The wonderful world of Hi end ( mcintosh ,sonus Faber , audio research)

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
ασχετο, μιας και ειπα @Zizik .................... Πως καθαριζει το τουβλο ?
Με το βουρτσάκι των ηλεκτρικών. :p

Τη δεκαετία του '90 είχε πήξει η Αθήνα απο μασίφ τούβλο εσωτερικών χώρων, είτε γιατί αφαιρούσαν το σοβά σε παλιότερα είτε για στυλιστικούς λόγους οπότε τα έπαιρναν απο κατεδαφισμένα.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
....δεν... δεν εχω προσωπικοτητα ή γνωμη για παρα πολλα θεματα (βεβαια πως θα μπορουσα σε ενα θεοτρελο κοσμο που μεγαλονω) ... η αισθητικη μου ειναι ολα μαυρο σκοταδι.
πολυ ενδιαφερων Μιστερ Αλεξ..
Τη δεκαετία του '90 είχε πήξει η Αθήνα απο μασίφ τούβλο εσωτερικών χώρων, είτε γιατί αφαιρούσαν το σοβά σε παλιότερα είτε για στυλιστικούς λόγους οπότε τα έπαιρναν απο κατεδαφισμένα.
μου εχουν δηλητηριασει το ασυνηδειτο...δεν φταιω εγω ...πολυ πιθανο Ζιζικ να πηγαζει απο εκει η πιο πανω αναρτηση μου ... δεν νομιζω οτι μπορω να το προσδιορισω...
 
Last edited:

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Εντάξει, lifestyle πουλάνε οι άνθρωποι, έχουν φτιάξει πολύ όμορφες εικόνες.
Το life style έπεται νομίζω. Αυτό που εγώ πιστεύω, είναι οτι τους διακρίνει μεγάλη αυτοπεποίθηση και πίστη στα μηχ/τα που κατασκευάζουν και πουλάνε. Το μήνυμα που κατά τη γνώμη μου περνάνε είναι το εξής: Ελάτε να ακούσετε τα διάφορα προϊόντα που κατασκευάζω, σ' ένα χώρο που ΕΓΩ έφτιαξα, και θεωρώ ότι είναι κατάλληλος από ακουστικής άποψης, ώστε να δείτε τι μπορούν να κάνουν. Σας καλώ να έλθετε να ακούσετε τις πραγματικές τους δυνατότητες σ' ένα πραγματικά φροντισμενο χώρο χωρίς κανένα συμβιβασμό. Πριν αγοράσεις, πρώτα έλα να ακούσεις και στη συνεχεια να μας κρίνεις. Αλλά υποχρεωτικά μέσα από τις απολύτως κατάλληλες συνθήκες ακρόασης.

Αυτή την ερμηνεία δίνω εγώ, και μπράβο τους που το τόλμησαν. Πιθανόν να υπάρχουν και άλλοι κατασκευαστές με την ίδια λογική, εάν ναι, δε μπορω παρά να τους αποδώσω τα εύσημα..
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Γι αυτό να μην αργούμε,αλλά να...προσαρμοζόμαστε με βήμα ταχύ και μικρά...πηδηματάκια. :Α

Κατά τα άλλα,παρατηρούνται στους εικονιζόμενους χώρους - με εξαίρεση εκείνον που εμφανίζειι γυμνό τούβλο+τζάμι από την αριστερή πλευρά με ντουβάρι στη δεξιά - διάφορες οργανικά προσαρμοσμένες φροντίδες ώστε να μην προέκυπτε απόδοση ασυνάρτητη προς την όλη αισθητική.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
... απο τα λιγα που εχω μαθει για την ακουστικη .......οτι σωζει το ψηλοταβανο, τιποτα αλλο.
Πολυ ευστοχη κινηση απο πλευρας μαρκετινγκ των εταιριων, οπως ανεφερε και ο Αλεξ πιο πανω.
 
Last edited:




Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.318
Μηνύματα
2.858.408
Members
37.893
Νεότερο μέλος
tassos249
Top