Tidal Streaming lag

Μηνύματα
954
Reaction score
518
Εχει 3μερες μου εχει σπασει τα νευρα....μου λεει could not connect to streaming server κτλ κτλ. Ωστοσο μπορει να παιξει για καμια ωρα και μετα να κολλαει καθε 5δευτερ.

Εχει κανενας το ιδιο θεμα; Πηρα τηλ να δω την γραμμη και ειναι οκ. 24mpbs εχω και πιανω 19mpbs.

Δοκιμασα και το εβαλα στο νορμαλ και επαιξε η χαζομαρα. Ωστοσο κανει ενα κολλημα στην αρχη και μονο.

Τι φαση; τι συμβαινει;
 



Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Αυτό συμβαίνει μόνο όταν τραβάς δεδομένα από άλλες συσκευές και δεν του φτάνουν. Μήπως κατεβάζεις κάτι άλλο ταυτόχρονα ή παρακολουθείτε netflix ;
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.861
Reaction score
77.458
πριν 2 μέρες είχα αντίστοιχα προβλήματα στα βίντεο....σε μουσική όχι.....
μου σκάλωσε και 2-3 φορές αυές τις μέρες όταν το άνοιξα....update kai restart μου έγραφε....
από χθες δεν μου έβγαλε κάποιο θέμα ξανά

μάλλον πήραν μπόλικοι 2ευρωσυνδρομές στο μπλακ φράιντει και τα χουν παίξει οι σερβερ τους:p:biggrin:
 

Μηνύματα
954
Reaction score
518
Αυτό συμβαίνει μόνο όταν τραβάς δεδομένα από άλλες συσκευές και δεν του φτάνουν. Μήπως κατεβάζεις κάτι άλλο ταυτόχρονα ή παρακολουθείτε netflix ;
οχι τπτ ρε συ. Τα εκλεισα ολα και δοκιμασα. Τα ιδια.
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Τι να πω ρε παίδες. Εμένα μου κάνει κοληματάκια όταν βλέπουν τουλάχιστον 2 ακόμη συσκευές netflix και όχι πάντα.
 


Μηνύματα
485
Reaction score
586
το πιθανότερο είναι θέμα bandwdith όπως είπε σωστά ο kanakiani.
Όποτε μου το έχει κάνει αυτός είναι ο λόγος. Ειδικά αν έχεις windows δε μπορείς να είσαι σίγουρος τι κατεβάζει.
 

Μηνύματα
954
Reaction score
518
macos εχω.

Ωστοσο κανει τα ιδια ακομα και εχω ολες τις συσκευες μου κλειστες και εχω ανοιχτο μονο το στρεαμερ.
 

Μηνύματα
485
Reaction score
586
προσωπική εμπειρία:

είμαι στον ΟΤΕ. Είχα τα προβλήματα που αναφέρεις με 24αρα. Στο tidal και όχι μόνο. Και εγώ με mac. Μετρήσεις γραμμής όλα μια χαρά. Άρχισε να με κουράζει η κατάσταση. Τα προβλήματα κυρίως το απόγευμα. Επειδή έχω πολλά δίκτυα δίπλα νόμιζα είναι κάποιο μπλέξιμο. Δηλαδή πρόβλημα rf .Άλλαξα κανάλι, τίποτα.
Έγιναν πολλά τηλεφωνήματα για επίλυση από μέρος μου δίχως αποτέλεσμα.
Κάποια μέρα μας πήρανε τηλέφωνο αν θέλουμε αναβάθμιση σε 50αρα. Δεν πίστευα στα αυτιά μου αλλά ήξερα ότι δε θα βγάλω άκρη... >:(

Δέχθηκα την αναβάθμιση και από τότε δεν είχα πρόβλημα.
Ελπίζω να είσαι διαφορετική περίπτωση και να λυθεί το πρόβλημα.
 


Μηνύματα
954
Reaction score
518
δεν ξερω παιδια τι φταιει.....δεν εβγαλα ακρη δυστυχως. εστειλα μνμ για το τινταλ μηπως ή ισως με βοηθησουν καπως.
 

Μηνύματα
1.472
Reaction score
1.407
Και σε μένα το ίδιο. Πιθανότατα μετά τις 2ευρες συνδρομές που κάνανε παρά πολλοί οι σέρβερ τους ξεπέρασαν τα όρια τους
 


Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
εγώ το έχω ξεζουμίσει αυτές τις μέρες και δεν κάνει το παραμικρό. Βέβαια παίζω με 100σταρα, οπότε μήπως είναι θέμα bandwith?
 


Μηνύματα
485
Reaction score
586
για αρχή θα σου πρότεινα να αλλάξεις τη ποιότητα σε πιο χαμηλή. Δες πως θα πάει.

Η tidal λέει :

Στιγμιότυπο 2019-12-07, 00.07.11.png


άρα φαίνεται να είσαι υπερκαλυμμένος από bandwidth αφού δε τρέχεις κάτι παράλληλα.
Αν υπάρχει δυνατότητα δοκίμασε και ενσύρματο δίκτυο.
 


Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Δοκίμασε μόνο ενσύρματο δίκτυο
Σωστότατος !! Απλά το θεώρησα ευκόλως εννούμενο και δεν το ανέφερα.
Εδώ στον χώρο μου (σαλόνι χαχα) όλα τα "παιχνίδια " του μπαμπά είναι με καλώδιο :tongue:
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.339
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top