότε πήρε θέση στο μυαλό μου σαν η καλύτερη ταινία τρόμου που έχω δεί ποτέ.
Πρόκειται για remake μιάς b movie του 50.Μιά ομάδα ερευνητών στην Ανταρκτική ανακαλύπτει ένα εξωγήϊνο διαστημόπλοιο θαμένο στον πάγο και ξεκινάει το πανηγύρι...Κλειστοφοβική ατμόσφαιρα, τεταμένες ανθρώπινες σχέσεις, καχυποψία μουσική που σε κάνει να πετιέσαι από την καρέκλα και στη μέση απίθανα μηχανικά εφέ με σεκάνς που δεν ξέρεις από που σου έρχονται !!!!

Είχα αγοράσει τη βιντεοκασσέτα σε NTSC από το Amazon και την έχω χιλιοπαίξει :137: αλλά για κάποιο περίεργο λόγο δεν είχα αγοράσει ποτέ την έκδοση σε DVD ενώ έχω αρκετά memorabilia από την ταινία.Εχουν βγεί δύο εκδόσεις σε DVD περιοχής 2 η Widescreen και η Collectors.Η διαφορά τους είναι μόνο μιά εναλλακτική σκηνή στα extra.Ο ήχος είναι κωδικοποιημένος σε Dolby Digital 5.1 και παίζει ανέλπιστα καλά δεδομένης και της παραγωγής του 1982.Η εικόνα είναι στα 480p δυστυχώς και σε μεγάλη τηλεόραση μέσω του blu ray player δείχνει μόνο ένα "τετράγωνο" στο κάδρο...

Χθές το βράδυ ένας ευγενέστατος συμφορουμίτης μου έκανε την τιμή να μου χαρίσει την εκδοχή σε Widescreen Edition και τον ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου.Στην επόμενη παραγγελία θα βάλω και την έκδοση σε blu ray μέσα για να συμπληρώσω το καρέ :137:



http://img153.imageshack.us/img153/5784/dscn2324medium.jpg


http://img19.imageshack.us/img19/8832/dscn2325medium.jpg


http://img14.imageshack.us/img14/4914/dscn2326medium.jpg


http://img442.imageshack.us/img442/9025/dscn2327medium.jpg

http://img13.imageshack.us/img13/4189/dscn2328medium.jpg
THANKS:117:
 


Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: The Thing (Η απειλή 1982)

gia download pws ginetai re paidia apo edw sorry alla einai kainoyrgios sto site i den exei ???
:110:

Δεν υπάρχουν downloads στο site...ή δεν το βλέπετε ή μας δουλεύετε...επιτέλους.
 

Μηνύματα
1.974
Reaction score
4
Απάντηση: The Thing (Η απειλή 1982)

Χαχαχαχα Νικοοοοο κλείσανε όλα τα τσαμπε και ήρθανε εδώ μπας και βρούνε υλικό άλλα πόρτα το avsite χαχαχαχαχαχα

Γενικός δεν υπάρχει παράνομο υλικό εδώ μέσα φίλε georewow
 


Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: The Thing (Η απειλή 1982)

Σήμερα ήρθε επιτέλους η παραγγελία της ταινίας και σε blu...αξιώθηκα μετά από τόσα χρόνια να την πάρω, μετά την ευγενική παραχώρηση του DVD από τον φίλο zizik που τον θερμοευχαριστώ για άλλη μιά φορά την έχω πλέον και σε HD :626: ...

Τα έξτρα της είναι ακριβώς τα ίδια με το DVD αλλά η εικόνα και ο ήχος είναι άλλο πράγμα !!! ειδικά ο ήχος ! για να μη χαλάω το δισκάκι το ριπάρισα και του πέρασα και υπότιτλους αφού τους διόρθωσα, και από το πρωί την έχω δεί δύο φορές...

Για λιγότερα από 8 ευρώ αξίζει τον κόπο και την αναμονή...αγοράστε τη άφοβα όσοι είστε φαν !







 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.588
Μηνύματα
2.866.657
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top